Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Slikta, normāla vai laba māte?

Zaljavarde

brieža kotletes

Jāiet sportot vakaros, kad vīrs mājās. Un tās vīrs pats gatavo mājās. Labāk, no paša nomedīta brieža, ekopeko mežā.

Atspringsti un baudi laiku ar bērnu, pavisam neideāli un samazini standartus.

Cik viegli ir būt supervecākam pāris stundas dienā.

Susuriic
Vīram grafiks "slīdošs" un nekonkrēts. Bet mājās nāk ap 1 vai 2, es nekur tālu padoties nevaru pēc vīra pāārrašanās, kā ti vien esmu čučumižā. Un tad ~ 08:00 ceļas dēls. Brokastis, zobu tīrīšana , rotaļas (manas pseido) modinu vīru, skrienu iz zāli. Tad ēdu brokastis un ja sanāk paguļu. Vīrs pa to laiku noliek sīku man blakus un slīd uz darbu...

Papildināts 07.08.2020 00:31:

1 vai 2 naktī

adaata

Zaljavarde
Atslābsti. Nedari to, ko var nedarīt. Nekas bērnam nenotiks, ja viņš ēdīs burciņu ēdienu (ir atrodami arī eko) reizi pa reizei. Ja neiziesi pastaigā. Jo mammai baterijas nosēdušās. Atpūties.

Par ideālo tēti - iedod bērnu un māju viņam uz visiem 100% viņa atvaļinājuma laikā. Lai saprot, cik tas ir nogurdinoši - ēst, drēbes, ārā, gulēt, ēst,ēst, ēst.. Un pa vidu pamperi. Ir viegli runāt, ja saņem saģērbtu, tīru un paēdušu bērnu dažu stundu izklaidei.

Godīgi - man arī visā bērnkopībā visvairāk besī tā gatavošana un barošana. Bet tas, man šķiet, nebeigsies līdz brīdim, kad bērns izvācas no Tavas mājas. Tā kā nāksies samierināties.

Man 3gab. un vairs nešaustu sevi - izpildu obligāto programmu, ja izdodas vēl labi pavadīt laiku, tad ideāli. Un ir tikai normāli gribēt laiku sev, atpakaļ uz darbu (jo tur priekšnieks nebļauj uz tevi un ar viņu ir iespējams racionāli vienoties par darba kārtību) un sajuta kā apkalpojošajam personālam nepamet 24/7.

Ar laiku paliek vieglāk. Laikam pierod

Papildināts 07.08.2020 00:39:

Un viņi aug ātri.

adaata
milzīgs paldies!

vilks

Vispār kaut kad starp bērna 1 un 2 gadu vecumu ir tas laiks, kad uznāk apnikums, sagurums un nomāktība. No vienas puses, bērns kļūst neatkarīgāks, var iztikt bez mammas, no otras puses, viņš tomēr vēl prasa daudz rūpes. Var uznākt vainas apziņa, ka pašai gribas dzīvot normāli, kā agrāk.

Sacensību ar bērna tēvu gan nesaprotu, tur varu vienīgi ieteikt pašai psihoterapiju pašapziņas celšanai. Un abiem BEA vai jaunos Pleca vecāku kursus.

Un vai nav tā, ka abi vecāki tā aizrāvušies ar vēlmi būt supervecākiem un aizmirsuši, ka arī pašu attiecības ir jākopj. Ka pašiem vajag laiku bez bērna (te diskusijā tas nav manāms nemaz), parunāties par kaut ko citu kā bērna audzināšana, vienkārši pabūt kopā un atcerēties, ka ir arī vīrietis un sieviete.

Papildināts 07.08.2020 00:55:

Es mazās piemājas pastaigās ar viengadnieci arī nekādus ratus neņemu līdz, ja vien līdz laukumiņam nav tālu jāiet un ja nav jāšķērso iela. Tak vienkārši tipināšana un skatīšanās uz pasauli vai rāpošana pa zāli un smilšu kasti ir tieši tas, ko mazulim vajag.

Papildināts 07.08.2020 00:58:

Burciņēdiens vispār nav problēma, ir tak ļoti labi un garšīgi atrodami (Semper no gada vecuma es arī ēstu). Bet neesmu nekāda izcilā gatavotāja, gan jau daudzām padodas daudz labāk. Mūžīgā ēst gatavošana gan nogurdina, līdz ar to palaikam pasūdzos par to vīram un tad pasūtam ārpusmājas ēdienu.

'If you don't know where you are going any road will get you there.' (c)

vilks
Jā, laika 2 vien nav bijis visu šo laiku kopš dēla dzmšanas , jo respsktējam vecmammas, kuras srādā un piekrītu tādām kā Ibica, ka savs bērns nav jāuzgrūž citiem.

Domājam par 1/2 slodzes aukli... bailes un nav ne jausmas, kur meklēt

Aloja

Par ideālo tēti - iedod bērnu un māju viņam uz visiem 100% viņa atvaļinājuma laikā. Lai saprot, cik tas ir nogurdinoši - ēst, drēbes, ārā, gulēt, ēst,ēst, ēst.. Un pa vidu pamperi. Ir viegli runāt, ja saņem saģērbtu, tīru un paēdušu bērnu dažu stundu izklaidei.
Jā!

Autore, izlasi šo citādu rūpīgi! Vīrieši izvēlas foršākās nodarbes, sievietei atstājot to, kas viņai taču vislabāk sanāk ikdienas rutīnu un apkaalpojošā personāla lomu. Viņš ātri vien bērnu uz frī un šoko sieriņiem uzsēdinātu, ja 5 maltīties dienā būtu jāgatavo viņam.

Kas attiecas uz Tevi - atslābsti. Bērns mierīgi vienu dienu var ēst vienu ēdienu, kas tiek pasildīts. Ja Tu pati ēd +/- sakarīgi un sabalansēti, tad arī bērns saņems visu nepieciešamo arī, ja iespringsi mazāk uz perfekcionismu.

Un ja baterijas tukšas un ir iespēja - pameklē aukli. Un nekautrējies prasīt palīdzību vecākiem. Tā respektēšana patiesibā viņiem liedz redzēt, kā mazbērns aug. Skatos uz sav mammu un viņas attiecībām ar mazbērniem - visīpašākās tās ir ar tiem mazbērniem, kurus viņa ir auklējusi

Papildināts 07.08.2020 08:13:

Zaljavarde
Nu un vai ir ok mana vēlne (paniska, manjakāla) 1.6 gadīgu bērnu nogrūzt dārziņā, lai pati varētu profesionāli attīstieties (atgieztie apritē, pelnīt) un nodarboties ar sportu , kas man ir vitāli svarīgi??
Es atgriezos darbā, kad bēnram bija 1g3m. Tur bija gan naudas jautājums, gan vēlme atpūsties no bērnkopības. Uzskatu, ka esmu laba māte ar to, ka nodrošināju savam bērnam ļoti labas aukles un pēc tam ļoti labu dārziņu. Vakarā jau tā mamas un mājkopja slodze nekur nepaazūd.

Starp citu, vai Tavs petardes vīrs mājas darbos iesaistās? Māju kopj, ēst gatavo, drēbes mazgā?

MissBea

Ja Tev ir 37 tad cik ir vecaimammai kura vēl strādā?

Papildināts 07.08.2020 09:10:

Āaa, piedzima, kad bija 37, tad tagad ir 38

Papildināts 07.08.2020 09:11:

Ja vien Tev nav 20 gadīgs vīrs un tā ir viņa mamma (bērna vecāmamma)

Pinotage

Man gan bērns pāris mēnešus vecāks kā autorei. Ēst gatavošanu var minimizēt, bērns ēd to pašu ko vecāki vai arī savas iecienītās lietas -siers, jogurts, biezpiens, graudu biezpiens, rupjmaize, pāris iecienītie augļi un dārzeņi. Kaut kas no tā mājās vienmēr ir, ja neēd pieaugušo ēdienu, dabū savu. Mazāk plānošanas, mazāk laika patērēts. Varbūt nav ideāli veselīgi, bet manai pašsajūtai arī ir vērtība, sākumā ņēmos ar dārzeņu tvaicēšanu un katru reizi skumji nopūtos, ka netiek ar sajūsmu ēsts. Parku var padarīt interesantāku - burbuļu pūšamais, zīmēšana ar krītu, ņemt līdzi bumbu ko paripināt, smilšu mantas... Laiku ar vīru izbaudu, kad vakaros bērns nolikts gulēt, dažreiz gan daram katrs savas lietas.

queque

MissBea
Vai tad 55-60 gados neviens nestrādā? Arī 70+ strādā pēc vēlēšanās, nerunājot par pirmspensijas vecumu, pensionēšanās vecums LV uz doto brīdi, ja nekļūdos, ir 63 ar pusi gadi.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18409889