Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Sfinktera plīsums

Almate

milumlacitis

Man bija plīsums un arī sūdzības, operāciju uztaisīju neilgi pēc dzemdībām, jo ar tādām sūdzībām negribas sadzīvot. Pašas varat saprast.

Cik zinu, rindas ir gan. Es taisīju, negaidot rindā, jo gribēju pēc iespējas ātrāk un par savu naudu. Aiwa klīnikā teica, ka varot gaidīt un tad būšot pa valsts naudu.

Es teikšu, ka bija smags atkopšanās periods, bet priecājos, ka to izdarīju. Par to, ka kaut kas var noiet greizi - man ārsts teica, ka teorētiski viss varot būt, bet reāli maza iespēja. Dibens nav galva, nav jau tur viss tik sarežģīti. Tagad tikai dusma uz dzemdību nodaļu, kur man to palaida garām, lai gan otrajā dienā sūdzējos par galīgu nesaturēšanu, kad viss vnk krita laukā. Nē, tas pilnīgi normāli esot, ar laiku pāries! Jā, kā tad. Gan jau tad saprata, ka palaida garām ko tādu.

Man Dr teica, ka valsts vairs neapmaksājot šādas operācijas, tapēc par pilnu maksu tikai, un tad jau rinda max mēnesis. Bet re kā, izrādās apmaksā.

Papildināts 19.08.2020 09:59:

Man atkal dusmas uz dzemdību vecmāti, ka tāds plīsums vispār notika.

Almate

milumlacitis
Zeltsakne
Man dakteris teica, ka daudzviet pasaulē, ja šāds plīsums notiek tad uzreiz dzemdību zālē to arī sašuj. Latvijā neesot aparatūras, lai uzreiz dzemd\ibu zālē šo plīsumu konstatētu un likvidētu. Ļoti skumji, ka tā.

Par samaksu man arī teica, ka tagad nauda šīm operācijām beigusies un tikai par maksu.

Papildināts 19.08.2020 10:17:

milumlacitis
kā notika atlabšana? Ko drīkstēja, ko nē?

Man teica, ka divi mēneši būšot jāpavada uz slimības lapas. Sešas nedēļas nevarēšot sēdēt un neko smagu celt.

Pēc operācijas bija jāiet arī pie fizioterapeita?

milumlacitis

Es neteikšu, ka 100% esmu droša, ka tā esot, bet Aiwā man teica, ja esmu ar mieru gaidīt apmēram gadu, tad varot pa valsts kvotām! Es negribēju gaidīt, jo jutos galīgi emocionāli sagrauta, bet varbūt vērts painteresēties, ja simptomi šobrīd netraucē, bet ir vēlme kaut kad nākotnē tomēr veikt operāciju!

jā, man arī dusmas uz visiem- vecmāti, ārstu... Reāli sačakarēta veselība jaunam cilvēkam. Vai tad nevarēja ķeizaru taisīt, ja redzēja, ka bērns tik liels? Vai nevarēja labāk sašūt vai vismaz man pastāstīt, kas tieši man saplīsa? Es taču arī nezināju un nesapratu, bet pirmās divas nedēļas pēc dzemdībām man bija, atvainojos, galīga nesaturēšana. Un uz manām sūdzībām tikai aizbildinājās, ka tas esot normāli... Pirmās dzemdības, ko es vispār zināju, kas ir normāli.

Papildināts 19.08.2020 10:28:

Almate, pēc operācijas necelt neko smagāku par 4 kg, nesēdēt, starp kājām likt spilvenu, kad guļ. Raudzīt, lai nav cieta vēdera izeja. Jāmaina pārsējs, jo brūce sulos. Un, kad var sēdēt, tad sāk pa druskai un tad arvien ilgāk.
Un tā arī apmēram bija, ka pēc 2 mēnešiem jutos pilnīgi normāli. Taču man slikti dzija, varbūt kādam tas sanāk veiksmīgāk.
Un jā, pēc tam fizioterapija.
Liela ņemšanās, bet es ļoti priecājos, ka to izdarīju! Nevaru iedomāties, kā es ietu uz darbu un purkšķinātos, neko nejūtot, vai apkakājoties! Brr... pat vārdos nevar to pastāstīt, cik briesmīgi jutos. Ja man kāda paziņa ieminas, cik viņai briesmīgi, ka dzemdībās kāds plīsumiņš bijis, gribas iekraut!

Almate

milumlacitis
Sākot no operācijas līdz brīdim kad varēji justies labi, cik ilgs laiks pagāja?

Ārsts man teica, tā kā man sūdzību nav, tad pēc operācijas nekādas izmaiņas nejutīšot.

Ja nav noslēpums kurā slimnīcā operēja tev un kas par ārstu?

WhiteOleander

milumlacitis
Prieks, ka operācija ir galā. Laba vēlējumi Tev, stiprā meitene.

milumlacitis

Almate
Nosūtīju privātu ziņu. Tā arī pagāja apmēram tie 2 mēneši, lai justos pilnīgi, pilnīgi Ok! Pirmās nedēļas pēc operācijas jutos briesmīgi un mocīja nespēks. Nevarēju pat līdz veikalam aiziet. Taču tā bija man, un es jau teicu, ka man slikti dzija. Veiksmi un veselību!

WhiteOleander

Mīļš paldies! Nepvisam neesmu stipra, tieši otrādi, bet, re, cilvēks vienmēr var vairāk nekā sākumā šķiet! Ceru, ka arī Tev viss labi ar veselību.

kukainis

milumlacitis
Uhh, tu pilnīgi kā par mani. Man dzemdību dokumentos 2.pak plīsums, pēc usg un arī sūdzībām ir sfinktera bojājums. Dusmas uz vecmāti, ārsti, par vairākiem lēmumiem dažādos dzemdību posmos. Tagad jākrāj €€€€ operācijai, vēl jāveseļojas, vienīgais mierinājums, ka bērns vesels. Labāk būtu bijis ķeizars. Un tie "tas ir normāli, gaidi"...

Vai tev izdevās šito izveikt un turpināt barot bērnu ar krūti? Pie kā operejies?

milumlacitis

kukainis
Tā arī uzveicu - operācija un lieliski palīgi pēc tam - vīrs un pārejie ģimenes locekļi, jo bērniņu pēc tam nevar cilāt 6 nedēļas. Tāpēc aprūpi jāveic citiem. Ar barošanu tā arī bija - kamēr biju slimnīcā tikmēr piena banka un maisījums, kad biju atpakaļ - pakāpeniski atkal pārgājām uz kb tikai. Man paveicās, ka mazais īpaši neprotestēja, kamēr biju prom. Pilnībā uzticējos vīram, zināju, ka abi tiks galā!
Nosūtīju privātu ziņu par slimnīcu.

zvirbulis993

2015 gadā dzimstot puikam bija 4 pakāpes plīsumi un sfinktera plīsums, šuva veselu stundu kopā ar ķirurgu. Tajā paša dienā staigāju un viss ok arī ar wc apmeklējumiem viss bija kārtībā. Ievēroju 3ned diētu, lai vēders mīkstāks un problēmu nebija! Šomēnes dzima meita dabīgās dzemdībās, izpruku ar 2 mikroplīsumiem citā vietā, iepriekšējās rētas neatnāca vaļā! Neviens par operāciju nav nemaz ieminējies nereizi!

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18410253