Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Dzīvoju IRL, bet plānoju dzemdības Latvijā

Lelle1983

Klusapele

Volvic
Mūsējā izrādās arī latviete vecmāte ir. Draudzene dzemdēja latviešu valoda Anglijas vidū. Pati arī teica, ka jocīgi esot bijis. Latvieši maza tauta, bet visi gudri, pa visu pasauli strādā.

Pirms pirmajăm dzemdïbåm UK es arï sazinăjos ar latviešu vecmăti, kura te strädä, lai pakonsultętos, kå te viss notiek un kądą kărtíba! Bija łoti noderígi!

Klusapele

mea
Forši. Mēs nemaz nezinājām, ka mūsu hospitālī latviete strādā, kamēr draudzene nedzemdēja. Man dikti mīļi likās tāda sakritība, vajag tā paveikties.

Zilspukuzirnis

Ja viens no aspektiem ir pabalstu saņemšana no LV, tad dzemdēt Latvijā. Bet varbūt vietējie pabalsti izdevīgāki.

Es dzemdēju Turcijā, nesaņemu pabalstus ne no LV, ne TR, par dzemdībām maksāju lielu naudu, bet nu tā sanāca.

Ja lidosi, tad atceries, ka līdz 35./36. nedēļai atļauts, bet covid dēļ varētu būt arī ierobežojumi.

Ashley

Offtopic, bet baigi forši, nodokļus maksā ārzemēs, bet bezmaksas medicīnu gan gribas izmantot Latvijā! Un kas par to maksā?

Ashley
Ja tă likumpaklausïgi un godígi dzïvot, tad arí deklaręto dzívesvietas adresi ărzemęs vajadzėja norădít jau pėc 3 mėn., kopš paståvïgi dzïvo svešă valstï. Tas arí bűtu pilsoňa pienăkums, nevis dzïvot sveşumă, bet bűt deklarėtam LV.

Bet arï par šo viedokli müs "nomínusos", jo tas jau nav izdevïgi

Andahta

Dzemdībpalīdzībai par LV līdzekļiem nav nekāda sakara ar deklarēto adresi. Tur darbojās pavisam cits mehānisms.

Papildināts 12.10.2020 10:46:

Daudzas sievietes izvēlās dzemdēt Latvijā. Tas arī ir saprotams. Dzemdības ir īpašs process un gribās, lai apkērtējie tevi saprot.

Balta_kalla

Es arī esmu no tām, kas uzskata, ka, kur maksā nodokļus, tur arī izmanto bezmaksas medicīnu. Ja vēlas šeit medicīniskos pakalpojumus, tad, lūdzu, par maksu. Tā jau valsts apmaksātajos medicīnas pakalpojumos ir milzīgas rindas un daudz ko arī vairs neapmaksā. Dzīvot un maksāt nodokļus ārzemēs un "cierēt" uz Latvijas bezmaksas medicīnu ir vienkārši neforši pret tiem, kas te dzīvo, strādā un maksā nodokļus.

Balta_kalla
Izlasīju un kļuva interesanti - a kas mums ir bezmaksas? Pat atsāpināšana dzemdībās ir par maksu, kas ārzemēs tiešām ir par velti. Tātad - kas?

Papildināts 25.10.2020 18:50:

Un vēl. Ceram, ka aizbraukušie brauks atpakaļ. Pie šādas attieksmes, kad pārmet dzemdētājai vēlmi laist bērnu pasaulē dzimtenē, diez vai. Nevajag? Tā arī vajag teikt, nevis liekuļot.

Balta_kalla

Volvic

Tādēļ es teicu- kur maksā nodokļus, tur izmanto bezmaksas medicīnu. Manuprāt, tas būtu tikai godīgi. Atsāpināšana dzemdībās- cik lasīts, tad ne vienmēr to "par velti" var dabūt. Tur pēc ārsta un vecmātes ieskatiem.

Papildināts 25.10.2020 20:03:

Un neviena te nepārmeta sievietei vēlmi dzemdēt Latvijā- runa ir par "bezmaksas" medicīniskajiem pakalpojumiem, kurus vēlas izmantot tie, kas nodokļus Latvijā nemaksā.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18411901