Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Cik izmaksā bērns???

Liona

Es divi gadi atpakaļ rēķināju, ka man par diviem bērniem (uz to brīdi 13 un 7) vajadzētu 350 no bērnu tēva. Tas bij galīgi bez šikošanas, pie tam īrēju tad privātmāju, kas galīgi nebija lēti un tieši bērnu dēļ. Katram gan tad bija pa vienam pulciņam. Tiesa, neko tēvs nemaksā, bet es diezgan smalki biju sarēķinājusi izdevumu pozīcijas un viņš tās arī saprata, jo labi zina, ka uz bērniem nauda aiziet. Šodien rēķinot gan vairāk būtu, jo lielajam vajag nezin kādus apavus un apģērbu jau, kabatas naudas arī lielākas un klāt daži hobiji. Es teiktu, ka 200 gana normāli uz tāda vecuma bērnu.

Viena no mums nav īsti riktīga un tā neesmu es!

vigutins
Nereti lielāko izdevumu pozīciju sastāda tieši dzīvesvieta, bet tā, grozies kā gribi - būtu jāapmaksā tāpat.

Ir taču atšķirība īrēt vienistabas dzīvokli, vai divistabas dzīvokli. Komunālie arī ir dubultā. Māte tāpat maksā par sevi mājokli un pusi no bērna daļas. ŪDens, gāze, elektrība, to visu bērns patērē vēl vairāk kā sieviete.

Kaut vai tās 9 apmaksātās stundas dienā skolniekam. Pirmkārt - nav gluži korekti nomodā stundas atstāt apmaksai, bet savas - nogulēt blakus istabā.

Bet lūdzu- sieviete pa dienu nestrādās, vai arī apmaksās savu daļu auklei un lai vīrietis naktī algo aukli, kas par velti paguļ bērnam blakus. Vai pats nāk katru nakti gulēt blakus.

Otrs - skolniekam tomēr vairs nevajag 24h klātbūtni

Nopietni? Sākumskolas skolniekam vajaga vairāk laika kā vienam bērndārzniekam, kuru izņem 19.00 kurš stundu paspēlējās un liek gulēt. Skolnieks ir mājās 14.00, kurš nevar bez ēšanas iztikt līdz 19.00 vakarā, vēl mācībās ir jāpalīdz, kur , ja māte atnāks 19.00 vai 20.00 no darba un tad tikai sāks bērns mājas darbus pildīt nebūs normāli.

Ja jau tas būtu tik lēti un vienkārši un uzvārīties varētu, tad jau vīrieši rautos sev bērnus paturēt, tagad nemaz tā nenotiek.

Mana vecā mamma teica- es labāk akmeni uz akmeni krauju, nekā bērnus pieskatu.

vigutins
Ko nozimee nevajag klatbuutni? Bet logistika pilseetaa? Piem. muzikas skola vai basketbols nav blakus ielaa? Es piem. kka sakumskolaa meitu negribeeju laist novembra vakaros vienu..

Kaa var uzskatiit berna/u audzinaashanu, skoloshanu, logistiku par bagaato izklaidem, jo mammai, straadaajot un veicot visu, nav iespejas kloneeties? Jebkuraa gadiijumaa vinjai ir jaaizveelas- darbs 100% vai 50% plusaa uznjemoties logistiku jebkura situacijaa. Tad jau var teikt, ka beerni ir bagato izklaides peec skirshanas?

2 teikumos- kāda ur jautājuma patiesa būtība?

ja ir spriedums, ka apmierina, nav ko diskutēt .ja kādu no pusem tas neapmierina, ar šajā lietā veiklu roku var pierādīt un pietiesāt gan , ka bērns izmaksa 1400€ , gan galīgi pa minimālo, jo pat ja izmaksa vairāk, otra puse izrādas uz bada robežas . Tā ka - ko Tu īsti gribi?

Lieta tāda, ka prasot par daudz var dabūt necik.

Te ne tikai tas cik bērnam vajag normālai dzīvošanai, bet arī tas cik bērna tēvam vajag normālai dzīvošanai.

Ja bērna tēvs nedzīvos normāli - tad no viņa neko normālu dabūt nevarēs.

Ja bērna tēvs nedzīvos normāli - tad no viņa neko normālu dabūt nevarēs

Bet ja māte paliek bez darba, tad Tēvs maksā vairāk? Nesaprotu, kāpēc par vīrieti, kurš dzīvo viens bez rūpju un raižu, pat neiesaistās, lai sniegtu savu laiku tiek domāts- cik viņam paliks, bet kad māte paliek bez darba vai saslimst, vai kāds domā un skrien jautāt, kā viņa un bērns izdzīvos? Ja vīrietis nevarēs samaksāt tad valsts apmaksās minimālos līdzekļus bērnam, bet , ja sieviete?

vigutins

_Aronia_
Liona
Bet tāpēc jau es teicu - tik cik grib un var atļauties. Ne jau visi īrē privātmājas (jo nevar to atļauties) vai vadā pa visu Rīgu uz pulciņiem.

Un nē 100% klātbūtni, uzskatu ka parastam skolniekam nevajag - var kādu laiku arī iztikt bez modrās acs. Ja nevar - lielā daļā skolu ir pagarinātās dienas grupas, jo parasti arī nešķirtajās ģimenēs vecāki strādā, ne visu laiku bērnu loģistiku organizē

Papildināts 26.08.2020 17:06:

Liona
Normālos apstākļos, ja māte nevar bērnam nodrošināt, bet tēvs var - dzīvo pie tēva un garantijas fonds maksā mātes minimālos uzturlīdzekļus, tikai vai daudzas uz to parakstīsies?

Liona
Formāli, katrs no vecākiem sedz daļu no bērna izdevumiem, atbilstoši ienākumiem, un abas puse ir tiesīgas ierosināt pārskatīt uzturlīdzekļu apjomu, ja vienai vai otrai pusei kas mainās.

kad māte paliek bez darba vai saslimst, vai kāds domā un skrien jautāt, kā viņa un bērns izdzīvos?
Māte var ļaut uzturēt bērnu bērna tēvam, tāpat, kā jau minēju, var lūgt pārskatīt uzturlīdzekļu apmēru.

Bez tam, arī pilnā ģimenē, samazinoties ienākumiem, mēdz pārskatīt izdevumus.

Dzīve ir gluži kā rožu dārzs, bezgala skaista, bet ar ērkšķiem!

vigutins

Es neattaisnoju tos, kas izvairās no maksāšanas - par bērniem tiešām atbildīgi ir abi, man nepatīk tas, ko redzu apkārt - tiklīdz runa ir par alimentiem, izdevumi pēkšņi trīskāršojas. Kopdzīvē māte varēja strādāt, pēc šķiršanās pēkšņi nevar, jo jāmenedžē bērns, kopdzīvē visi iztika ar vienu summu, šķiroties pēkšņi ir vajadzīgs daudz vairāk

Neuztraucieties par uzturlídzekľu summăm. LV tiesas nepiedzen nesamėrïgi lielus uzturl. Drïzåk piedzen maząkus, nekă pat vajadzėtu.

Vairums vecăku pieprasa un sañem tos pašus valstí noteiktos minimålos uzturl.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18410567