Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Cik izmaksā bērns???

Liona

AgataM
Nē. Es arī audzinu viena bērnu un saņemu minimālos uzturlīdzekļus. Visu kas bērnam nepieciešams nodrošinu pati un man atskaites nav jāsniedz. Bet es zinu cik kas izmaksā. Man nav ne mazāko šaubu, ka bērnam 400 euro noteikti ir vajadzīgi mēnesī, ja viena audzini bērnu. Piemēram ja audzina divi vecāki, tad bērnam uzraudzību nodrošina abi. Piemēram , ja no 8-14 ir skolā, tad par bērna atlikušo diennakts uzraudzību katram vecāka sanāk 9 h . Līdz ar to vīrietim 9 h dienā vajadzētu maksāt aukles pakalpojumus, kādu, kas aizvieto viņa klātbūtni, komunālie maksājumi un īres maksājumi par bērna dzīvesvietu arī ir jādala uz 2 , ēšana pilnvērtīgs uzturs, bērnam lietotu apģērbu pirktu tikai tad, ja tā būtu viņa izvēle. Es sev varu vilkt mugurā ko gribu, staigāt kaut 10 gadus vienos svārkos, bet bērns nevar izvēlēties, jo ir vecāku pakļautībā, tāpēc kā minimums ir jānodrošina jaunas, nevis citu atvalkātas drēbes. Bērni aug un reti kuram der otro sezonu kāds apģērbs. Skolā vajaga- ielas un maiņas apavus, tad vēl vajaga svētku kurpes. Pie tam man ir bijis, ka nopērku laiviņas uz 18 nov. un pavasarī jau uz svētkiem nav ko vilkt, jāpērk jaunas. Apavi nav lēti, ziemas, rudens jakas arī ne. Nezinu, kā pa 400 euro mēnesī var kaviāru atļauties ēst.

Es nesaprotu kur ir problēma, ja kādai pusei šķiet izdevumu par daudz, tak ņem un sarēķina un saprot kādi tad ir reālie izdevumi.

Es sev varu vilkt mugurā ko gribu, staigāt kaut 10 gadus vienos svārkos, bet bērns nevar izvēlēties, jo ir vecāku pakļautībā, tāpēc kā minimums ir jānodrošina jaunas, nevis citu atvalkātas drēbes. Bērni aug un reti kuram der otro sezonu kāds apģērbs. Skolā vajaga- ielas un maiņas apavus, tad vēl vajaga svētku kurpes. Pie tam man ir bijis, ka nopērku laiviņas uz 18 nov. un pavasarī jau uz svētkiem nav ko vilkt, jāpērk jaunas.
Te nu gan nepiekritīšu, viss atkarīgs no rocības un humpalu apģērbam dažās situācijās nav ne vainas. Kam rocība ļauj -pērk ecco izejamās kurpes pa 100 eiro, kam ne, atradīs arī jaunas uz atlaidēm pa 20, nebūs ādas, nebūs super duper, bet tām pārreizēm, kad vajag, no kalpos godam.

Dzīve ir gluži kā rožu dārzs, bezgala skaista, bet ar ērkšķiem!

Red_bone

Vecāks audzina savu bērnu pēc savas līdzības un pārliecības. Un tik vien viņam jāpieturas kā pie valsts noteiktiem obligātiem priekšrakstiem. Jauns apģērbs nav starp tiem.

bērns nevar izvēlēties, jo ir vecāku pakļautībā
pakļautība interesants vārds, bet tieši tā - bērns var izvēlēties vecāku noteiktās izvēles robežās. Ļoti daudzos jautājumos izvēles iespēju nav vispār. Un tā tam būs būt.

black sand

Visas iespējas krāt čekus piem tagad uz jauno mācību gadu kad noteikti kādi 100 eiro aiziet grabedami viena reize. Kāds ceļojums vai izklaides pasākums ar bērnu uzreiz izmaksā krietni dārgāk ka bez bērna. Ārpus skolas aktivitātes ne tikai izmaksā pašas bet vēl pieprasa tēriņus materiāliem,tērpiem utt. No apaviem bērns mēdz izaugt.kaut ko saplēst,kaut ko pazaudēt. Mēdz arī slimot un medikamenti arī maksa nemaz nerunājot par vecāka negūto pelņu sēžot pie slima bērna. Elektrību,ūdeni,higiēnas preces un dzīvojamo platību arī patērē.Izaug no mēbelēm kuras jāpērk jaunas. Parasti visi tādi sīkumi salasās un gulstas uz tā vecāka pleciem kas ir blakus ikdiena + laiks ar bērnu kopā, kuru jāpakārto viņa vajadzībām

AgataM

Liona
Saprotu tavu stāstu, bet,ja vīrietis ir iepīkstējis, ka kaut kas ir par daudz , tad viņam izvēle nemaksāt ir tikai, ja viņš to apstrīd tiesā un tā nosaka jauno summu. Nu lielos vilcienos. Respektīvi, vai jums ir no kā baidīties, ja rodas šāda situācija? Vai arī vīrietis nav uzbrūkošas tips, bet kaut kā nosacīti cilvēcīgi mēģina saprast variantus, vai nav iespējas "pieklājīgi" bērnu audzināt arī ar mazāku summu, un tādēļ pie šīs tēmas esat ķērušās, atbildot tik pat pieklājīgi pretī, un negribas ragos saieties? Saprotu,ka interese ir nevis kā ir citiem, jo tas tā kā būtu skaidrs, ka viens ēd to "kaviāru" un otrs nē, un šis nederēs kā arguments vīrietim. Un, ja tajā pilsētā, kur dzīvojat, tik un tik izmaksā dzīvokļa īre, bērna kopšana, apģērbšana, pulciņi, ēdiens, aukle u.c., tad es neredzu arī īsti argumentus, ko vīrietis tur varētu teikt pretī.

Red_bone

Kā notiek šķiršanās gadījumā? Ok, tiesa ņem vērā bērna līdzšinējos dzīves apstākļus, maksas pulciņus utt. un nosaka uzturlīdzekļus. Bet turpmāk?

Pilnā ģimenē, mainoties materiālajam stāvoklim, abi vecāki kopīgi izlemj vai un kādus papildu tēriņus bērnam atļauties. Bet ja šķirti? Māte vienpersoniski drīkst izlemt, ka jāievieš vēl kāds papildu maksas pulciņš, piemēram, jeb jāpāriet uz krutāka brenda apģērbu, un tēvam tikai jāmaksā? Jeb abi kaut kā vienojas, ko var, ko nevar atļauties?

Un vai nav tā, ka bērnu jānodrošina atbilstoši paša materiālajam stāvoklim? T.i., ja viens no vecākiem ievērojami turīgāks par otru, nav pamata no mazāk turīgā prasīt pusi no bērna izdevumiem?

Papildināts 26.08.2020 16:26:

Cik no radu stāstiem - šķirtais vīrs meksāja uzturlīdzekļus bērna mātei 300 eur mēnesī vairākus gadus, kaut bērns pusi laika dzīvoja pie tēva un tēvs arī pirka gan apģērbu, gan rotaļlietas (tāpat, saprotams, bērna mēbeles, lai dzīvotu pie tēva). Nedomāju, kas tas bija taisnīgi, bet tā nu bija vienojušies. Pēc gadiem bērna māte no uzturlīdzekļiem atteicās, bērns aizvien daudz laika pavada ar tēvu, tēvs pērk kas nepieciešams un citādi materiāli piedalās.

Red_bone
Bijusi sieva tachu var paprasit uzturnaudu arii vinjai, jo, ja pec skirshanas nav modelis 50/50, viennoziimiigi tas vecaaks, kursh paliek ar beernu, zaudee materiali. LV parasti taa ir sieviete, mamma.

Kaa ir, vai LV tas ir reaali un vai kaada ir paprasiijusi?

Red_bone

_Aronia_
Saprotu, par ko tu runā, bet tās priekš LV tādas "bagātie arī raud" izklaides, kad mājsaimniece tiek nomainīta uz jaunāka izlaiduma gada modeli.

Ar to gan jārēķinās, ka pilnā ģimenē bērna dzīvošana izmaksā lētāk kā šķirtā.

vigutins

_Aronia_
Nu, nemaz tik viennozīmīgi tas nav. Zinu ne mazums piemērus, kad pat vinnē, jo uz bērnu faktā nemaz tā netērējas. Nereti lielāko izdevumu pozīciju sastāda tieši dzīvesvieta, bet tā, grozies kā gribi - būtu jāapmaksā tāpat. Tikai ar alimentiem šo summu daļa māte ar tēvu, turpretī tēvam ir sava dzīvesvieta + 1/2 no mātes un bērns dzīvesvietas jāapmaksā.

Papildināts 26.08.2020 16:41:

Bet tas, protams, nenozīmē, ka alimenti nav jāmaksā, tikai apkārt redzu, ka daudzas tomēr ar to mēģina uzvārīties

Papildināts 26.08.2020 16:43:

Kaut vai tās 9 apmaksātās stundas dienā skolniekam. Pirmkārt - nav gluži korekti nomodā stundas atstāt apmaksai, bet savas - nogulēt blakus istabā. Ja jau aukle, tad visam laikam. Otrs - skolniekam tomēr vairs nevajag 24h klātbūtni

teemant

Nereti lielāko izdevumu pozīciju sastāda tieši dzīvesvieta, bet tā, grozies kā gribi - būtu jāapmaksā tāpat.
tieši tā.

Es biju iesaistīta daļēji vienā alimentu piedzīšanas lietā, kur māte prasīja aptuveni 400,- mēnesī bērnam. Nebija runa par to, ka var/nevar nomaksāt, bet aŗi radās jautājums- kā šī summa radās. Mātei bija jāpierāda, ka tiešām tik daudz tērē, tika dots laiks un vākti čeki. Komunālos vērā neņēma, jo ja nebūtu bērns viņai tāpēc summa mazāka nebūtu... ūdens, elektība, internets, tas ko skatījās. tāpat māte bija sarakstījusi veselu grūzmu ar Herbalife uztura bagātinātājiem, ko arī izsvītroja, tāpat Maķu iešanas un izklaides. Par to vienojās, ka tā ir brībā griba un tas jārunā ārpus uzturlīdzekļiem, lai tēvs ja vēlas piemeet teiksim atrakcijām vai boulinga spēlei. Vienvārdsakot sanāca mazliet vairāk nekā valstī noteiktie minimālie uzturlīdzekļi. Paši jau pēc tiesas vienojās, ka apmaksās pusi summas, ko skolai vajadzēs, tāpat drēbes un izklaides arī tēvs solījās pats gādāt (jo bērns pie viņa arī vīkendos dzīvojās), respektīvi tā nauda nedalās uz pusēm.

''I can't drown my demons, they know how to swim....''

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18410567