Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Mājdzemdības

Zajecs`

Kokopelli
Patiesībā es personīgi pazīstu sievieti, kura gandrīz noasiņoja stacionārā un to, ka viņa slēdzas ārā , pamanīja viņas vīrs nevis personāls. Viņai bija patiešām traki, ar asinspārliešanu knapi izvilka. Īstenībā neviens stacionārā nesēž vairākas stundas klāt pēc dzemdībām

Kokopelli

Rosalia
Divas reizes tā dzemdēju un man ir ļoti laba pieredze.

Kā? Mājās bez personāla vai normālās mājdzemdībās? Kā jau minēju - normālas mājdzemdības ir ļoti normāla izvēle, ja jāsalīdzina ar bezmaksas dzemdībām stacionārā. Ja runa ir tieši par emocionālās labklājības aspektu, kas tiešām ietekmē dzemdību gaitu.

Katrai liekas, ka viņas izvēle ir tā pareizākā, un tā arī ir - attiecībā uz pašu, tikai jāatceras, ka citām tā atkal var būt nepareiza.

Ja pieiet tam emocionāli, tad jā. Bet tīri tā praktiski un no risku viedokļa raugoties, tomēr stacionārs vismaz šobrīd ir labāka izvēle.

Jauna ēra
kura gandrīz noasiņoja stacionārā un to, ka viņa slēdzas ārā , pamanīja viņas vīrs nevis personāls

Un? Vai uzskati, ka mājdzemdību gadījumā perosnāls būtu operatīvāk reaģējis/pamanījis? Iespējams. Bet ierēķini vēl laiku, kamēr NPD ierodas.

Īstenībā neviens stacionārā nesēž vairākas stundas klāt pēc dzemdībām

Nesēž gan. Mājdzemdībās jau arī tikai līdz 4h pēc dzemdībām personāls ir klāt. Piekrītu, ka pēcdzemdību aprūpe stacionāros kaut kādā mērā pieklibo, taču tomēr - cilvēks atrodas stacionārā. Un tur vismaz, ja kaut kas arī notiek, pēc tam ir kaut kāda iespēja meklēt "vainīgo". Un, runājot par asiņošanu (agrīno) - tā var sākties 24h laikā pēc dzemdībām. Un tad jau klāt var nebūt vispār neviens - tikai vīrs, ja paveicas (mājdzemdību gadījumā). Bet stacionārā tomēr ir opcija, ka vari kaut pogu paspēt nospiest un izsaukt personālu.

Alija

Man, piemēram, mājās dzemdēt negribētos tāpēc, ka es vispar ļoti jūtīgi uztveru citu cilveku ienākšanu manās mājās. Es bažītos, vai vecmātei ir ērti, vai viņa ir paēdusi, vai manas mājas stilistika viņai neliekas vecmodīga un vai mani asiņainie palagi nav jānovāc man pašai nevis svešam cilvēkam. Tāpēc slimnīca kā vide man stresu neradīja un es tur jutos normali. Dzemdību vadīšanas taktika jau ir nākamais jautājums. Bet katram var būt pilnīgi citas sajūtas. Kādam slimnīcas vide var tā uzdzīt stresu, ka nekāda aparatūra neatvieglos dzemdību gaitu.

Man ir lielisks raksturs!
Vienkārši citiem ir vāji nervi.

Rosalia

Kokopelli
Kā? Mājās bez personāla vai normālās mājdzemdībās?
Es laikam neskaidri uzrakstīju. Mani apmierinošais variants bija dzemdības stacionārā, bez partnera un/vai maksas dūlas/vecmātes/ārsta līdzdalības. Tas, ko parasti šādās diskusijās pretstata labajai aprūpei par attiecīgu naudas summu mājās vai stacionārā. Ar to es gribēju teikt tikai to, ka katrai no mums ir savas vēlmes un vajadzības. Es, piemēram, uzskatu dūlu par absolūti lieku un bezjēdzīgu pasākumu, savukārt kādai citai tas varbūt ir nepieciešams, sievietes ir ļoti dažādas.

Alija
Kādam slimnīcas vide var tā uzdzīt stresu, ka nekāda aparatūra neatvieglos dzemdību gaitu.

Tā varētu būt. It sevišķi jūtīgām un emocionālām būtnēm. Ideālais variants būtu, ja katra varētu dzmdēt tādos apstakļos, kādos jūtas viskomfortablāk.

MazaisMurmulis

... un kādai sievietei ( piem. man) tieši slimnīcas vide, tehnoloģijas un pieejamie speciālisti, sniedz to "aizmugures drošības sajūtu". Varu dzemdēt mierīgi un būt pārliecināta, ka ja nu kas - drošības josta nostrādās. Dūlas utt neuzrunā, jo dzemdības ir ļoti " uz iekšu vērsts" process. Vismaz tās 2, kas man bijušas slimnīcās - " iegāju sevī" un dzemdēju. Īpaši neviens netraucēja, kad piedzemdēju biju pārsreigta, ka apkārt ir vairāk par vīru un vecmāti. (selektīvā uztvere darbojās kă nekad). Trešo arì plānoju slimnīcā, bet atsevišķas mājdzemdību vecmāšu domas/ieteikumi kā gatavoties dzemdībăm man šķiet ļoti noderīgi.

Pieņemu, ka kādai citai drošības sajūta var rasties arī mājās. Cilvēki ir dažādi.

Šī riešanās par/pret mājdzemdībām ir bezjēdzīga. Ir ok dalīties ar viedokļiem, pieredzi, kādas sajūtas vienā vai otrā gadījumā, bet ne mētāties ar uzbraucieniem un apvainojumiem par kāda izvēli.

Man gan gribas piebilst - ja ir šaubas, kaut nenoformulējamas objektīvos argumentos, bet vnk sajūta nav līdz galam pārliecinoša, nevajag dzemdēt mājās. Bailēm no slimnīcas nevajadzētu būt iemeslam izvēlēties mājdzemdības.

What a wonderful thought it is that some of the best days of our lives haven't happened yet!

Alija Es bažītos, vai vecmātei ir ērti, vai viņa ir paēdusi, vai manas mājas stilistika viņai neliekas vecmodīga un vai mani asiņainie palagi nav jānovāc man pašai nevis svešam cilvēkam.

Jā, tas ir mīnuss mājdzemdībām. Tādēļ tīri emocionāli vislabāk man tomēr patika otras dzemdības - Siguldā, vannā, ar vecmāti, kura lielāko daļu laika atstāja mūs divatā ar vīru. Mājās traucē lielie bērni, visādas tehniskas un organizatoriskas lietas, kas nomāc romantiku. Un jā - slimnīcā var atpūsties, kā viesnīcā, kamēr mājās jau nākamajai dienā jāieiet atpakaļ namamātes lomā.

Būtu Sigulda bijusi tuvāk Rīgai, noteti vēlreiz dzemdētu tur, bet negribēju riskēt piedzemdēt pa ceļam. Arī kontrakcijas negribēju izbaudīt mašīnā.

Papildināts 07.05.2021 18:22:

Kokopelli

Un? Vai uzskati, ka mājdzemdību gadījumā perosnāls būtu operatīvāk reaģējis/pamanījis?

Gribu teikt, ka atrašanās stacionārā negarantē, ka par tevi parūpēsies.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18406999