Paldies, mīļie vecāki!

Xsensy

Slēdza Xsensy.
marisja

ģimenē pastāvēja risks norauties no tēva, tad skolā kā minimums 3 skolotājiem

Kāda kuram pieredze. Man nekad nav bijis bail no skolotājiem. Mani nekad nav pazemojuši , apvainojoši skolotāji, toties mājās tā visa bija pārpārēm

pieturziime

Velvet_Porcelaine1
marisja

Un visas pārējās meitenes, kuras ir cietušas no vecāku vardarbības, no visas sirds saku Jums, ļoti žēl, ka jums tam visam ir nācies iet cauri. Bet, lai jūs visas spētu normāli dzīvot tālāk, nu nāksies tam krupim pārkāpt pāri, nāksies to rūgtumu norīt, lai spētu kaut vai normāli dzīvot. Dzīve vispār reti kuram ir medus pods, vieni cieš no vecāku puses, citi no partneru puse, un jā - citi no savu bērnu puses. Nu nekas nemainīsies, ja turpināsiet tikai un vienīgi krāt to rūgtumu un aizvainojumu. Tas tad jums būs kā nebeidzamais aplis un beigās pašas sev tikai nervus bojāsiet. Savādāk nu nevar, ir jāpieaug, jāpārkāpj, jā - jāizslēdz, jā - jānoignorē un jāiet tālāk dzīvot pašām savu dzīvi.

Velvet_Porcelaine1

Pat, ja brīžiem vairs nesaproti, kur ir manipulācija, kur patiesi slikti mammai, Tev jebkurā gadījumā nav jājūtas atbildīgai par to, kas ar viņu notiek. Zini, te patiesi ieslēdzas tas, ko raksturo kā - katrs saņem pēc nopelniem. Ja mammai slikta veselība, saki, lai sauc ātros! Tu neesi ārsts (varbūt esi, nezinu). Atbildi, ka no kārtējās Tevis pazemošanas viņai veselība neuzlabosies pavisam noteikti. Vārdu sakot - mamma ir pieaudzis cilvēks, lai arī vecs, lai spētu pati par sevi parūpēties.

Danica

pieturziime
Nu klau, man pat prātā nenāktu cepties, ja mamma izteiktu savu viedokli, ka raugi drogās smaržas lētākas
Man ļoti patīk kā manas pilnos teikumos izteiktās frāzes no tēmas sākuma, beigās ir kļuvušas pilnīgi no konteksta izrautas "pilsētas leģendas"...

magoņmaizīte Berta

piekasīties par neiešanu pie ārsta un ēdienu ir pat ļoti vajadzīgi, jo sačakarēto vecāka veselību vēlāk nāksies vākt pa gabaliem un ārstēšanu apmaksāt...dramatisks bungu intro...sliktajam un piekasīgajam bērnam! vai nesenilais vecāks novēl savam bērnam rūpes un izdevumus?

piekasīties par silto apakšbikšu, cepures utml. nevilkšanu un ēdienu (dzērienu), nemaz jau nerunājot par pīpēšanu ir pat ļoti vajadzīgi, jo sačakarēto bērna veselību vēlāk nāksies vākt pa gabaliem un ārstēšanu apmaksāt...dramatisks bungu intro...sliktajam un piekasīgajam vecākam! vai neinfantils bērns novēl savam vecākam rūpes un izdevumus?

Tieši tā pati piekasīšanās un uzbāšanās motivācija! Kā pieaugušie bērni tagad, tā vecāki attiecībā uz saviem mazajiem bērniem un pusaudžiem domā par to, kā izvairīties no rūpēm un izdevumiem kaut kādu stulbu modes vai riskantas uzvedības figņu dēļ Absolūti saprātīgs egoisms! Un par to pēršanu vai sodīšanu par slinkām atzīmēm - metodika, protams, ir nepareiza, bet tajos laikos daudzi uzskatīja, ka cilvēks no dabas ir slikts, un bez stingras audzināšanas no viņa nekas labāks par sliņķi, dzērāju, pat ielasmeitu vai noziedznieku neizaugs, tāpēc lietas labā bērnu lauzt, dricelēt, sodīt ar visa veida sodiem ir nevis vecāku kaprīze, bet pienākums paša bērna labad. Mūsdienās cilvŗeki tā vairs nedara, bet tāpat daudzi netic Saprātīgai argumentācijai un motivēšanai, vnk uzskata, ka bērns=mežonis, un viņam tādam ir jāļauj būt (oņižeģeķi). Redzēs, kur vēl nonāksim ar šo otru grāvi.

pieturziime

Danica
Ouuu, sorry, pārklājās teksti, izlasīju tikai pirmās lapas, nosēdās, ka to autore rakstīja. Bet, lai vai kā - lietas būtību tas nemaina, kā arī manu attieksmi

Velvet_Porcelaine1

Piekrītu tēzei, ka katra paaudze audzina, kā māk, liela daļa šī brīža pieaugušo ir izauguši ar pēršanu un pazemošanu skolā, bet tagad ir citi laiki un cita mode kā audzināt bērnus. Un visticamāk, ka šī brīža bērniem arī liksies, ka viņi ir audzināti necilvēcīgos apstākļos, bet viens ir skaidrs pieauguša cilvēka-psiholoģiska manipulēšana ar bērnu, kuram psihe vēl nav izveidojusies tikai retos gadijumos beidzas bez traumām nākotnē.

Nezinu, kā citi vecāki audzināja bērnus, kuriem tagad 24-25 g., vai pēra pēc pašu piedzīvotās pieredzes, ka bez pēriena nekas labs nevar izaugt? Tagad vecākiem pieejams daudz psihologu padomu, 2000.g. sākumā kaut kā nedzirdēju, ka psihologi reklamētos, arī ekonomiskā situācija bija pasmaga valstī. Mēs savus bērnus nepērām, pat ja mājās ar šķērēm pārgrieza ieslēgtai galda lampai vadus Un ja bērni 5-6 gados redzot, kā es dzīvokļa remonta laikā mokos, pa gabaliņam plūkājot no sienas vecās tapetes, paši piesakās paveikt manā vietā šo apnicīgo darbu, tad kā es lai viņus pēc tam peru par kādu nedarbu? Jo bērni jau manā uztverē ir kā lieli palīgi man, es jau sāku viņus cienīt par izturību tapešu noplēšanā. Vai arī ja 12 gados jau saremontē manu malkas motorzāģi, tad pat balss neceļas uz viņiem kādreiz uzkliegt par kaut ko neizdarītu kādreiz.

Es laikam savus bērnus sāku uztvert jau no agriem viņu gadiem kā sev līdzvērtīgus pieaugušus. / Kaut gan ir sievas, kuras kliedz, lamā un ar dvieļiem vico arī savus pieaugušos vīrus/.

Papildināts 19.09.2020 23:09:

Vispār bieži ir nācies domāt, kāpēc mūs pēra, bet mēs nepērām savus bērnus? Vispār jau es biju pēc rakstura diezgan spītīga, varbūt tāpēc?

Rosalia

Atkarīgs no tā, ko mēs saprotam ar vārdu pēršana. Ja vairākkārtēju sišanu ar siksnu vai žagaru, tad es nekad neesmu pērta un savus bērnus neesmu pērusi. Ja uzšaušanu ar plaukstu pa dibenu kādu reizi, tad esmu pērta un esmu pērusi savus bērnus. Arī uzšaušana pa dibenu ir vecāku bezspēcības izpausme, bet es nebiju tik stipriem nerviem, un mani bērni ar nepārtraukto svstarpējo kaušanos tik tiešam spēja novest līdz bezspēcības sajūtai.Tā ka mani bērni var pilnīgi pamatoti sūdzēties, ka ir piedzīvojuši vardarbību bērnībā. Un ne tikai fizisku, bet arī morālu, jo mums reizēm ir bijuši strīdi visai augstos toņos, kad katrs savu viedokli cenšas izteikt iespējami skaļāk, tāds itāļu ģimenes variants ar bļaustīšanos un žestikulēšanu.

Tik ļoti daudz pretenziju visiem pret visiem...sajūta, ka gandrīz nav neviena, kam attiecības ar senčiem normālas, nerunājot nemaz, par kādu sirsnību.

Rosalia

Vēl gribu piebilst, ka tas, ka bērnībā kādu reizi dabūju ar plauskstu pa dibenu, nav atstājis nekādu iespaidu uz manu attieksmi pret vecākiem. Joprojām uzskatu, ka man ir forši vecāki. Kā būs ar maniem bērniem, nezinu, pagaidām attiecības labas, neko nepārmet.

Jūs nevarat rakstīt šajā tēmā, jo tā ir slēgta.
18411107