Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Dzimuma disforija meitai - kā dzīvot tālāk?

Safiira

Vislabākais variants būtu, ja meita autori apzināti čakarē. To arī autorei novēlu.

Jā, man arī tas liekas greizi, ka nesaka - es jūtos kā puisis. Man pat izskatās, ka galvenais konteksts ir - es negribu būt sieviete, es neiederos sabiedrībā kā sieviete, es nejūtos kā sieviete.

Varbūt viss vēl nav zaudēts ...

Safiira
Netramdi viņu. Nemeties raudādama virsū. Tad jau redzēs.

Patricia L

Safiira
Vai viņa ğērbjas kā puisis? Matu griezums, kosmētika, nagi utml.? Nodarbojas, interesējas par puišu lietām? Cik redzēts ārzemju šovos par attiecīgo tēmu, tad "atļauju" sākt dzimuma maiņu dod psihologs/psihiatrs. Bet citur ir atbalsta programmas valstiskā līmenī.

Turies! Manuprāt situācija ir daudz smagāka nekā, ja paziņo par homoseksualitāti. Nezinu visas detaļas, bet, pat, ja pēc daudziem gadiem kļūs par vīrieti ar visiem dokumentiem, dzīve nebūs viegla, vismaz Latvijā. Kaut vai atrast partneri, kuram tas būs pieņemami. Jādzīvo, jāapmeklē speciālists un jāskatās. Man jau liekas, ka ar diagnozi neviens "atļauju" dzimuma maiņai nedos.

Pirmkārt, lai meita sasniedz pilngadību. Šaubos vai tāds pusaudzis vispār aptver savas rīcības nozīmi. Otrkārt, lai pēc pilngadības sasniegšanas pati strādā un nopelna naudu gan operācijai, gan hormonu tabletēm. Mātei nav jālien kredītos lai izpatiktu pusaudžu ekstrēmismam.

Esmu lasījusi ka liela daļa dzimuma mainītāju pēc kāda laika grib mainīt atpakaļ uz sākotnējo. Un vēl daļa sajūk prātā no šā visa un beidz ar pašnāvību.

Autore, velc laiku. Ja pēc 18 gadu sasniegšanas meita vēl joprojām gribēs mainīt dzimumu, lai dara to, ja gribas. Tu turies malā un nekādā gadījumā nefinansē šo te visu.

Es vēl esmu ar viņu runājusi par seksuālo orientāciju un viņa saka, ka viņai patīk puiši. Kaut kā pavisam stulbi sanāk - cilvēks grib kļūt par vīrieti, lai pēc tam kļūtu par geju. Man to visu ir šausmīgi grūti aptvert.

Bet pats trakākais ir tas, ka ir ļoti grūti tikt pie speciālista, visur ir milzu rindas

Un jā, viņai patīk vīriešu drēbes, bet velk arī sieviešu. Kosmētiku lieto un īsus matus negrib. Saka - kamēr esmu vēl sieviete, negribu būt neglīta.

Kosmētiku lieto un īsus matus negrib. Saka - kamēr esmu vēl sieviete, negribu būt neglīta.

Man patiešām šķiet, ka cerība vēl ir, ka viss būs kārtībā

Par speciālistu - no vienas puses jo ātrāk jo labāk, protams. No otras - te tomēr prasās pēc tieši šīs jomas pārzinātāja.

Iespējams viņa vienkārši nav pieradusi pie sava sievietes ķermeņa , kam nāk visas problēmas klāt ar mēnešreizēm, pumpām, krūtīm utt. Tad nu viņai liekas, ka vīriešiem šādu problēmu nav un viņiem ir ideāla dzīve. Vismaz man pašai reizēm tā likās pusaudžu vecumā, bet tolaik dzimumu maiņas nebija populāras un es nekad neapsvēru ko tādu darīt. Tagad ir papildus spiediens sabiedrībā uz to, ka tas ir pilnīgi normāli mainīt dzimumu, tik daudz raidījumi Netflix ir par to utt.

Papildināts 04.07.2020 22:53:

Ā, un tajos raidījumos arī rada iespaidu, ka dzimuma maiņa ir tikpat viegla kā aiziet uz Ievas pārvērtībām un iegūt jaunu imidžu.

Isspejams meitai ir kādas citas problēmas, varbūt viņu atstumj klasesbiedri, viņa nedara kaut ko tādu, ko citi uzskata par stilīgu. Problēma nav dzimumā. Ir jāvēro, ļoti bieži cilvēkiem ir grūti atklāt, kas patiesībā ir par problēmu, un tad vieglāk iesmērēt ārstam feiku dzimuma maiņas problēmu kā atklāt patiesību.

Safiira
Gaidi ziņu no pusaudžu resursu centra, vajadzētu būt. Tur ir labi speciālisti šajā jomā. Tev jāsaprot, un ceru, ka tas tevi mierina - šeit ceļi nav tikai 2 - un kategoriski (jā, bioloģiskie dzimumi ir 2), bet risinājumi var būt dažādi (ne tikai 100% līdz galam - pilnīga operācija utt.) Ceru, ka atradīsiet labu speciālistu.

picka

Vispār tēmai īsti neticu, bet ok.

Īsiem matiem ir arī sievišķīgi griezumi un kas nu vispār par baigo kosmētiku būtu jābūt 16 gados? Ne zēniem, ne meitenēm.

Man liekas, ka parasti šādi cilvēki sāk ar to, ka sāk ģērbties un izturēties kā otrs dzimums, nevis hops - nomaina ģenitālijas un tad nu tikai arī visu pārējo, kas saistās ar dzimumu. Dzimums nav tikai intīmajos orgānos.

Autorei iesaku piebremzēt ar rokas nogriešanu un citām histēriskajām emocijām. Meitai līdz dzimumu maiņai vēl ui ku daudz gadi, jo vispirms jau ir jāsāk pelnīt, lai to realizētu. Un kamēr krās naudu, domas varbūt mainīsies.

Papildināts 05.07.2020 01:28:

P.s. pie speciālistiem nav milzu rindas. Ja nu tik traki uztraukumi, var taču iet arī pie maksas - pie tiem var tikt kaut nākamajā nedēļā.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18408565