Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Sfinktera plīsums

Almate

Almate

Sveikas!

Vēlējos uzzināt vai kādai šeit ir bijis dzemdību laikā anālās atveres sfinktera plīsums? Vai ir veikta operācija un kā ar rezultātu?

Almate
Man bija, bet ļoti labi sašuva. Pēc dzemdībām teica, ka 6 mēnešu laikā varbūt tomēr būs jāveic operācija, bet nevajadzēja. Otrajam bērnam bija rekomendācija taisīt ķeizaru, bet es negribēju. Dzemdēju pati, veica starpenes iegriezumu un man pašai viss ir kārtībā. Pagājuši jau daudzi gadi.

Almate

Man pašai sūdzību nav. Jūtos labi, bet proktologs saka, ka jāveic operācija, lai vēlāk pēc gadiem šī problēma neparādītos.

Tad grūti ko teikt. Man pagājuši gandriz 17 gadi pēc tām dzemdībām, pagaidām problēmu nav bijis.

Almate
Man arī bij šāds plīsums, ko itkā veiksmīgi sašuva. Taču pēc proktologa usg palicis defekts, dēļ kura pēcmenopauzes vecuma varot būt problēmas. Bet es biju pie vēl viena proktologa, kura ieteica operāciju neveikt kamēr var neveikt (defekts ir palicis, bet simptomus un traucējumus tas nerada) ar pamatojumu, ka šīs zonas operācijas tomēr nav nieks un nereti var novest pie neatgriezeniskām problēmām (pat ļoti labi operējošie ārsti nedod 100% garantiju). Tapēc ieteica pagaidām tikai fizioterapiju, speciālas (aizmirsu kā sauc) procedūras to muskuļu stiprināšanai. Tāda mana pieredze, bet noteikti svarīgas ir konkrētā gadījuma detaļas.

Almate

Man divi ārsti pateica, ka vajag operāciju. Sākumā viens teica, ka ja neesot sūdzību tad nevajagot taisīt, kad būšot tad arī taisīšot. Tagad tas pats ārsts pateica, ka vajagot tomēr taisīt, lai gan nav parādījušās sūdzības. Biju pie vienas citas vel proktoloģes un viņa teica, ka operācija esot tiaki kā gala variants, ja citas metodes nepalīdzot un esot sūdzības. Nevaru saprast ko darīt.

Almate
Kā dr pamatoja operācijas nepieciešamību tagad, ja nav simptomu?

Almate

Zeltsakne
Teica, ka tagad izoperēšot un nekādas pārmaiņas es nejutīšot, bet tas esot ieguldījums nākotnē. Kad sākšoties menopauze tad muskuļi atslābstot un varot rasties problēmas.

Tad jau man arī jāsāk domāt vai nevajag skriet operēties tagad. Dumji, ka operāciju lietās ārstiem atšķirīgi viedokļi, un nabaga pacientam, bez sajēgas medicīnā, jālauza galva. Man tā otra Dr kā Pret minēja, ka šādām op var reti, bet gadīties (ja nepaveicas), ka paliek ar stomu vēderā, piemēram. Vēl var arī slikti dzīt utml. Ja man būtu simptomi, taisītu tāpat, jo risks tomēr ir mazs. Bet, ja netraucē, jābūt nopietnam pamatojumam operēties. Dr būtu jāizskaidro, lai var izsvērt + un -.

Papildināts 18.08.2020 14:38:

Almate
Man to pašu teica. Bet var arī nerasties. Interesanti, ja uz operācijām nav rindas, kāpēc nevar gaidīt to menopauzi un tad, ja nu tiešām, tad operēt.

Almate

Zeltsakne
Jā, man daktere kas teica, ka operāciju kā pēdējo variantu, teica, ka operācijai var būt sarežģījumi un tāpēc vajagot izdarīt visu kas iespējams un ja nav rezultātu, tad tik operāciju.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18410253