Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Vai ir vērts iesaistīties vīra alkoholisma ārstēšanā?

Lampinjons

chupakabra123

Kur paliek, "Gan priekos, gan bēdās?"Ja nopietni, otra cilvēka galvās neielīdīsi un tiesību to darīt nav. Kas Tev atliek?! Apsēsties un izrunāt, bez emocijām, maksimāli racionāli izklāstīt savu nostāju, ka mainīt cilvēku nevari un negribi, bet dari zināmu, ka turpinoties šādam scenārijas, Tu ar bērniem aiziesi. Tik vienkārši. Tavs vīrs neizklausās pēc bezatbildīga cilvēka, un bērniem tēvs ir vajadzīgs. Izlaidība, nu jau atkarība.

Papildināts 23.08.2020 09:51:

Lai pieņem lēmumu pats, jo ir lemtspējīgs , pieaudzis cilvēks. Nedot iemeslu viņam atviegloti uzelpot, ja aiziesi, jo iepriekš taisīji scēnas un bija nemitīga kašķēšanās par šo tēmu. Jāsaņemās un savos vārdos un nostājā jābūt stingrai. Tu esi mamma, un vēli savai ģimenei labāko. Ticu, ka arī Tavs vīrs domā līdzīgi.

Sixpārnis

Pati, un viņš arī atzīst.

Dzer aliņus+pēc tam kaut ko stiprāku(bieži) gandrīz katru dienu, t.i., kādas 5 dienas nedēļā. Nezinu, cik aliņus dzer, varētu būt kādi 4-5 , un tad vēl nereti turpina ar kādu sīvo. Jā, nenonāk līdz klinķim, nākamajā rītā nelāpās. Bet, ja nav darbs, tad atzīst, ka nākamajā pēcpusdienā grib atkal nevainīgi iedzert vienu aliņu, kas pēdējā laikā izvēršas uz daudziem aliņiem līdz naktij. Pats saka, ka vairs nespēj iedzert tikai vienu, nespēj apstāties.

Tā ka man šķiet, ka šīs ir alkoholisma iezīmes diezgan nepārprotami. Ne galējās stadijās, protams.

Papildināts 23.08.2020 10:00:

chupakabra123
Esmu vairākkārt jau bijusi gatava sakrāmēt somas un ar bērnu (kad vēl bija viens) pārvākties uz 1istabnieku. Viss rezultējāz ar to, ka viņš , zinot, ka jau eju skatīties dzīvokli, beidza dzert, svēti dievojās, ka to vairs nedarīs utt. Un es, protams, uzķēros. Un tā vairākas reizes. Tagad to vairs nedaru, jo pirmkārt esmu pašreiz bez līdzekļiem atsevišķa dzīv.īrei un arī, jo redzu vīrā daudz kā laba arī (ir jau it kā arī vēl pāris kaitinošas īpašības, bet tādas jau ir katram) .. tā ka esmu bišķiņ putrā, jā. It kā arī nenožēloju, ka neaizgāju, jo nav jau mums te kaut kādas šausmas vai kas dēļ alkohola- vienkārši reāli satrauc tas, ka viņš pats nevar saņemties to kontrolēt, aizvien vairāk.

chupakabra123

Lampinjons
Nu re, te arī ir mūsu sieviešu problēma, pašas vien eskalējam problēmu ilgtermiņà. Solamies, ka aiziesim, bet paliekam. Vīrietis ar nav muļķis, situāciju neuztver nopietni un neradās noturīga baiļu sajūta, ka zaudēs ģimeni.

Šķirties var arī dzīvojot kopā, ar tiesas palīdzību vai labprātīgi vienojoties par alimentu apmēru.

Dzeltenacielava

Var tikai iedomāties, cik tūkstošus stundu Latvijas alkoholiķu sievas ir veltījušas, "...apsēsties un izrunāt, bez emocijām, maksimāli racionāli izklāstīt savu nostāju..."

chupakabra123

Man joprojām neizklausās, ka vīrs ir neglābjami slims, despotisks, bezatbildīgs cilvēks. Viņš pat apzinās problēmu.
Es noteikti neskrietu kopā pie ārstiem, darāmā tāpat ir daudz. Cilvēkam pašam ir jāatrod sevī spēks un vēlme kaut ko mainīt.

Palieku pie viedokļa, ka galvā neielīdīsi un jābūt stingrai savā nostājā

Papildināts 23.08.2020 10:15:

Dzeltenacielava
Zini kur ir problēma? Problēma ir tajā, ka pašas sievietes ir mīkstās un domā, ka ar draudēšanu izārstēs alkoholiķi. Draud, bet nepilda savus solījumus. Tad kāpēc vīrietim būtu jāpilda savi solījumi?

Viss ir vienkārši! Ja nepatīk, ej prom!

Dzeltenacielava

To jau es saku, ka ir situācijas, kurās nevar aiziet prom, jo tas ir sievietes īpašums. Alkoholiķi visai bieži nevainīgi ievācas pie sievietes, jo salda mēle, daiļrunība un spēja iespaidot ir atkarīgo stiprā puse. Un pretī gadās sieviete, kurai ir nauda, īpašums, zema pašapziņa un pasaules glābējas sindroms. Pa pilnam tādu kombināciju. Beidzas ar nāvi vecim nodzeroties un nopīpējoties vai ļaunu slimību sievietei.

Papildināts 23.08.2020 10:32:

Ja vēl apprecējušies un pa vidu bērniem vēl jāaug, tad vāks. Xanax un alkohola nākamie patērētāji.

Dzeltenacielava
Šitam piekrītu. Man tas ir z.b.

Tagad apsveru iespēju vienkārši nostādīt fakta priekšā, ka ir jāārstējas- jāpiesakās konkrēti pie narkologa, lai nesačakarētu ģimeni. Mūsu runas diemžēl neko nedod- un tā jau ar ir viena no alkoholisma pazīmēm, ka ģimenes nostāja nav pietiekams iemesls beigt dzerstīties

Papildināts 23.08.2020 10:42:

Viņs arī pats ir apsvēris narkologa apmeklējumu, bet tā arī drošvien apsvērs līdz kapa malai. Domāju, ka derētu rīt kopā pieteikt vizīti, lai to visu risina profesionāļu un ārstu vadībā- jo tā ir slimība

Kamēr viņš spēj savākties un nekavēt darbu dzeršanas dēļ, ir vērts nepamest un motivēt uz dzeršanas ierobežošanu. Izklausās pēc sakarīga cilvēka, kam rūp sava ģimene. Varbūt jūtas vēl ir atgriežas (nepatika pret viņu gultā un visu, kas pēc tam.)

Pazīstu daudz funkcionējošo alkoholiķu, kas dzer, bet nav nodzēruši intelektu. No rītiem pāris stundas skaidrā, lai var sēsties pie stūres, tad darbs, kurā sāk jau ietrinkšķināt, aizsēdēšanās ar kolēģiem, tad ar taksi mājās caur gastronomu, vakaru noslēdz miermīlīgi ar vīniem. Sievas svētkos tur līdzi, visiem jautri, bet ikdienā ik pa brīdim cenšas panākt atturību, nesekmīgi. Par pēdējo uzzinu kādreiz atklātāku sarunu laikā. Bet tā, met visu laiku pa druskai. No malas izskatās tādas pozitīvās ģimenes ar kopīgiem hobijiem un savstarpēju dzirksteli. Nebūšu īstā padomdevēja, jo tas ko redzu, šie cilvēki dzīvo ar garšu. Ja ideālais modelis ir 100 procentīga atturība, tad tas jāievēro abiem un arī visiem, kas atnāk ciemos, lai neprovocētu. Es pat nezinu, kā to var norealizēt.

Bērniem oriģinālais tēvs ir vērtība. Neviens cits vīrietis viņus tā nemīlēs. Būtu slikts cilvēks, nebūtu taču tapusi šī tēma?

Dzeltenacielava

Nu tie nenodzertie intelekti ir tāds Rīgas Laika abonentu mīts. Ikdienā to nemana, bet salīdzinot ar 15-20 gadu nobīdi, ir visai bēdīga situācija, es domāju tieši kognitīvo. Dzīve pārceļas mazliet atpakaļ, atsaucot pagātnes veiksmi kā šodienu.

Lampinjons ar bērnu (kad vēl bija viens) pārvākties uz 1istabnieku. Viss rezultējāz ar to, ka viņš , zinot, ka jau eju skatīties dzīvokli, beidza dzert, svēti dievojās, ka to vairs nedarīs utt. Un es, protams, uzķēros. Un tā vairākas reizes.
Un tā vietā,lai to izdarītu, pagādāja vēl vienu bērnu! Pilnīga līdzatkarīgā alkoholiķim un dzīvē NEKO nemainīs. Pilns cālis te ar tādām.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18410429