Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Slikta, normāla vai laba māte?

Zaljavarde

Savukārt, man šķiet, ka es būtu bijusi labāka mamma, ja vairāk domātu par sevi ne bērniem. Nu nafig bērniem omleti un zupu priekšā pakaļā, sagludinātas drēbītes un brīvdienās tādus karuseļus un šitādas dabas takas. Vienā brīdī šie pasaka- Negribam! Labāk būtu pati sportojusi un sevi pucējusi

Camille

Zaljavarde
vai ir ok mana vēlne (paniska, manjakāla) 1.6 gadīgu bērnu nogrūzt dārziņā, lai pati varētu profesionāli attīstieties (atgieztie apritē, pelnīt) un nodarboties ar sportu , kas man ir vitāli svarīgi??

Ak dieniņās, pilnīgi normāli! Principā Latvijā tā ir, bērns jālaiž dārziņā no pusotra gada vecuma, jo mammām jāatgriežas darbā. Vienīgi tas, ka lielākajās pilsētās bd jautājums nav sakārtots un tad nu sanāk izšķirties vai laist dārziņā par maksu vai palikt "sēdēt" mājā.

Papildināts 30.08.2020 13:28:

Kāpēc normāli nesaorganizē regulāri

laiku savām vajadzībām (sportam piem), ja tētis tik atsaucīgs un superīgs?

Papildināts 30.08.2020 13:30:

Vai nu tu sev, vai vīrs tev, ir uzlicis pārāk augstas ekspektācijas konkrēti uz "visu varošās mātes - varones lomu". Es pati ar šo cīnos, jo sagaidu no sevis nezin ko, bet es zinu, ka esmu laba mamma, jo cenšos un ja ir besis, tad skatamies multenes un ēdam sū*, domāju, ka bērnam nav par ko sūdzēties arī tādās dienās.

Burunduks30

Es atgriezos darbā, kad bērnam bija 1g3m, bērns uzsāka privāto dārziņu, un tas bija veids, kā es tiku galā ar pēcdzemdību depresiju. Redzēju gaismu tuneļa galā, kad biju noteikusi konkrētu datumu, no kura atgriezīšos darbā. Darbs man sniedz pārvērtības sajūtu, tur esmu noderīga un vērtīga. Ar mazo mājās to laikam nejutu, bet varbūt ja blakus ir noteikta tipa vīrietis, to vērtību jūt. Bērna tēvs noteikti neteica, ka mājās būšana nav vērtīga vai kā, absolūti nē, bet tā es jutos iekšēji. Tā kā esmu no tām, kas tieši nesaprot ilgu mājās sēdēšanu. Bet galvenais - bērnam vajag laimīgu un apmierinātu mammu. Ja to apmierinātību sniedz profesionālā dzīve, tad tā ir jārealizē.

Papildināts 30.08.2020 15:17:

Nevis pārvērtības sajūtu, bet pašvērtības

Gemma

Reāli pārāk bieži nav izvēles, darbs ir jāatsāk, jo citādi nav resrusu, lai iedotu bērnam pat minimāli fiziski un emocionāli vajadzīgo.

Bet sauklis bērnam vajag laimīgu un apmierinātu mammu, nav patiess, jo ar to vien, ka mamma laimīga, bērnam ir daudz par maz.

Bērnam vajag mammu, kas apmierina viņa emocionālās un fiziskās vajadzības. Jauki, ja viņa to dara arī pati būdama laimīga, bet tas nav izšķiroši.

Protams, laimīgai mammai ir vieglāk iedot bērnam to, ko bērnam vajag, bet no tā vien, ka mamma pati trallinādama lido apkārt, bērnam labāk nekļūst, ja bērns nesaņem to, ko vajag pašam.

Camille

tabidze

Vajag paskatīties autorei filmu - We need to talk about Kevin

Ļoti laba - ar Tildu Svintoni, tieši par šo tēmu

sauklis bērnam vajag laimīgu un apmierinātu mammu, nav patiess, jo ar to vien, ka mamma laimīga, bērnam ir daudz par maz.

Piekrītu. No šī teiktā izriet, ka arī māte dzeguze tad ir tieši tas, kas ir vajadzīgs bērnam.

Papildināts 30.08.2020 18:55:

Bet aiz ši izteiciena ir ērti paslēpties, tas gan.

Burunduks30
Domāju, ka te tos mīnusus salikušas tās, kurām pašām patīk mājās būt, savādāk nevaru izskaidrot.

Ja māte no sēdēšanas mājās ar bērnu sāk jūgties, noteikti nekāda labuma bērnam nebūs. Tad labāk ir vai nu aukle, vai dārziņš., un vismaz vakaros un brīvdienās bērns ar harmonisku māti.

Conejito

Katra jau mēs savu bērnu redzam un pazīstam, un redzam, vai aiziešana uz dārziņu viņam nāk par labu vai par sliktu. Es šaubos vai kāda mamma jūtas "laimīga un apmierināta", redzot, ka bērns dārziņā jūtas slikti. Un reāli jau bērns baigi ātri visu saliks pa savam, sākot bezjēgā slimot, un mamma tāpat sēdēs mājās, ja dārziņš viņam (vēl) nav piemērots. Es neredzu vajadzību mīnusot vai kā citādi nosodīt mammas, kas atgriežas darbā, jo ticu, ka viņas redz savu bērnu un redz, ka tam netiek nodarīts kaitējums. Statistiski mēs esam starp top valstīm pasaulē ar garākajiem bērna kopšanas atvaļinājumiem.

Papildināts 30.08.2020 21:03:

Tāpat nesaprotu, par ko nosodīt mammas, kuras grib palikt mājās un būt ar bērniem pēc iespējas ilgāk. Daudzām darbs ir tikai darbs, nauda dzīvošanai, un nav ambīciju karjerai. Sevi realizēt var ārpus darba un būt laimīgai.

Burunduks30

23.marts
Mācos pieņemt, ka neiederos vairākumā sieviešu/māšu, tik daudzi mīnusi mani neietekmē. Par to laimīgo mammu domāju tieši tajā nozīmē, ka ja mammai vajag profesionāli sevi realizēt, ne tikai būt mammai, tad vajag.

Piemēram, tajā diskusijā, kur dažas 2mēnešnieku nedotu tētim (vispār), nu wtf. Es neuzskatu sevi par sliktu mammu, bet manī nav tā pārpasaulīgā sajūta, ka bērnam māte ir VISS lidz nez tur cik gadu vecumam.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18409889