Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Dekrēta izbeigšana ātrāk.

.L.K.

.L.K.

Labdien.

Man intresetu pieredze par dekrēta izbeigšanu ātrāk.
Esmu dekrēta 1,2menesi, vel 4 atlikuši. Bet vēlētos atgriezties darbā. Kā paliek ar to neizmaksāto naudiņu par 4 mēnešiem!?
Vai tie 171 ero tik un tā tiks maksāti?
Nu un jā, kā tas viss notiek?

vilks

Vecāku pabalstu maksā līdz pusotram gadam (ja tā esi izvēlējusies iesniegumā), bet, ja strādā, tad tikai 30% no aprēķinātās summas. Berna kopšanas pabalstu 170 eiro maksā neatkarīgi no tā, vai strādā, nestrādā vai vispār bezdarbnieks. Galvenais, jāvienojas ar darba devēju, kad atgriežas darbā, un varbiet strādāt.

'If you don't know where you are going any road will get you there.' (c)

Man arī tema ļoti aktuāla, bet VSAA teica, ka tikko kā no darba ir skaitīsies kaut 1 eur - dekrētā nauda vairs netiks ieskaitīta.. (Nu protams 171 eur būs tāpat līdz 1.5 gadam.) bet es domāju par pārējo...

Kas ir tie 30% ko var saņemt?

BTango

Mercedes
Tie, kas saņem VP, bet strādā.

Interesants viedoklis VSAA.

Man teica tā, ka, ja ir BKA, bet ir vajadzība iziet darbā, piem, uz dienu-divām, tad pat tā var darīt.

Attiecīgi grāmatvede nodod precīzas ziņas VSAA un par to dienu/divām saņem 30%, par pārējo - pilnā apmērā.

Ieteiktu uzdot jautājumu rakstiski, jo liekas, ka vai nu ir pārprasts vai vienkārši gadījies nekompetents VSA darbonis.

Papildināts 04.10.2020 17:59:

Mercedes
Ja tā būtu taisnība, tad priekš kam tie 30% būtu izdomāti?

vilks
Vai tad 30%nebija tad, ja ņem tētis uz sevi un turpina strādāt?

Papildināts 04.10.2020 18:11:

Papildināts 04.10.2020 18:13:

Sanak ka var pārtraukt un saņemt 30%apmērā

BTango

missdaiga
Tur mamma/tētis nav nodalīti, tā var darīt arī mammas

vilks

Mercedes
Ja ar dekrēta naudu domāta darba nespējas lapa pēc dzemdībām, tad skaidrs, ka nemaksās neko vai, precīzāk, būs jāatmaksā, ja to pārtrauks ātrāk. Vecāku pabalstu gan maksā 30%, ja vecāks, kas to pieprasījis, strādā. Ja pareizi saprotu, tieši tā te rakstīts. https://www.vsaa.gov.lv/pakalpojumi/vecakiem/vecaku-pabalsts/

'If you don't know where you are going any road will get you there.' (c)

Meitenes, bet kā ir, ja gribu iet darbā, kad bērnam būs 1.5 gads, respektīvi, tur paliek vēl divi dekrēta mēneši, kurus neapmaksā. Vai es varu iet uz darbu uzreiz, kad beigsies laiks, par kuru maksā?

BTango

Daiginja1
Bet protams, ja tā ir rakstīts iesniegumā darbā. Ja nav (tipiska kļūda), jautā darbam, vai vari atgriezties darbā ātrāk.

Viņiem gan ir tiesības atteikt, bet parasti tā nenotiek

Hiacintte

Daiginja1
Vari, laicīgi brīdini par to.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18411797