Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

3-4 gadnieku pulciņi

dooma

Sveiki! Vai jūsu 3gadnieki apmeklē ārpus b/d nodarbības? Ja jā, ko iesakāt? Dēlam ir interese par sportu, mūziku, auto. Sākoties mācību gadam labprāt reizi, max 2 gribētos kādu dēlam interesējošu aktivitāti. Paldies.


Hiacintte

dooma
Tagad mazajiem nekā nav, pirms tam gāja uz vispārējo fizisko sagatavotību Āgenskalnā.

Visu vasaru notiek nodarbības Orff studijā, drīz varēšot jau pieteikties uz rudeni. Tas par mūziku.

Hiacintte

Mūsu Mārupes galā un iepriekš apmeklētie neviens nav atsākuši darbību. Gaidām uz VFS + basketbols pulciņa sākšanos.

Papildināts 03.08.2020 20:25:

Starp citu, nodarbības joprojām ir aizliegtas ar likumu bērniem līdz 7 gadu vecumam. Tas tā, ja kāds piedāvā, tad īsti legāli tas nav.


Hiacintte
Kurā likumā tas ir noteikts? šobrīd aktuālajā es neatrodu ne vārda, ka nodarbības nevar organizēt bērniem līdz 7 gadu vecumam https://m.likumi.lv/ta/id/315304-epidemiologiskas-drosibas-pasakumi-covid-19-infekcijas-izplatibas-ierobezosanai Galvenais ir ieverot distances un šobrīd tur ir ļoti maz bērni vienā grupiņā.

Hiacintte

dreamgirll
Es vispār vairs nevaru atrast par bērniem līdz 7 gadu vecumam, bet man šo atbildēja vairāki pulciņu organizētāji. Bērni virs 7 gadiem var, bet mazajiem nav iespējams nodrošināt distanci un viņi nesaprot, tāpēc neesot atļauts.

Hiacintte
nodarbības joprojām ir aizliegtas ar likumu bērniem līdz 7 gadu vecumam
Tā nu īsti nav. Jā, tie 2 metri irjāievēro, bet arī ne vienmēr. Piemēram, saskaņā ar slavenajiem MK 360. noteikumiem sacensībās metrus drīkst nemērīt, sākot no starta līdz finišam (un tur jau viņi arī dabīgi izdalās). Un bērni tos metrus ir gatavi ievērot labāk nekā viens otrs vecāks. Vismaz mūsējie paši jau nāk dezinficēt rokas un māk smuki pastiept rokas sānis, iezīmējot distanci līdz nākamajam. Cita lieta, ka dažādu pasākumu un nodarbību rīkotāji šobrīd negrib ķēpāties ar mazuļiem, baidoties, ka nespēs MK prasības izpildīt. Mēs arī šogad pavilkām svītru zem pilniem 3 gadiem (iepriekš bija pilni 2 gadi).

Problēmas var radīt arī telpu kvadratūra. Ja tai atbilstoši iespējams strādāt ar 2-3-4 bērniem, tad maksas pulciņu rīkotājam neatmaksājas strādāt vai arī attiecīgi jāpaceļ maksa, uz ko vecāki diez vai parakstīsies.

Nez, mūs jau aicināja pieteikties arī uz citiem pulciņiem pirmsskolas vecuma bērniem uz septembri (ne Orff, bet citā iestādē), tur opcijas ir māksla, valodas, mūzika, keramika. Tie gan pa vasaru nenotika arī citus gadus.

Domājam par Orff, gāja, kad bija mazulis, varbūt jāpamēģina atkal kāda no mūzikas skoliņām.

Puika gan saka, ka sportot būtu foršāk, jo dārziņā sanāk mazāk izkustēties.

@Hiacintte, kur gājāt uz fizisko sagatavotību? Āgenskalns mums ļoti ērts būtu.


Vispār jāskatās arī vai kopā ar bērnudārzu nav pārāk liela slodze 3-gadniekam. Diāna Zande kadreiz savās lekcijās stāstīja, ka neko papildus bērnudārzam nevajag bērniem (īpaši ja viņi visu dienu tur pavada nevis tikai rīta pusi), mūsdienās mazi bērni tiek pārāk noslogoti. Par sportošanu - īstenībā maziem bērniem labāk to stundu pavadit svaigā gaisā pastaigās, rotaļu laukumos. Jo pat vispārējās sagatavotības nodarbībās 3gadnieki neko tik īpašu nedara. Es savējos vedu tāpēc, ka viņi neiet bērnudārzā un tad vajag iegūt prasmes darboties grupā utml. Taču fiziskās formas ziņā tikpat labi var vienkārši darboties ārā, paņemt kādas spēles, bumbas utt.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18409729