Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Cik izmaksā bērns???

Liona

Stāsts nav par mani, bet kādu tuvu cilvēku, kas viena audzina bērnu. Tiesa nolēmusi uzturlīdzekļus no tēva 200 euro. Bet katru mēnesi, tiek pārmests no tēva puses, ka nesaprotot, kur varot iztērēt 400 euro bērna uzturēšanai.

Kāds ir parēķinājis cik vidēji izmaksā sākumskolas vecuma bērns, pie nosacījuma, ka audzina viena pilsētā, bez atbalsta personām( t.i.-omītēm, opīšiem), īrētā dzīvoklī.


Red_bone

Bērns izmaksā tik, cik vecāki ir gatavi bērnam tērēt. Tas no sērijas "Cik izmaksā automašīna?"

AgataM

Liona
Vispareizāk jau būtu, ka māte šos te izdevumus saraksta uz papīra un viņam parāda. Ja vien viņai pašai ir tāda vēlme, protams. Jo iztērētā summa var stipri atšķirties, ja pievieno, vai atsakās no kādām ekstrām. Piemēram, vai bērnam dod kabatas naudu, cik liela tā ir. Kādas drēbes bērns velk, cik bieži tiek papildināta, mainīta garderobe. Ko bērns ēd, vai kartupeļus ar vistas mērci, vai lašus uz zušus. Es neizsakos sarkastiski, vienkārši šīs lietas katrā ģimenē var stipri atšķirties. Līdz ar to arī iztērētā summa. Viens var noknapināties un iepirkties humpalās un matus griezt pie lētākā friziera, vai paši mājās. Citam atkal viss ir pavisam citādāk. Vai nu apstākļi spiež, vai nespiež.

Liona
Ja tiesa tădu summu piedzina, tătad bija pamats un bija pierądïtas bėrna vajadzíbas un to apmęrs.


Liona
Nu pilnīgi sviestains jautājums.

Atkarīgs vai drēbes pērk no Versačes vai humpalā, vai iet uz pašvaldības bezmaksas pulciņiem vai trenējas pie privātā trenera tenisā.

400 eiro ir diezgan normāla summa. Nu lai saraksta visus izdevumus, kur kas kā...un nebūs jautājumu.AgataM

Tiesas spriedumą šis izdevumu apraksts un saraksts ir! Bęrna těvs to var pąrlasït ik pa laikam

Viss atkarīgs kur dzīvo un kādā skolā mācās. Ja prestižā skolā Rīgā, tad izdevumi ir lielāki, jo klases biedri ļoti skatās uz materiālo stāvokli. Īrēts dzīvoklis arī nav lēti ja bērnam sava istaba, tad kādi 300 par īri pluss 100 ziemā par komunālajiem. Vēl atkarīgs cik pati sieviete pelna un kādas prasības vai pērk dāvanas bieži draugiem, tiek aicināta uz kāzām, jubilejām. Pati svin jubilejas, brauc ceļojumos ir mašīna, ko jāuztur.

Es laikam neizteicos pareizi. Es runāju, par pamatvajadzību apmierināšanu, jo to nosaka likums- tātad apgērbs atbilstoši sezonai ( nezinu, vai tajās humpalās tā var nopirkt uz 8 gadīgu bērnu ziemas zābakus vai pufaiku, pilnvērtīgs uzturs ( nevis kartupeļi katru dienu), atbilstoša dzīvojamā platība, kur var nodrošināt savu rakstāmgaldu, gultu un skapi, higienas piederumi. Personas algošanu, kas bērnu pieskata, pagatavo ēst kamēr māte darbā līdz 20,00 vakarā un laikā, kad atgūst spēkus, ko ģimenes gadījumā var pamīšu darīt abi vecāki, ar izglītošanu un medicīnu saistīti izdevumi.

Runa nav par ballītēm un kaviāriem. Bet par pamatvajadzībām un cilvēka cienīgu dzīvi.Ir taču atšķirība vai bērns iet MAXIMā pirktā baltā T kreklā, humpalās pirktā- pelēcīgi baltā, vai kādā brenda veikalā.

Liona
Běrns mătei nav katru mënesi jąattaisnojas bęrna tęvam un jăskaidro viñam izdevumu pozïcijas. Tas viss ir so rakstïts tiesas sprieduma motïvu dałă.

Ja bęrna tęvs grib, viňam ir visas tiesíbas věrsties tiesą ar prasïbu par uzturlídzekľu apměra samazinășanu.

Arï běrna izklaides, izpriecu, atpütas, kultűras un attïstïbas izdevumu apmaksai ir jăbűt iekłautai uzturlídzekłos. Běrnam nav tikai plikas pamatvajadzïbas, viňș arï ir pilntiesïgi sabiedrïbas loceklis.


Liona
Bet cenas atšķiras. Rīga vai Sabile. Vai bērnam ir kāds pulciņš un cik tur vajag - šahs vai hokejs. Brauc ar sabiedrisko transportu vai brauc ar privāto auto,vai iet ar kājām. Tas arī nosaka cik tad ir normālas izmaksas. Pēc valsts izrēķinātā, ja pareizi atceros, tad ir 123 eiro. (manā skatījumā stirpi på maz)

Tēviem bieži vien liekas, ka nez kur tādu naudu var iztērēt. Mans ex pēc 2 mēnešu bērna uzturēšanas vasaras brīvdienās sāka vispār kliegt ka tagad 2 mēnešus nemaksās bērnam uztur naudu, jo ir iztērējies.

Lai māte sagatavo izmaksu sarakstu (ja vien tiesā jau nav bijis iesniegts un redzams spriedumā) un iepazīstina tēvu ar to.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18410567