Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Dzīvoju IRL, bet plānoju dzemdības Latvijā

Lelle1983

Sveikas. Varbūt šī tēma jau ir aktualizēta forumā, bet zinu, ka arī medicīnas nozarē ir būtiskas izmaiņas. Esmu uzskaitē IRL, bet gribētu dzemdēt Latvijā. Vai tas ir iespējams? Šobrīd saņemt valsts apmaksātu medicīnisko palīdzību bezmaksas. Joprojām esmu deklarēta Latvijā. Latvijā uzskaitē neesmu. Man ir 7 grūtniecības mēnesis.

Chocco

Varu izstāstīt par savu pieredzi, tas gan bija pirms 3 gadiem, bet uzskaitē ar meitu biju Norvēģijā, atgriezos mājās šķiet apm. 33ned., sazvaniju LV ginekoloģi un vina mani paņēma uzskaitē pie sevis. Dzemdēju RDzN, kur to pilnīgi normāli uztvēra (man bija gan NO mātes pase, gan LV). Maksāju tikai par maksas palātu.

Andahta

Lelle1983
Nekādu problēmu! Ieradīsies uz dzemdībām ar IRL papīriem. Angļu valoda nav problēma vispār. Ja runa par apmaksu, tad ir divi varianti - uzzvani uz dzemdību vietu un uzzini, kāds ir tavs satuss VIS sistēmā. Ja "bloķēts", viss OK - tev maksā LV. Ja "izslēgts" (kas ir maz ticams), tad laikus izņem IRL EVAK karti un atkal - dzemdēsi pa valsts līdzekļiem. Maksas pakalpojumi tāpat kā visiem - par EA, par atsevišķu palātu, par papildu manipulācijām pēc pacientes vēlmes - jāmaksā pēc cenrāža. Tas katrai dzemdību vietai ir savs. Ja gribi pavadošo personu līdzi - tai jābūt līdzi ne mazāk kā gadu vecs plaušu RTG izmeklējums. Viss!

Papildināts 08.10.2020 13:46:

sazvaniju LV ginekoloģi un vina mani paņēma uzskaitē pie sevis.
Tieši tā, tiek pārņemta aprūpe jebkurā grūtniecības laikā.

Lelle1983
Galvenais laikus atbrauc uz LV, jo atbraucot no IRL jāievēro 10 dienu pašizolācja.

Andahta

Jauna ēra

Tāpēc neviens bez dzemdībpalīdzības nepaliks. Dzemdētājas, kuras atrodās pašizolācijā vai karantīnā, vnk tiek novirzītas izolācijas boksos. Vienīgās neērtības viņām ir, ka netiek klāt pavadošās personas. Viss pārējais kā visiem.

Lelle1983

Šajă visădu vïrusu un ierobeżojumu laikă 7x padomåtu, vai doties uz citu valsti dzemdėt. Un ja vęl lidostas utml., tad vispår riski daudz reižu lielăki par iespėjamajiem ieguvumiem.

Vai ar jaundzimušo arí ir plănots doties atpakał? Tur vispår dubulti riski.

Dzemdïbåm sveşumă /zinu, ko saku, jo pati dzemdėju 2 x UK; un man pat viss patika daudz labåk nekå LV/ var sagatavoties un nodrošinăties tă, lai uz citi valsti pędėjăs termiña nedęłăs nevajadzėtu doties.

Paldies meitenes. Bet, jā esmu deklarēta Rīgā, vai varu dzemdēt citā Latvijas pilsētā un saņemt bezmaksas medicīnas pakalpojumus?

Lelle1983
Jă, droši var dzemdėt jebkur.

Klusapele

mea
Latvijā milzīgs pluss, ka vari ņemt atsāpināšanu, ja gribi. Jā, par to jāmaksā, bet toties ir izvēle. Uk ja vecmāte uzskata, ka sieviete iztiks bez atsāpināšanas tad viņai neko nedod. Zinu ko runāju, pati trīs bērnus UK esmu dzemdējusi un pēdējās divās reizēs man pat smieklu gāzi neiedeva, jo tik lieliem bērniem vajagot lielas sāpes, lai var izspiest. Īsāk sakot, negribēja ar mani kramēties lieki. Tāpēc nebrīnos, ka meitenes brauc uz Latviju dzemdēt.

Klusapele
Man UK tieši pretęja pieredze - visu laiku piedăvăja atsăpinăšanas iespęjas, kuras es noraidïju, jo săpes viegli izturu.

LV arï ne vienmęr iedot to atsăpinăšanu .

Bet nu katram ir izvėle, kur un ko darít.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18411901