kolēģe

Vika Pēdija

Slēdza Vika Pēdija: "Nu jau emocijas noskrējušas.".
Vasara un saule

nav nekāda jauniñā, padsmit gadu stāžs.
Tātad darbiniecei ir nepieciešama papildus apmācība, un par to ir jātur rūpe vadītājai, ne tev. Par firmas naudu, par sav naudu vai kā nu tur vēl.

Darbinieku apmācība ir firmas bizness.

Savulaik kāda augsta līmeņa speciāliste, kad priekšniece viņai lika apmācīt iespējamos konkurentus, atbildēja, ka viņa savā izglītībā ir ieguldījusi XXXX eiro, izglītība maksā dārgi, un ja kāds vēlas pie viņas mācīties, tad viņa par naudu labprāt dalīsies ar savu īpašumu -specifiskam zināšānām. Jauki? Nē. Bet kādēļ vinai savas dārgās, arī ārzemēs iegūtās zināšanas bez maksas kādam atdot? Kādam, kas ar zemāku algu viņu izkonkurēs, ja saņems no viņas tās zināšanas bez maksas?

Mischa

Pārstāj lēkāt pie viņas galda. Viņa ir pieradusi, ka Tu viņai vienmēr palīdzi, tāpēc nav nemaz īsti jāiespringst - Tu visu izkārtosi. Visam ir robežas - palīdzēt var, bet, ja Tev tas sāk traucēt darbā vai Tu jūties izmantota, tā arī jāpasaka - piedod, bet šobrīd Tev nevaru palīdzēt. Tev nav jājūtas vainīgai par to, ka tev ir savi darbi un vienmēr nevari uznemties atbildību. Ja viņa sāk ar tevi manipulēt, sakot kāda Tu netāda, vari atbildēt, jā nu tā ir, tāda nu esmu, a ko darīt?

LaternaMagica

Tās jaunās, elastigās darbības ir bezgalīgi daudz? Tām arī būtu jābūt ierobežotā apjomā.

Ir ļaudis, kas arī ar ierobežotu apjomu netstandarta situāciju netiek galā. Vnk smadzene nevelk.

Nezinu par konkrēto vietu, bet kopumā tāda faktiska kolēģa nevarības slēpšana ilgtermiņā nav nekas labs. Vienreiz tas tāpat izlīdīs, un tad troksnis var sanākt riktīgi liels. Un tad vainīgs būs ne tikai pats nelaimes putns, bet arī visi pārējie - par to, ka piesedza un neko neteica.

Es par to, ka tomēr jārunā ar vadību. Varbūt nebūs tik traki. Protams, bez uzbraucieniem un apsaukāšanās, bet ar konkrētiem situāciju piemēriem.

Agitiss

Vasara un saule
100+

Patricia L

Mums, piemēram, katrai darbībai ir procedūras un instrukcijas, ar bildēm, kur aprakstīts burtiski katrs klikšķis. Un šādos gadījumos, zinošas kolēģis vispusīgi pastāsta, otrs pieraksta un tālāk seko instrukcijām. Ja tas tiek darīts pirmo reizi, ir ļauts kaut ko pajautāt, bet ne likt darīt Tavā vietā. Mums vienas nodaļas ietvaros katram jāspēj aizvietot katrs un teksti nemāku, nesanāk, nav pieļaujami.

Ir gadījies, ka panākam, ka tādas stulbas kolēģes tiek atlaistas.

Agitiss

Vispār bija diezgan neapdomīgi komentēt līdz galam nesaprotamu situāciju, jo ļoti daudz kas atkrīgs no nozares, darba specifikas, darbinieku līkeņa utt utt.

Papildināts 17.09.2020 18:42:

Ja runa, piemēram, par doviem speciālistiem un nerutinētu darbu, tā viena lieta. Ja runa par vidējā, zemākā līmeņa darbiniekiem ar rutinētu darbu, atkal cita. Utt.

Papildināts 17.09.2020 18:42:

*diviem

PuupoliiC

=== Savulaik kāda augsta līmeņa speciāliste, kad priekšniece viņai lika apmācīt iespējamos konkurentus, atbildēja, ka viņa savā izglītībā ir ieguldījusi XXXX eiro, izglītība maksā dārgi, un ja kāds vēlas pie viņas mācīties, tad viņa par naudu labprāt dalīsies ar savu īpašumu -specifiskam zināšānām. Jauki? Nē. Bet kādēļ vinai savas dārgās, arī ārzemēs iegūtās zināšanas bez maksas kādam atdot? Kādam, kas ar zemāku algu viņu izkonkurēs, ja saņems no viņas tās zināšanas bez maksas?===

... varētu nostrādāt,, dimžēl gadus - piecus, desmit,,, nu oki,,,piespasmit,,,tālāk ??? !! A tālāk jaunie ar īsto, svaigo pelēko vielu smadzenē, nevis ikrīta bieSpiena un saldkrējuma porciju ar tējkaroti medus,,, vienā setā *izČikā* tās 15 gadīgās zināšanas !!!

...kā,,, elementāri,,, es jau div dienas,, reāli nesaprotu, kā ES nedadomājos līdz elemantāri-dženiālai idejai, kas atrisina probu !!!

... ble, kādreiz es tādas idejas *mētāju* palab pakreis,,pa lab, pa kreis,,, faki, faki, faki !!!

LATVIJA Zemgale

Ах вот оно что, Михалыч!!!

Ļaunu nepieminu - atriebšos, aizmirsīšu.

Tad padsmit gadus viņu velc, hm...dīvaini.

Mischa
Es jau sākumā rakstīju, ka baigi pie galda nelecu, tāds saulstarińš es neesmu. Retu reizi pieeju, lielākoties saku mutiski. Bet valodas barjeras un sliktas sapratnes (piemēram, vāji pārzina programmu, ar kuru strādā), viña neuztver informāciju. Es zinu, ka ir izpalīdzīgi cilvēki, kas savu metīs pie malas un ies talkā atrotītām piedurknēm.

Papildināts 17.09.2020 18:52:

AuraAura
Nē, mēs vienā darba vietā dažus gadus.

Es brīnījos, kāpēc neviens neko nedara, līdz sapratu, ka esmu viens no viņiem...

Agitiss

Vika Pēdija
A kas tur par kolēģes īpašajām attiecībām ar priekšnieci? Tu zini, kā viņa Tavu attieksmi pasniedz priekšniecei? Tur nav uztraukumam pamata?

Jūs nevarat rakstīt šajā tēmā, jo tā ir slēgta.
18411265