Paldies, mīļie vecāki!

Xsensy

Slēdza Xsensy.
teemant

Sāpe ir par to, ka vecāki nemainās. Un jāpieņem, ka nemainīsies.
tieši tā, jāmaina attieksme PAŠAM!

''I can't drown my demons, they know how to swim....''

Velvet_Porcelaine1

Tev ir tava dzīve un noteikti nevajag sevi programmēt-man būs tàpat un maniem bērniem būs tāpat. Nebūs. Es, piemēram, mātes piemēru apskatu no puses kā noteikti nevajag darīt. Pieņem faktu, ka viņa tāda ir un dari kā tev ir ērtāk jo viņa dzīvo savu dzīvi un tu savējo.

Jā-laikam par to tā sāpe bija!

Vārdos par mātes/vecāku godāšanu ir liela gudrība. Lai kā izturētos tava mamma, tu tomēr esi nākusi no viņas miesām.

Varbūt pieņemt mammu tev varētu palīdzēt paskatīšanās uz viņu it kā no malas, kā uz autonomu personu, uz sievieti, kurai ir bijis konkrēts dzīves ceļš, pārbaudījumi utt. Vērot, bet netiesāt. Jā, viņa apēd desu ādiņas. Tā viņa dara. Bet tu esi pieaugusi un vari rīkoties citādāk. Ja tev nepatīk mammas pamācības, tu vari viņai to pieklājīgi pateikt. Mamma varbūt apvainosies - bet tās ir viņas tiesības. Tāpat kā tev ir tiesības dusmoties. Bet vērts paturēt prātā, ka tās ir emocijas, kas uznāk un pāriet, un mainās.

Netiesā savu mammu, vēl jau dzīve nav nodzīvota. Pamēģini būt pateicīga par to, ko viņa labu tev devusi, par to, ka griež to desu un gatavo maizītes. Tas palīdzēs saglabāt labvēlību un piedot, tev pašai būs vieglāk. Tici, ka mamma tevi mīl. Tā, kā viņa to prot. Un tu arī viņu mīli. Tāpēc neļauj aizvainojumiem indēt jūsu attiecības.

Reizēm mēs no mammām gribam par daudz - lai viņas būtu perfektas. Mēs zinām, kā viņām "vajadzēja rīkoties" - lai gan pašas, būdamas mātes un zinādamas, tāpat klūpam un kļūdāmies. Arī māte ir tikai zemes cilvēks.

Danica

lota parastā
Vispār jau bagāti cilvēki pieturas pie principa - kapeiku netaupīsi, pie rubļa netiksi. Tendēti uz ekonomiju. Tas ir, bagātiem cilvēkiem itin bieži nepatīk bez vajadzības degoša spuldzīte, izmestas pārtikas druskas un tml.
Īsti jau nē. Bagāti cilvēki ir tendēti uz naudas apriti, lai nauda vairo naudu, nevis visu liek krājkasīte līdz nebaltai dienai. Un tad pienāk devalvācija, un nav ne naudas, ne arī mantas, kuru pārdod. Bagātam paliek saprātīgi ieguldīti finanšu līdzekļu īpašumi.

Patricia L
Ja neņem vērā to, ka nevajag citus mācīt, tad, kas tur slikts apēst visu ēdienu, izslēgt gaismu, izķeksēt visu mīklu no trauka utt. taupīt un saudzēt.
Vairāk jau ir runa par pārspīlējumiem. "...kāpēc tu pērc smaržas pa 100 - nevis Drogās pa 6. Kāpēc tu piepirki pinu ledusskapi, ja visu nedēļu tas stāv. Kāpēc nopirki bumbierus - re kur tev jau viens iepuvis no stāvēšanas. Kāpēc tu nopirki jaunu mašīnu, ja mūsu vecais golfs stāv garažā - ņem un brauc. Kāpēc tu izmeti siera maisiņu, ja viņā var ielikt dienas musaru nevis ņemt jaunu no rullīša." Es šo varētu turpināt ilgi . Tas ir no tās sērijas. Un, diemžēl, pēc pieredzes. Vienu tik nesaprotu. Man tas viss bija liels iemesls motivācijai ātri paņemt vagu, pelnīt un pateikt: tagad būs tā, kā es to gribu. Kāpēc tas viss ir tā jāizcieš?

Papildināts 13.09.2020 14:31:

driznaks
Vārdos par mātes/vecāku godāšanu ir liela gudrība. Lai kā izturētos tava mamma, tu tomēr esi nākusi no viņas miesām.
Neviens cilvēks nav pelnījis, lai cits tam ēstu laukā smadzenes. Pat gadījumā, ja esi no viņas miesas nācis. Nedrīkst atstāt bez palīdzības, bez aprūpes un līdzekļem, bet nepieļaut, ka vecāku putni lido tavu māju, ir ļoti normāla un pareiza rīcība.

Conejito

Ir tā, ka, kamēr cilvēks mierīgs un savā komforta zonā, tikmēr strādā "es nedarīšu tā kā mana mamma darīja". Bet, kad stress, dusmas, neizgulēšanās, sakrāts nogurums un korķus sit ārā, tad automātiski izlien tā "programma" jeb bērnībā apgūtā izdzīvošanas stratēģija. Tas viss, kas iemācīts vēlāk no grāmatām un tv, nokrīt nost un nepalīdz brīžos, kad emocijas iet pāri malai. Lai to mainītu, ir mērķtiecīgi jāstrādā. Tas nav vienkārši un kaut kādas lietas tā arī paliks ar mums līdz galam. Tas, ko esam apguvuši līdz 3 gadu vecumam. Pārējais ir uzslāņojums, šī ir tā serdīte.

Velvet_Porcelaine1

Pilnīgi piekrītu-darbs ar sevi un nekas vairāk, ja kautkas nepatīk, tad jādara viss, lai tā nebūtu.

Conejito-precīzi. Tāpēc arī ieliku šo tēmu

Tak jāpērk normālas desas, kas nav jāmizo, vai kuram pie mizas nelīplabumiņš.

Papildināts 13.09.2020 15:26:

Un liekais svars pilnīgi noteikti ir cita iemesla radīts.

Danica

Tieši tā, te taču runa ir par pieaugušiem (!) cilvēkiem. Pieauguši cilvēki novelk robežas. Ja nevēlies sniegt paskaidrojumus, kāpēc pērc smaržas par 100, nevis 6 eiro, kur problēma tā arī pateikt? Ja iznes smadzenes, kur problēma distancēties un neiesaistīties tajā spēlē? .Novelc robežas, runā par to, kas nepatīk, un neuztver otra kļūdas kā ļaunprātību. Citādi var līdz bezgalībai riņķot aizvainojumā un vēl 80 gadu vecumā malties bērnības traumās. Tomēr arī novelkot robežas saglabājam cieņu.

Jūs nevarat rakstīt šajā tēmā, jo tā ir slēgta.
18411107