Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

3-4 gadnieku pulciņi

dooma

Hiacintte

dooma
Atradu linku: https://www.facebook.com/sportovesals/

Papildināts 04.08.2020 19:45:

dreamgirll
Ir tik daudz bērnu, kuri aizejot uz skolu nemāk bumbu mest un ķert.. šajās VFS nodarbībās bērni apgūst pamatus, caur spēlēm - met, ķer, lec, skrien pakaļ kaut kam, lien cauri riņķiem utt. Ārā pastaigāties ir forši, bet tas nav diez ko attīstoši. Alternatīva ir vest uz bērnu laukumiņu, bet rudens un ziemas sezonā, kad ir ārā lietus un auksts, tas īsti neder.


Hiacintte
Nu nekā personīga, bet ķert un mest bumbu vislabāk ir bērnam kopā ar mammu/tēti u.c. ģimenes locekļiem. Kas notiek ar tautu, ka šādas elementāras lietas jāmāca īpašās nodarbībās? (protams, nav runa par bērniem ar attīstības problēmām).

Hiacintte

Observer
Skaidra lieta, ka to dara arī mājās, bet zini mājās tev ir viss nepieciešamais, lai nodrošinātu normālas vispārattīstošas nodarbības bērnam? Piemēram, riņķis, konusi, paklājiņi utml.? Visu jau var mājās, bet cik gan regulāri un kvalitatīvi to dara? Kur tad rodas tie tizlie bērni? Nav jau uz nodarbībām jāved 5x nedēļā, pietiek 1x VFS un 1x baseins.

Hiacintte
Konusi un paklājiņi nav obligāti, tās ir fīčas, lai ieskaidrotu vecākiem, kāpēc tās nodarbības ir vērts apmaksāt. Pamētāt ar bērnu bumbu, paskraidīt, palēkāt, paspēlēt futbolu (it īpaši, ja puika) utt. - nu tas ir ikdienas kopā pavadāmais laiks ar bērnu (protams, ir vēl daudzas citas iespējamas nodarbes). Interesanti, ka bērns uz jautājumu, kāpēc viņam patīk braukt ar riteni, atbildēja vienkarši: "Tāpēc, ka vecāki brauc!" (nē, vecāki nav sportisti, viņi brauc vnk pašu priekam). Tas motivē krietni vairāk nekā visādi VFS pulciņi.


Hiacintte

Observer
Saprotu, ko mēģini pateikt, bet varu no pieredzes teikt, nu nav visi vecāki baigie sportisti un apzinīgie, kuri ar bērniem pa vakariem kopā sporto regulāri, brauc ar riteņiem utt, pie tam dara to cauru gadu, ne tikai vasarā tad nebūtu tāda visaptveroša bērnu aptaukošanās problēma un nebūtu tādi dārzeņi, kuri neko negrib. Tas skaidrs, ka mēs ar piemēru mācāmies, bet nu ne vienmēr tas tā veiksmīgi sanāk. Mēs ar vīru esam pēc otrās profesijas treneri, vīrs daudz ar bērniem ņemas, bet... mums drīz būs zīdainis, nepilnus 4 un nepilnus 2 gadus vecs bērns, saturīgas nodarbes, kas katram no viņiem ir nepieciešamas, mājas apstākļos nodrošināt ir ļoti grūti, fiziskās vajadzības ir ļoti dažādas.

Hiacintte
Pirms kādiem gadiem sākām iesaistīt mūsu bērnu velopasākumā vecākus (puslegāli, jo augstākstāvošā priekšniecība sākotnēji to absolūti nepieņēma) un esam pārliecinājušies, ka šis ir pareizais ceļš. Pēc tam vecāki nāk un pateicas - radušās kopīgas intereses, ja arī agrāk nav bijusi interese par fiziskām aktivitātēm, tad tagad tās kļuvušas par ikdienu. Pulciņi darbojas tikai noteiktā laikā, neviens skolotājs bērnus pie rokas nevadās ikdienā, toties ģimenē iestrādātas tradīcijas būs regulāras un noturīgas (un gala beigās tas nāk par labu arī pašiem vecākiem).

Vilkumeitene

Nezinu kā šobrīd ir ar pulciņiem līdz 7 gadu vecumam, bet savulaik sīko aizvedu dejot 2.5 gadu vecumā, vēl aizvien domāju,ka tas bija labākais, ko varēju izdarīt, pēc trešās klases gan pameta dejošanu, jo nevarēja savienot ar sporta nodarbībām, bet to patstāvību un mērķtiecību es pagalmā ar bērnu bumbu mētājot viņam nebūtu varējusi pati iemācīt

Vilkumeitene
Tā mērķtiecība un patstāvība tiešām ir no dejošanas? Drīzāk bērnam tāds temperaments, to lieliski var redzēt ģimenēs ar vairākiem bērniem, kur bērniem ir bijusi līdzīga audzināšana, apstākļi, bieži vien apmeklējuši pat vienas un tās pašas nodarbības. Katrs pec rakstura ir pilnīgi citāds! Man pašai bez kādam dejošanām viens bērns ir ļoti aktīvs, grib visur būt pirmais utt., bet otrs ir daudz mierīgāks, lēnāks, drīzāk paskatīsies kā citi dara nevis skries pirmais kaut ko izdarīt.

Hiacintte

dreamgirll
Lasu un gribu pajautāt, tu esi pret pulciņiem tieši kāda iemesla dēļ? Jo vecākiem jāvar ar saviem bērniem pašiem ņemties bez citu palīdzības? Disciplīna, patstāvība - sporta nodarbības grupās ir lielisks veids to apgūt.


Rosalia

Hiacintte
Lasu un gribu pajautāt, tu esi pret pulciņiem tieši kāda iemesla dēļ?
Es gan neesmu jautajuma aderesāts, bet piemetīšu savu pieckapeiku. Ja bērns visu dienu ir bērnudārzā, tad pulciņi atņem kopīgi pavadītu laiku ar vecākiem. Principā tas pats notiek arī skolas laikā, tikai ar to atšķirību, ka skolas vecuma bērnam ir dabiskas attīstības sastāvdaļa ir pakāpeniska atdalīsanās no vecākiem, iekļaušanās vienaudžu kolektīvos un emancipācija, un ārpusskolas nodarbības to visu sekmē. Bet arī skolas laikā vēlams ievērot mērenību. Pulciņi jau kopš dzimšanas tagad ir tāda modes lieta, ar ko vecāki citiem parāda, kā viņi rūpējas par bērnu attīstību, it sevišķi, ja tie ir kaut kādi elitāri un/vai dārgi pulciņi.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18409729