kolēģe

Vika Pēdija

Slēdza Vika Pēdija: "Nu jau emocijas noskrējušas.".
viedaminka

Agitiss
Vo vo, es arī jau sen nekautrējoties slēdzu duročku un pašapziņa arī neliedz paplikšķināt acis un safleitēt, ka pati nezinu, neprotu utt. Gadiem esmu apmācījusi iesācējus un sākotnējais gandarījums kkā palēnām noplaka.

Vienreiz esmu saskārusies ar tādu kolēģi kā tu. Nevienam to nenovēlu. Tu ej pie vadības un uzdod jautājumus, bet tevi pārsūta pie tādas kolēģes kā Agitiss. Un tad tu domā, ko darīt- nosūdzēt vadībai, ka kolēģe neko nejēdz pati un tāpēc nevar palīdzēt vai kaut kā mēģināt izdzīvot. Nevienam nenovēlu, ko tādu piedzīvot, jo reti kurā darbā ir sagatavotas skaidras instrukcijas, ko un kā darīt. To, ka darbiniekam pašam viss jāzina- tas atkarīgs no darba specifikas. Ir gana daudz darbu, kur darāmo apgūst uz vietas, jo katrā uzņēmumā to vai citu lietu dara savādak. Interneta vidē ļoti izceļas nacionālās īpašības- latvieši biežāk skopojas ar informāciju, negrib citiem palīdzēt (es mocījos, tad tu arī mokies!), savukārt slāvu izcelsmes cilvēki ir atvērtāki palīdzībai, labprātāk dalās ar informāciju, izpalīdz. Šī nu ir lieta, ka latvieši no slāvu tautām varētu pamācīties.

Vienmēr taču ir variants pašai aiziet pie priekšniecības un pastāstīt, ka jauniņā apmācībai iznāk veltīt diezgan daudz laika, vai tas nekas, ja pašas darbi mazliet lēnāk veiksies? No laika ekonomijas viedokļa, vieglāk būtu apsēsties jauniņai blakus un vienu vai divas dienas (uzreiz pasakot, ka tās būs tikai 2 dienas) pasēdēt blakus un vidu parādīt un iemācīt, ļaut jaunajai kolēģei pierakstīt visu, ko saki. Nevis strupi atbildot, regulāri saņemt kaudzi jautājumu.

rojs2

Vai tad tà kolège ir jaunińà? Tas nekur nav pateikts, es sapratu ka vienkàrśi stulba.

Un es kritīšu tur zemē,
Un es pielipšu pie bruģa…

viedaminka

Vika Pēdija
tikai iekaltas darbības.

Jaunam darbiniekam jaunā vietā ir liels stress- apkārt sveši cilvēki, svešs dators, svešas telpas, gūzma jaunas informācijas. Apziņa, ka visi tagad vērtēs, kā strādā. Sajūta, kā zem lupas. Stresa apstākļos smadzeņu funkcija pavājinās. Un tad vēl ne pārāk atsaucīga kolēge, kas normāli neatbild uz jautājumiem. Nu grūti viņai un ar laiku grūti paliks arī tev, jo saspringtā gaisotnē arī tava darba ražība kritīsies. Ja kolēģe ir priekšnieces paziņa, tavs krēsls, kaut senāks, nemaz tik stabils nav. Var gadīties ka sanīšanās ar jauno kolēģi tev var maksāt amatu.

viedaminka
Ja par manu situāciju, tad nav nekāda jauniñā, padsmit gadu stāžs. Vienveidīgās darbībās.

Papildināts 17.09.2020 18:09:

t.i., es par savu kolēgi.

Es brīnījos, kāpēc neviens neko nedara, līdz sapratu, ka esmu viens no viņiem...

viedaminka
Manuprāt, tev būtu vēlreiz jāpārlasa tēmas pieteikums.

Papildināts 17.09.2020 18:11:

Es nekur autores tekstā nelasu, ka kolēģe ir jauniņā. Lasu, ka dara ierastās lietas, bet iziet ārpus rāmja nemāk.

viedaminka
Man ir bijusi piekomandēta praktikante. Godam iepazīstināju ar darba pienākumiem, liku pie darba. Tas ir kas cits.

Es brīnījos, kāpēc neviens neko nedara, līdz sapratu, ka esmu viens no viņiem...

Vika Pēdija
Jums tur amata apraksts neeksistē? Nu tā vai citādi, pajautā priekšniecei, vai regulāras konsultācijas kolēģei par ar tavu darbu nesaistītu lietu ietilpst tavos darba pienākumos un vai par to vari saņemt piemaksu.

viedaminka

Vika Pēdija

Tās jaunās, elastigās darbības ir bezgalīgi daudz? Tām arī būtu jābūt ierobežotā apjomā.

Agitiss

viedaminka
Uj, nē. Galīgi garām, tas nav par mani, nevajadzēja tik briesmīgi garu analīzi rakstīt.

Jūs nevarat rakstīt šajā tēmā, jo tā ir slēgta.
18411265