Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Mājdzemdības

Zajecs`

Ļoti,ļoti bēdīgs notikums...bišķi, jau gribās, pēc šitā, uz mājdzemdētājām paburkšķēt, jo ja jau pietiek naudas mājdzemdībām, tad jau to slimnīcas ārstu attieksmi, arī varēja nopirkt. Kaut gan, es ķeizarojos 2019. Strados un attieksme bija perfekta, bez visiem līgumiem...un ,galu galā, kas ir pāris stundas sūdīgas attieksmes,ja tāda trāpās, pret pašas, vai bērniņa dzīvību...?

Diemžēl, neviens mēs nezinam, kas notiks un kas lemts. Tas pats drausmīgais negadījums pie CSDD! Nu, vai cilvēks var iedomāties, ka viņa bērnu nobrauks tur? Briesmīgi....

Rosalia

jo ja jau pietiek naudas mājdzemdībām, tad jau to slimnīcas ārstu attieksmi, arī varēja nopirkt.
Cik maksā mājdzemdības?

Naglaarviitni

ja jau pietiek naudas mājdzemdībām, tad jau to slimnīcas ārstu attieksmi, arī varēja nopirkt.

Dvēseles mieru nopirkt nevar. Un ja cilvēkam no slimnīcām slienas spalva uz skausta un trīc rokas, tad nekāda nauda to nenovērsīs. Visas apkopējas neuzpirks, visām sanitārēm profilaktiski nesamaksās. Par to naudu var 10 mājdzemdības apmaksāt, un vēl nepietiks. Īstenībā es pat nezinu, kā var padarīt psiholoģiski paciešamu uzturēšanos medicīnas iestādē cilvēkam, kuram tas ir trakāk kā zobu sāpes, un kuram zemapziņa izraisa nepārvaramu ķermeņa reakciju uz medicīnas iestādēm.

Visi cilvēki nav vienādi. Ja lielākajai daļai šādu reakciju nav, tas nedod tiesības nolikt tos, kam ir reakcija - paaugstināts, ar zālēm nenodzenams asinsspiediens, izsitumi, nelabums utt.

Tas, protams, ir tikai viens aspekts mājdzemdību izvēlei, un arī ne visām sievietēm, kuras izvēlas mājdzemdības.

kas ir pāris stundas sūdīgas attieksmes,ja tāda trāpās, pret pašas, vai bērniņa dzīvību...?
Tās pāris sūdīgās stundas (hmmm, pāris stundās bērns piedzimst un tevi izlaiž no dzemdību nama? Vai tomēr tur jāpavada pāris dienas?) var kāreiz maksāt gan savu, gan bērniņa dzīvību.

Rosalia

queque
Varbūt vajadzētu arī sākt runāt par medpersonāla atbildību slimnīcās?
Vai tad tādas nav? Pilnīgi nekādas atbildības?

Astoņmizu zobgrauzis

Arī mājdzemdību vecmātēm ir atbildība.

Canta tu conmigo si quieres conmigo canta

Rosalia
Pirms gada bija 1100.

Esmu dzemdējusi 2+1x stacionāros un 1x mājās (jaunāko bērniņu). Nekad nekur neviens no personāla nav bijis ar tik rūpīgu, pat perfekcionistisku attieksmi pret veselības aprūpi kā mājdzemdību gadījumā gan pirms dzemdībām, gan pēc un, protams, to laikā.

Par katru gadījumu, kad tiek zaudēta mammas vai mazuļa dzīvība stacionāros, mediji neraksta, kaut arī tādu diemžēl nav mazums. Skatoties procentuāli uz dzemdējušo skaitu, mājdzemdībās tomēr šis procents ir mazāks. Protams, sava loma statistikā ir tam, ka stacionāros dzemdē riska grūtnieces, un tomēr.

What a wonderful thought it is that some of the best days of our lives haven't happened yet!

S.Dzeina
Vispār jau sievietes nāve dzemdībās ir gan retums Latvijā. Un tieši dzemdībās. Pie mātes nāves pieskaita arī mirušās grūtnieces, piemēram, no vēža vai gripas. Paskatījos SPKC lapā, viņiem jauna datubāze un te redzams, ka pagājušo gad mirušas 7, vēl pirms gada 3, 2017. gadā - 1.

Papildināts 03.08.2020 21:53:

Otrajā rindiņā tās, kas mirušas tieši grūtniecības dēļ - tātad pagājušo gad 5, pirms gada 2, 2017. gadā - 1. Pie tam 2019. gadā divas mirušas no preeklampsijas, viena no tām ir tā, kas mira mājās. Vēl ir arī vēzis.

Kārumnieks

Mincuks
Jā, un cik no tiem ir aprakstīti medijos un izkomentēti cālī? Mūsdienās pie medicīnas iespējām arī 3 un 7 ir daudz, nav tak jāmirst simtiem.

Kāda jēga izvērst kaut kādu viedokļu karus par vai pret mājdzemdībām? Veselības aprūpes sistēmai ir jābūt sakārtotākai, ir daudz, kur augt Latvijā šajā jomā.

What a wonderful thought it is that some of the best days of our lives haven't happened yet!

lunatka

Naglaarviitni

Nu jā, ja cilvēkam viss ir tik briesmīgi, ka pretīga attieksme ir no ārsta, līdz pat sanitārei, tad tiešām jādzemdē mājās. Man ir 3 bērni un traki gāja ar abiem pirmajiem, esmu šeit jau rakstījusi. Bet nekad nevarētu apgalvot, ka visi, visi bija pret mani kā necilvēki. Man sirdsmieru sniedza apziņa, ka ja nu kas, tad visu neatliekamo palīdzību, man un bērnam, spēs sniegt nekavējoties.

Negribu kasīties un arī nosodīt kāda vēlmi dzemdēt mājās. Gribēju pateikt to, ka ja cilvēks ir maksātspējīgs(mājdzemdības nav lēts prieks), tad mūsdienās ir plašas iespējas- sākot no luxa palātām, personīgā ārsta, vīra līdzdalībuas u.tt. , un tam visam klāt saņemt, arī stacionāra personālu un momentānus glābšanas pasākumus, ja tādi ir nepieciešami. Žēl, ja sievietei, vai bērnam jāmirst no kā tāda, ko slimnīcā varētu novērst.

Papildināts 03.08.2020 23:33:

Naglaarviitni

Tās pāris sūdīgās stundas (hmmm, pāris stundās bērns piedzimst un tevi izlaiž no dzemdību nama? Vai tomēr tur jāpavada pāris dienas?) var kāreiz maksāt gan savu, gan bērniņa dzīvību.

Kur ir tā šausmīgā lopu kautuve, kurā necilvēciska attieksme ir no dzemdībām, līdz izrakstīšanas brīdim? Par tādu, tad ir jāzvana visi zvani un jāziņo visur, kur var paziņot.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18406999