Paldies, mīļie vecāki!

Xsensy

Slēdza Xsensy.

labrencija
Jā, par mazuļiem- mamma nekad nevarēja saprat, kā var patikt piem. b/d ņemties ar mazuļiem, mazgāt viņiem dupšus /pamperu jau nebija senāk/. Es 2 vasaras vidusskolā nostrādāju b/d par auklīti, man patika toreizējo bērnu mīļums un maigās rociņas man ap kaklu "auklīte.,auklīte" Dupšus man nebija traki mazgāt, kā nekā brālim tas darīts manos 10-11. gados. Un bija diennakts b/s, kur bērni pa visu nedēļu un raud pa nak'tim pēc mammas, un nakts maiņā jāņem 4 gad. puika klēpī un jāzidomā, kā tam bērnam izstāstīt, kāpēc mamma neatbrauca, kā bija solījusi. Un pašai asaras līdzi gandrīz. Jā, b/d laikam maz toreiz pelnīja.

Papildināts 20.09.2020 17:03:

Laikam man piedzivotais b/d strādājot tās vasaras atstāja sekas, un es biju un esmu pārrūpīga mamma.

pieturziime

nelli
nu nezinu, man gan tiesa uz studiju laiku, jau pamatskolā māmiņa bija mirusi, bet studijās mēs skuķi savā starpā toč nemērījāmies, visas sapratām, ka katrai ir tik, cik nu ir un ar to jāiztiej. Un kopīgi iztikām un nekad neviena nepārmeta, ka kādai šoreiz mazāk kopīgam galdam ticis. Te nu jāsaka, ka pārmetumi nevis vecākiem bija jāraida, bet gan dumjiem skuķiem.

Papildināts 20.09.2020 19:10:

Nu labi, pa lielam kopsummā teikšu tā (kā cilvēks, kas audzis ar alkoholiķi tēvi, vardarbīgu vidi skolā un pāragri zaudējusi savu mammu), novērtējiet to, ka vecāki kā nu mācēja, jūs audzināja. Jā, varbūt pārkāpjot kaut kādas robežas, bet - pēc savas sapratnes darīja, ko varēja. Novērtējiet to, ka jums ir tā mamma, lai arī kāda viņa būtu vai nebūtu (galu galā - viņas arī ir tikai un vienīgi cilvēki). Jo, jūsu pukošanos par absolūti nezsvarīgām lietām varbūt sāpīgi uztvers tie, kuriem tā visa nebija, jo... Daudzi kas auguši un uzauguši bez mammām, lai vai kādas viņas būtu vai nebūtu, reāli jūs sistu ar sūdainu mietu, jo nenovērtējat to, kas jums ir dots. Un atkārtošos - es nudien nerunāju par reālu vardarbību ( šajos gadījumos teikšu, ka labāk tad ir bez vecāka klātbūtnes, kurš ir vardarbīgs). Viss

nelli
to nu gan tu pilnīgi veltīgi, es atceros, ka mums kopmītnēs bija meitene kurai arī no mājām vienmēr bija tikai kartupelu maiss un sālīts spekis. kā mēs gaidījām tos vakarus, kad tā meitene rūpēja vakarinas! katrai bija liels skīvis ceptu kartupelu un mazās strēmelītēs sacepts spekis, cik gardi tas smarzoja. man nekad pat prātā neienāca, ka tā meitene būtu trūcīgāka vai kaut kādā zinā nevērtīgāka.

pieturziime
Saprotu, ka tu būtu laimīga par tādu māmiņu, kura speķi iedod līdz, lai tik ir māmiņa. Bet jā- bija istabiņā arī meitene, kurai nebija māmiņas vairs, bet viņa cepa līdzi sev kotletes un cienāja arī citas ar tām. Viena replika no vienas meitenes par to ēdamo, ko es piedāvāju kopgaldam, bija tāda, ka sapratu- ja man nekā cita nav, jāiet strādāt. Man istabiņā tā sagadījās. Es tāpat jau skolas laikā kolhozā braucot redzēju, ko citas uz maizes lika un ko es. Speķi es ēdu tikai mežā ogās, tad tur svaigā gaisā arī biezs speķis gāja iekšā.

Papildināts 20.09.2020 19:45:

Es neraidu pārmetumus vecākiem- to tagad mamma pati man atzinās, kur nauda aizgāja. Jo es vienmēr jau no 1.kl.domāju, ka naudas mums nav un lai es nesēdētu uz vecāku kakla pat ar to mazumu, ko vajag biļetei ceļam, nolēmu strādāt. Mamma rokas pagātnes kļūdās tagad un stāsta, es nemaz nezināju ka balles radiem tik daudz naudas apēda.

Papildināts 20.09.2020 19:48:

Nelda
Mjāaa... pat nezināju, ka meitenes 18 gados speķi ēstu. Man apkārt arī vidusskolā bija citādu ēdienu cienītājas . vienmēr jau tika pārrunāts, ko kura ciest nevar ēst .

Papildināts 20.09.2020 19:51:

Brālis arī vēlāk atzinās, ka tehnikumā pagrūti gāja ar savu pliko kartupeļu maisu.

Papildināts 20.09.2020 20:00:

Man pat jau nākas izdomāt , kā viņu tagad mierināt par tām ballēm, kurās arī trauku daudz saplīsis esot, atkal jaunus bijis jāpērk utml.

nelli
Varbūt ja tev nebūtu tā "spītība izsista" kā saki, būtu ar kaukāziešiem ar speķi aizdarīto plovu gājusi ēst un varbūt vispār viss savādāk būtu salicies... Tur jau ir tā bērnu audzināšanas nianse, vai viņš kaktiņā raudās ka tik speķis ticis, jeb ies lepni ar savu speķi iekarot pasauli/kopmītnes.

nelli

Koju laikā mums bija kartupeļu un makaronu diēta. Pat speķa nebija. Taukvielas kartupeļu cepšanai arī ne vienmēr. Pelēkie zirņi ar ceptiem sīpoliņiem un speķi jau bija delikatese.

burumburums
uj! par kaukāziešiem atmiņas nav foršas- tur bija pa gabalu labāk. Bija pat tā, ka meiteni, kura sadraudzējās ar vienu no tiem, pēc tam gandrīz sasita kaut kādas domstarpības dēļ. Ugunīga tauta, nekad nezini, kā reaģēs.

Velvet_Porcelaine1

Lasu un šausminos. Likās man ir slikti, bet te meitenēm vēl greizāka uztvere. Par laimi mani sišana iespaidoja pozitīvi-zinu kā noteikti neaudzināt bērnu, viņiem arī ir savas domas un jāveido laba iekšējā pasaule, lai neviens nevar kāpt uz galvas. Pilnīgi noteikti jāizskauž tā pašžēlošanās un tīkamināšanās par to-ir jātiek ar to galā un jādzīvo sava dzīve ar savām kļūdām.

Velvet_Porcelaine1
Lasu un šausminos. Likās man ir slikti, bet te meitenēm vēl greizāka uztvere. Par laimi mani sišana iespaidoja pozitīvi-zinu kā noteikti neaudzināt bērnu, viņiem arī ir savas domas un jāveido laba iekšējā pasaule, lai neviens nevar kāpt uz galvas. Pilnīgi noteikti jāizskauž tā pašžēlošanās un tīkamināšanās par to-ir jātiek ar to galā un jādzīvo sava dzīve ar savām kļūdām.

Vai ne? Un tādas Nellijas vēl priecājas, ka vecāki no viņām "spītību izsituši". Attaisno to! Pat nemana, ka par kājslauķi izsistas. Nezi vien, kam vēl kā paklanīties. Izdabājošus vājos nicina. Ar tādu izklāšanos, kā te Nellija raksta, pat to mazumu apkārtējo cieņas var zaudēt.

Gemma

Izdabājošus vājos nicina

Interesanta doma.

Tāds cilvēks vienmēr paklanīsies, atteiksies, paies maliņā, "ko tad nu es" būs mīļākais sakāmais... Tomēr pie iespējas visiem pastāstīs gan, kā pāri darīts, bet, pat to darot, demonstrēs piedodošu izpratni...

Nicinājumu nejūtu, bet mēģinu saprast, kāpēc man tik ļoti nepatīkama liekas tāda uzvedība. Glumīga un čūskīga vienlaicīgi. Varbūt kāds to jau zina?

Jūs nevarat rakstīt šajā tēmā, jo tā ir slēgta.
18411107