Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Kā piedāvāt vīram adoptēt bērnu?

Lienite923

Stulbs jautājums, gan jau mani te nosodīs tūliņ... bet tomēr, kā sākt šo sarunu? Mums ir ļoti atklātas attiecības, vienmēr visu izrunājam, bet galīgi nevaru saņemties, bail, ka vīrs to nepieņems, nezinu, kāda būs viņa attieksme. Brīžiem pat gribu izšķirties un iet to ceļu viena pati bez vīra.

Man bija arī bail par to teikt vīram. It īpaši, kad viņš teica, ka negrib bērnus. Pateicu par adoptēšanu vienu dienu, kad mēs bijām runājuši par nākotni un to ka viņš negrib bērnus. Pateica, ka ir par vecu, lai sāktu ņemties ar zidaiņi. Toreiz tā arī pateicu: "Un ja mēs adoptēsim vecāku bērnu?". Vienas sekundes laikā vīrs piekrita adoptēt bērnu. Tad gan man arī atklāja, ka pats ir adoptēts. Mēs vēl nebijām precējušies. Tā es uzzināju, ka viņš ir adoptēts un dabūju piekrišanu uz adoptēšanu.

Varbūt varat vēl pastāstīt, kāda bija vīra radinieku reakcija, kad adoptējāt? Man šķiet, ka viņi būs baigi vīlušies manī un vispār, tik ļoti gaida mazbērnus, visu laiku par to runā un spiež man virsū, kā tiešām nopietni gribu šķirties un ļaut viņiem meklēt dēlam veselu sievu, kas viņus visus apmierinās, kā arī nespēju iedomāties, kā lai pasaka viņiem pēc tam par adopcijas lēmumu... jā, iespējams man prātā nevajadzētu būt tādām domām, ja es būtu 100% gatava ņemt bērnu, man būtu pofig, bet nezinu ļoti bail no viņu negatīvas reakcijas, iespējams ja zināšu ka vīrs man piekrīt, tad vairs nebūs tā.

Ņemot vērā, ka vīrs pats ir adoptēts, tad viņa radinieki bija pilnīgi ok, kad pateicam par adopciju. Viņa mamma arī bija adoptēta bērnībā. No vīra puses tiešam neviens cilvēks nebija pret. Mana mamma sākumā bija pret, bet tagad nevar iedomāties dzīvi bez mazbērna. Pārējie manie radinieki bija pret un pat nezinu vai tiešam ir pieņemusi šo lēmumu. Viņi ir tālu. Pie tam jums ir jādzīvo ar bērnu, nevis radiniekiem. Mana vecmamma vispār pateica, lai atstājām bērnu mājās, ja brauksim pie viņas. Tā arī viņa mūsu bērnu neieraudzīja. Tapat, ka ar vīra izvēli, jums ir jādzīvo ar šo bērnu. Tikai starpība, ka no vīra var izšķirties, bet no bērna nevar. Es savā laikā vienkārši neņemu galvā tos radiniekus, kas bija pret. Šobrīd plānojam otra bērna adopciju.

Mani visvairāk uztrauc tas, ka bērns, lad paaugsies, sajūtīs to negatīvu noskaņu no radinieku puses, kas var viņam nepārtraukti atgādināt, ka viņš esot svešs.

Tas jau būs atkarīgs no jums, ka jūs bērnu sagatavosiet.

Limassola

Lieniite923. Vnk izveelies piemeerotu briidi un saki, ka ir jaaprunaajas. Un saki kaa ir - ka gribi adopteet, ko vinsh par to domaa? Tad arii visu uzzinaasi un attieciigi vareesi izlemt kaa taalaak riikoties. Maaksliigo apaugloshanu neesat meeginaashi?

Papildināts 18.07.2020 11:06:

Mani visvairāk uztrauc tas, ka bērns, lad paaugsies, sajūtīs to negatīvu noskaņu no radinieku puses, kas var viņam nepārtraukti atgādināt, ka viņš esot svešs.

Tas ir pat loti reaals scenaarijs, ja viira radi adopteeto beernu nepienems. Taadaa gadiijumaa maksimaali jaaierobezo beerna (un tavs) kontakts ar viira gimeni, jo traumeet beernu juusu leemuma deelj kategoriski nedriikst. Bet tas nekas-daudzi taa dziivo nesatiekoties ar gimeni. Viiram pie saviem radiem buus jaaiet vienam. Seit loti daudz kas atkariigs no tava viira; ja adopcija vinjam principaa ir pienemama, tad ir jeega izskatiit saadu variantu; ja ne, tad nav veerts uzspiest, jo tagad uz doto briidi zem spiediena vins vareetu arii piekrist, bet visiem kopaa buus jaadziivo gara dziive. Ja nu galiigi nekaa, tad varbuut tieshaam ir veerts apdomaat partnera mainju, jo ir loti daudz viirieshu, kuri adopciju uztver normaali.

Usaule

Lienite923

Manuprāt nevaj baiļoties un prātot, kā būtu ja būtu, tie ir tik tavi pieņēmumi. Es tavā vietā runātu skaidru valodu, ka ilgojies audzināt bērnu un tā kā netiec pie sava, labprāt adoptētu, to ka Tu ļoti gribētu vīra atbalstu šajā jautājumā un tad jau redzēs, kāda būs viņa reakcija, visdrīzāk viņam vajadzēs laiku lai šo visu apdomātu. Runājot par šķiršanos, manuprāt tads gan ir muļķīgi, pēc tam dzīvē nožēlosi un klusībā vainosi pieņemto bērniņu, jebkurā gadījumā bērna adoptesanu nevajag stādīt par ultimātu attiecībās. Vispār jau es uzskatu ka ja pāris ir mīlošs, tad atbalstīs viens otru arī šādā lēmumā. Lai Tev veicas!

Papildināts 18.07.2020 12:06:

Radu lēmums pieņemšana vai nepieņemšana ar ir tikai pieņēmums, pa lielam to iepriekš nemaz nevar zināt, iespējams pieņems tie par kuriem vismazāk ticēji šādam rezultātam un otrādi... Ar bērnu kopā būs jādzīvo jums, svarīgi kā vīrs pieņem, jo Tev noteikti vajadzēs atbalstu. Tuvinieki visbiežāk reaģē uz konkrētu bērnu, ne mazums dzīvē situāciju, kad radi nepieņem miesigos bērnus, precīzāk nepriecājas redzot, pirms nezini konkrēto cilvēku, nekad nezini kā viņš veidos attiecības ar citiem cilvēkiem. Savukārt bērna pasargāšanai no radiem manuprāt nav jēgas, bērns pats veidos attiecības ar dažādiem cilvēkiem un redzēs kā ne visiem viņš patīk nu un, nav ja patīk visiem, nedomāju ka viņu traumēs, tas ka kāds vīra rads mazo nepieņems, svarīga ir mīlošā atmosfēra mājās.

Liels paldies jums meitenes par atbalstu! Paldies, ka jūs esat tik jaukas! Ļoti gribu cerēt, ka vīrs atbalstīs mani.

Limassola
Mākslīgo neesam mēģinājuši, bet to es nemēģināšu, jo es pat netiku galā ar hormonu lietošanu, visu laiku bija suicidālās domas, sāpēja kuņģis, tagad biju uz fsg, tur redz vairākas čūlas, arī redze ir pasliktinājusies par 2 dioptrijām, un nav zināms vai uzlabosies, negribu palikt stāvoklī par tādu cenu kā palikšana par invalīdu, tagad bez tabletēm beidzot sāku justies kā cilvēks

Limassola

Lienite923. Bet kaapeec tu negribi pameeginaat MA? Kaapeec taada mazduusiiba, atteiksanaas no iespeejas pirms veel pat esi par to paintereseejusies vai pameeginaajusi? Ja esi vecumaa liidz pilniem 37 gadiem, tad vari staaties valsts programma un proceduura tev buus bez maksas, nu labi, kaut kas pasiem arii buus jaamaksaa, tas atkariigs no analiizeem un vai atklaas kaadas probleemas, kuras pirms procesa buus jaarisina. Kaads sakars kunga cuulai un tuvredziibai ar IVF un invaliditaati?! Tad tu vispaar negribi biologiskos bernus? Bet taa vietaa adopteet sazin ko riskeejot izjaukt attieciibas ar savu viiru? Man vnk nav skaidra tava domaasana par siim lietaam...

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18409061