Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Sfinktera plīsums

Almate

milumlacitis

RoseGarden
Sveika! Un šos 20 gadus Tu nejuti neko sliktu? Man tīri interesanti, kā tas var būt.

vispār tik jocīgi- vai kādreiz tādu problēmu nebija vai kā? Kā sievietes sadzīvoja ar fēču nesaturēšanu pēc dzemdībām? Vai dzemdībās nepieļāva, ka tā notiek? Jo, cik sapratu no Snipes, šāda veida operācijas vispār visā pasaulē veic tik gadus 20.

RoseGarden

Tieši tā - neko īpašu nejutu līdz kādam aizpērnam gadam.

Tad kaut kā pakāpeniski sāku sajust, ka vēdera izeja mainās - neiziet viss reizi dienā vai reizi divās dienās, bet gan mazākās porcijās vairākas reizes dienā. Pārrunāju to ar gastroenterologu, biju uz kolonoskopiju, tur viss labi. Tad pievienojās krietni traucējošāka lieta - palaikam neliela smērēšanās, turklāt bez jebkādas sajūtas, ka vajadzētu uz WC. Tā beidzot nokļuvu pie proktologa parastā un visbeidzot pie Dr.Snipes.

Viņa īsais skaidrojums bija aptuveni tāds, ka saplīsušo sfinkteri ilgstoši veiksmīgi kompensēja citi dibena muskuļi, bet ar gadiem tie sāk atslābt un problēma kļūst pamanāma.

Kā ar šito varēja sadzīvot agrākos laikos, nestādos priekšā.

milumlacitis

RoseGarden
Jūtu līdzi! Veselību un izturību operācijai. Viss būs labi

kukainis

milumlacitis
Apbrīnojami, cik ļoti organisms spēj kompensēt kaut kādas vainas! Lasīju kaut kur vadlīnijas, ka tikai sākot no 1/3 bojājuma rekomendē lāpīt ar operāciju.

Par senākiem laikiem - protams, ka šādas problēmas bija. Tāpēc sievietes ar šādu problēmu izvairījās no došanās ciemos, ilgstoši ārpus mājas utt., aizbildinoties ar citām lietām.

RoseGarden

milumlacitis Paldies par laba vēlējumiem! Pašlaik pēc atlikušo muskuļu pāris mēnešu pavingrināšanas atkal praktiski neko sliktu nejūtu un mierīgi gaidu labākus laikus operācijai.

eli25

Kaspars Snipe ir vienīgais ārsts, kas TIEŠĀM specializējies (ne tikai stāsta un reklamējas, ka esot specializējies) šajos pēcdzemdību plīsumu gadījumos.

Tā ka ja ir problēmas, iesaku iet tikai un vienīgi pie viņa...

Plīsumi var notikt jebkurās dzemdībās un visur literatūrā raksta, ka nav droša veida, kā paredzēt plīsumu lielumu un kā sievieti pasargāt no plīsumiem, tā ka meitenes - nav ko dusmoties uz savām vecmātēm un ginekologiem par to, ka bija plīsumi...

Tas par ko var dusmoties (un ne tikai - es reāli jūsu vietā rakstītu sūdzību uz ārstniecības riska fondu, lai dabūtu kompensāciju priekš atkārtotām operācijām un ar ko apmaksāt fizioterapiju), ka nepamanīja un nesašuva uzreiz pēc dzemdībām. Tam nav vajadzīgas nekādas mistiskas iekārtas, kuru "Latvijā neesot" - to redz ar aci, kārtīgi izmeklējot plīsumu...

milumlacitis

eli25

Izklausies zinoša šajā jautājumā. Jā, es pilnīgi piekrītu un esmu uzrakstījusi sūdzību ĀRF, jo man jau dzemdību nodaļā esot bija pilnīga nesaturēšana, nodaļas galvenā ārste ar sazin cik rezidentiem mani skaitījās vairākas reizes un VISAS reizes teica, ka viss izskatoties baigi labi! Un manas sudzibas - tas pāriešot un esot NORMĀLI pēc dzemdībām. Pēc Snipes USG sfinkterim puses vienkārši neesot. Un piekritīšu, ka laikam to var viegli konstatēt, jo pirms tā USG man viena proktoloģe apmēram to jau teica tikai uz aci vien. Jā, dusmas ne tik daudz, cik par dzemdībām, bet par to, ka nesašuva uzreiz un neko man par to neteica. Nu kā, to var palaist garām? Tiešām tik sarežģīta lieta, ko pārbaudīt? Es tikai aicinu turpmāk meitenes vairāk izglītoties šajā jautājumā un, ja kas, pašam vairāk teikt, lai ārsti nav pavirši un kārtīgi pārbauda. Man, piemēram, nebija ne mazākās nojēgas, ka tā vispār var notikt.

Dynky

eli25

milumlacitis
Bet Jums bija šujams plīsums arī starpenē? Nemāku laikam aprakstīt to, ko domāju un gribu pajautāt.. Vai bija kādi citi plīsumi, kuri bija jāšuj? Jo, varbūt, sfinkteris var plīst "iekšēji" un to var tiešām tā "ar aci" neredzēt? Ir saprotama mana doma?

eli25

Jā, esmu mediķis... Laikam jāsaka, ka es pati un mani 4 bērni ir sveiki un veseli, jo ļoti rūpīgi sekoju visam līdzi gan grūtniecības, gan dzemdību laikā. Un visam, kas ar mani un bērnu notiek arī nodaļā pēcdzemdību periodā. Patiesībā tikai pēdējā grūtniecībā, kad nokļuvu pie tai laikā pavisam jauniņas ginekoloģes, kas bija super rūpīga un gudra, varēju beidzot atslābt.

Bet es esmu citāds gadījums - mana pamatprofesija un izglītība bija ģimenes ārsts un studiju un rezidentūras laikā bija jāiziet cikli gan RDZN, gan Stradiņos, jāapgūst gan grūtniecības novērošana, gan dzemdniecības pamati... Nu nevar diemžēl parasta sieviete to visu zināt - kur nu vēl starp kontrakcijām vai tikko piedzemdējusi visu pieskatīt...

Dynky
iegūglē - 4 stages of perineal tears

Plīsums notiek no maksts gļotādas dziļumā - atkarībā no tā, cik dziļi ieplīsis, tiek noteikta stadija - mazākā ir ja tikai maksts gļotādiņa, dziļāk jau maksts muskuļi, tad zarnas muskulis-sfinkteris un vistrakākajā gadījumā arī zarnas gļotāda... Nav īsti iespējams, ka maksts nebūs ieplēsta, viss izskatīsies smuks un vesels, bet dziļumā pēkšņi zarna pušu... tur tomēr anatomijai sava secība, kādā viss plīst. Protams, es saprotu, ka to grūti pamanīt utt - pēc dzemdībām, kad viss tur piepampis, saplēsts un asiņo - bet nu ir jāizmeklē rūpīgi -šai gadījumā tik tiešām vecmātes vai ginekologa rokās ir iespējas sievietei pilnīgi dzīvi sabojāt... milumlacitis stāsts man pilnīgas šausmas uzdzen. Drīkst jautāt, kur dzemdēji (izklausās pēc Stradiņiem )? Malacis, ka iesniedzi sūdzību - ceru, ka norādīji gan paredzamās operācijas izmaksas, gan aptuveni sarēķināji, cik maksās rehabilitācija...

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18410253