Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Audzinātāju morālā stāja

sandalkoks

Tēma nosperta no AMF, čista papļāpāšanai. Ģimene, 3 bērni, uz šķiršanās robežas. Tēvam jauna mūža mīla un, kā izrādās, šī ir arī jaunākā bērna audzīte dārziņā. Komentārus var iedalīt 3 pozīcijās: 1.mātei jāprasa, lai bērnu pārceļ uz citi grupu. 2. Jaunajai mīlai jāprasās uz citu grupu. 3. Jāziņo vadībai, audzīte jāatlaiž. Pietam, daži saka, ka līdzīgos gadījumos tiešām esot panākts, ka audzinātāja tiek atlaista, jo nu, morālie standarti utt.

Ko cāļa ekspertes par šito saka? Tiešām mūsdienās var atlaist par "netikumīgu dzīvesveidu"?

Viens no atlaišanas pamatiem, kas ļauj darba devējam darbinieku atlaist:

darbinieks, veicot darbu, rīkojies pretēji labiem tikumiem, un šāda rīcība nav savienojama ar darba tiesisko attiecību turpināšanu (Darba likuma 101. panta pirmās daļas 3. punkts)

kikija123

Izkopētajā fragmentā atslēgas vārdi tomēr ir "veicot darbu", ne? Attiecīgi-labie tikumi jāievēro darba laikā, bet brīvajā laikā drīkst arī būt drusku izlaidīgs.

Papildināts 06.09.2020 17:27:

Skaidrs, ka diendusas laikā ar viena bērna tēvu gardarobē spaidīties nevajadzētu.

sandalkoks
Es baigi nepārzinu darba tiesības, bet gan jau sapazinās "veicot darbu" ...

Un ir daudzi amati, kam ir ētikas kodeksi. Piemēram, tiesnesis bārā uz galda nevar dejot arī ārpus darba laika. Moš bernu dārzā ar ir kādi iekšējie ētikas noteikumi, piemēram, netaisīt amorus ar bērnu papučiem..

kikija123

Varbūt, jā. Bet tik glupi liekas, ka mūsdienās, kad pāri tik viegli šķiras, kādu varētu atlaist par gulēšanu ar precētu cilvēku.

sandalkoks
Nu ne jau ar jebkādu precētu cilvēku. Šeit tomēr runa par ielaišanos ar klientu. Pie tam, guļot ar vienu klientu, tiek nodarīts krietni pāri otram klientam (bērna mātei)... un grauta bd morālā stāja citu klientu acīs.

Bet es tik tā filosofēju...

rojs2

atlaist no darba jau šķiet tomēr tā senili. lai gan ok, man viena pazistama sieviete pilnā nopietnībā gribēja, lai atlaiž skolotāju, kura pīpē.

Papildināts 06.09.2020 17:59:

ja nu vajag sankcijas, tad 1. un 2. būtu pietiekami.

Un es kritīšu tur zemē,
Un es pielipšu pie bruģa…

Katram savs

sandalkoks
3. Jāziņo vadībai, audzīte jāatlaiž.
Pirms tam, sarīkojot biedru tiesu. Vecākā paaudze zinās, par ko ir runa.

Par tēmu - nezinu, gan jau ka nekas tur nav darāms. Mēs jau arī nezinām, vai šķiras dēļ jaunās mīlas vai būtu šķīrušies tāpat.

Ja būtu attiecības skolotājai ar skolēnu, tad patiešām skolotāju atlaistu un varbūt būtu vēl citas sankcijas utt., bet veidot attiecības ar bērnu vecākiem nav aizliegts. Ja nu vienīgi direktorei tas liekas nepieņemami un skolotāju trūkuma laikos gribas zaudēt darbinieku.

Derpine

rojs2

lai gan ok, man viena pazistama sieviete pilnā nopietnībā gribēja, lai atlaiž skolotāju, kura pīpē.
Sekss laikam arii tad skolotajam nedrikst but. Nu berni arii nee- jo tad tak arii vares saprast ko taa skolotaaja ir dariijuse

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18410901