Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Vai ir vērts iesaistīties vīra alkoholisma ārstēšanā?

Lampinjons

Personiskas pieredzes ar atkarību man nav, bet, pazīstu pāris nedzerošu alkoholiķu. Viņiem apstāties palīdzeja nobīšanās no nāves. Vienam - no cietuma. Viens, uz sitiena bija brīvs pēc vizītes baznīcā (visiem tā neizdodas) Tad vēl zinu gadījumu, kurā apstāties palīdzejis izbiedeto bērnu acu skatiens. Bet tas viss ir noticis cilvēkos pašos, nevis bakstīšana no malas. Ja nu ko mēģināšu ieteikt, tas būs - jārunā par to, ka berni kopē vecākus. Jāmodina sirdsalziņa, ka tēvs, ar savu piemēru ir atbildīgs par savu dēlu nākotnes alkoholismu. Ja ir pazīstams kāds apstājies dzērājs, lai tas mēģina veco uzrunāt un aizvilkt uz kādu sapulcīti vai tml...

Alkoholisma ārstēšanā vērts iesaistīties tikai tad, ja iniciatīvu ārstēties izrāda pats alkoholiķis. Ja viņš ne vien apzinās, ka tā ir problēma, bet pats iet pie narkologa vai aktīvi dara ko citu.

Citādi - pēc tā, ko esmu redzējusi, neviens no malas nevar iedot motivāciju mainīt dzīvi, ja cilvēks pats to nevēlas. Ar gribēšanu vien ir par maz, jo vairums alkoholiķu runā to, ko tuvinieki grib dzirdēt, jo tad uz brīdi viņus liek mierā. Ber, kamēr neseko reāla rīcība, tikmēr vari klauvēt vai neklauvēt pie sirdsapziņas.

Kā reiz par vienu paziņu teica narkologs: gribi palīdzēr alkoholiķim? Pārstāj palīdzēt utt., tu ļauj viņam sasniegt zemāko punktu, pilnā mērā izbaudot dzeršanas sekas. Un tad vai nu noies pa burbuli, vai atspersies un izkārpīsies. Piesedzot, audzinot utt. reāli izdari lāča pakalpojumu. Pārstāj nodarboties ar alkoholiķi, nodarbojies ar sevi.

pupuzupa

Ir bijis gadījums...aizgāju, sīcim bija 3.g un nenožēloju ne mirkli! slīku kopā ar viņu, pieskatīju, gadīju, zināju,kas vakarā būs,sapratu,ka nevajag man to, ilgi domāju, palīdzēju, pēc tam pateica ...man garšo un viss...neredzēju jēgu tam,ka jāstiep mājas vecis un mazs bērns ar visiem ratiem! Nu ja labs laiks pagājis 11.gadi...viņš turpina savu IEKĀRI...

Papildināts 26.08.2020 09:59:

Ak jā, un par bērnu...tajā laikā viņam LAIKA bērnam pat nebija, vienmēr tauraucēja GULĒT jo raud bērns nedomāju,ka bērnam jāredz tas sviests,kas notika ,kad sadzērās...

Radu pulkā vienu gadījumu novēroju. Bērniem paaugoties un sākot saprast, ir kauns par tēvu, kas ģimenes svētkos gandrīz nesajēdz ko dara, no malas izskatās muļķīgi un nožēlojami. Viens no viņa bērniem pieaudzis iet tēva pēdās. Vai tiešām tādēļ ir vērts saglābt ģimeni?

Alkoholiķi motivēt spēj tikai viens - viņš pats. Ja viņam nebūs tik slikti, cik slikti vien var būt, diez vai tā motivācija atmest radīsies. To radinieku neapturēja ne bērnu kauns un asaras, ne sievas kauns un asaras, ne autoavārija un tās rezultātā gūtie ievainojumi,tiesa, atņemtas tiesības un cietumsods palīdzēja vismaz vienā ziņā - dzēris vairs nebrauc, tad auto vada sieva. Bet, kamēr ir, kas vāķī, dzer joprojām.

Ivy

Vispirms jāatbild sev, kāpēc ir nolikti savi standarti, kāpēc tas viss IR pieņemami (ja reiz tiek pieņemts, nevis uz vietas pekeles sakravāts). Nauda ir tikai atrunas. Ja nauda būtu tev, nebūtu problēma, ka viņam tās nav vai pat bez darba, jo ģimene taču viens otru atbalsta un visa pietiks mums abiem...

Visa tā distancēšanās un norobežošanās paņem TĀDUS resursus... nav jāglābj pieaudzis vīrietis. Vispirms uzliec skābekļa masku sev. Un tad parūpējies par bērniem. Profilaktiski. Negaidot brīdi, kad viņi būs cietuši nepārprotami. Varbūt nebūs? Tiešām vērts tā riskēt? Un ja tas tētis gribēs, neviens viņam nevarēs liegt būt labam tētim, rūpēties un pat tavas simpātijas atkarot...

Un apdomā, ko visu jēdzīgu varētu sadarīt, sasniegt, veltīties pa vēl tiem septiņiem gadiem, ko tagad apsver norakstīt vīrieša stutēšanai.

Kā te saka - cerams, ka viņam vismaz ir zelta krāns. Vai viņš ir ģēnijs, no kura liels sabiedrisks labums.

always forever - on the road (again)

I want to ride my bicycle

solar wind

Tu esi absolūta līdzatkarīgā. Vienīgais, kas vēl ir līdzams - nospraud konkrētas robežas - narkologa konsultācija, AA sanāksmes, alko tikai pa brīvdienām utt. Tiko šīs robežas netiek ievērotas, tā vari mierīgi secināt, ka viņam ir par tevi nospļauties un nekādu probēmu viņš neatzīst un risināt negrib. Tad nu pati izlem - dziedāt viņam līdzi vai ņemt atbildību par savu un bērnu dzīvi savās rokās. Kā šķirts tēvs gan jau, ka viņš arī nebūs slikts, taču bērniem nebūs jāaug līdzatkarīgiem un jāskatās uz mūžam iedzērušo tēvu.

seda

Es zinu vienu gadījumu, kad vīrs izšķīrās un aizgāja pie citas sievietes, tad tur vis neatļāvās dzert. Tikai svētkos pa glāzei vīna un ne vairāk. Bijusī vēl zvanījās, ka tad tā, kapēc pie manis dzīvodams dzēri, bet pie jaunās ni un ni. Jautājums autorei - kā tu domā, kas ir par iemeslu viņa dzeršanai?

Vo vo tagad vēl sieva būs vainīga, ka nabags dzer

marisja

Visu neizlasīju ( bet izlasīšu), jo man problēma ir ar attālāku radinieku un tas, ko nesaprotu, ir , kā var neredzēt problēmas ar savu dzīvi pie lauztiem kauliem, kautiņiem, bezdarba utt. Labi, šeit autorei inteliģents dzērājs, kurš vēl spēj kaut ko dot saviem bērniem gan materiāli, gan garīgi, bet ,ja neko nespēj dot un tāpat - man atkarību nav! Kā?!?!?

Lasīju,ko sarakstījusi Sindi un sapratu vienu-es arī biju ļoti nelaimīga,aizņemta ar vīra "'vilkšanu",dusmīga utt. Protams,ka izpaudos arī uz meitu,ka tētis šitāds un tāds,bet mana meita,kad paaugās,nosliecās tēva pusē ar tekstu -ar viņu ir vieglāk. Jā,vieglāk bija,jo grūtumu nesu es un sabojāju attiecības ar savu bērnu,un,protams,neizvilku arī to veci no bedres. Tikai tagad,kad pati ir jau mamma,pamazām atgriežas pie manis.Nav vērts ziedoties,nav vērts pieciest,cerēt,vilties un sarugtināti nodzīvot savas dienas dēļ cilvēka,kas pudeli un savu labsajūtu vērtē augstāk par visu un nerēķinās ne ar ko.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18410429