Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Dzīvoju IRL, bet plānoju dzemdības Latvijā

Lelle1983

Andahta

mea

Nav tik vienkārši gan! Es iepriekš uzrakstīju kā ir. Un ir strīpa lv pilsoņu, kas no reģistra izslēgti. Varu tikai minēt, ka viņi ir deklarējušies kā rezidenti citur. Nav bijusi vajadzība pētīt, kāpēc vieni reģistrēti, citi izslēgti, citi tikai bloķēti.

BTango

Vai par dzemdībām IRL ir jāmaksā (uzturēšanas utt)? Katrā ziņā bezmaksas atsāpināšana IRL ir, LV nav (ja pie tās nepieskaita "psiholoģisko atbalstu", kā man tika ierakstīts izrakstā pie atsāpināšanas metodēm).

Tāpēc tiešām domāju, ka šis īsti nav gadījums, kad kaut ko gribētos bez maksas (atšķirībā no citām, kuras ārstēties speciāli brauc uz LV, jo te viss lētāks/pieejamāks/labāks kā ārzemēs).

Piebildi, ka dzemdēšanu nahaļavu vajadzētu piešķirt tikai nodokļu maksātājiem, vispār nesapratu. Vietējās sievietes, kas kādu iemeslu dēļ konkrētu laika posmu nemaksā nodokļus, tā kā par maksu gribētu dzemdināt?

Papildināts 29.10.2020 23:52:

Par pabalstiem - visur taču stāsta, ka LV pabalsti ir izsmiekls, ārzemēs tie esot krietni lielāki. Ja LV nav maksāti nodokļi, bet tie maksāti IRL, par kādiem pabalstiem vispār var būt runa? 171 eur līdz gadam?

Un, manuprāt, tos tāpat neizsniedz tikai pret dzemdību apliecinājumu LV, jābūt arī dzīvojošam LV.

Klusapele

Jēziņ, viena sieviete pa gadu atbrauc no citas valsts dzemdēt un te jau brēc, ka viņas dēļ visa medicīnas nozare aizies pa burbuli. Nopietni? Īrijā cik zinu viss ir bezmaksas, tas tiešām nav iemesls braukt prom. Par pabalstiem nezinu, bet šaubos, ka Latvijā viņa vispār var uz ko cerēt, tātad pabalsti tie arī nav. Varbūt vientuļā mamma, varbūt bēg no vardarbīgām attiecībām, varbūt vēl kāds iemesls. Nesaprotu šo negatīvismu. Ko tad teikt par tiem, kas ar vēžiem un citām diagnozēm atbrauc uz Īriju un UK, lai varētu saņemt invalīdu pabalstus un bezmaksas ārstēšanu? Jā, zinu veselu strīpu tādus. Nokārto national insurance un viss, durvis uz bezmaksas medicīnu vaļā. Latvijā kā zināms, gaidot bezmaksas ārstēšanu var nomirt rindā gaidot.TLabāk ceriet, ka pašām nekad nebūs situācijas, ka vajag bēgt uz citu valsti. Man par citiem vienalga, ceru tik, ka pašai nebūs tāda situācija, ka jāskraida pa pasauli kaut kādu iemeslu pēc, jo konkrētajā valstī nevaru saņemt vajadzīgos pakalpojumus.

Man ir pieredze ar dzemdībām gan UK gan LV es nekad vairāk negribētu dzemdēt LV ne bezmaksas ne arī par naudu. Bet par to ka lidot uz LV lai dzemdētu ir vājprāts.

Klusapele
Vienīgais iemesls, kāpēc brauc dzemdēt uz Latviju, ir - nav sievietei angļu valoda pietiekami laba lai bez problēmām komunicētu ar vecmāti dzemdību laikā. Es ieteiktu ņemt līdzi draudzeni ar labu valodu, tādā veidā tā problēma atrisinātos. Citādi - ne attieksme, ne pabalsti, ne maksas/bezmaksas pakalpojumi nav Latvijai par labu. It sevišķi, ja dzemdībās gadītos trāpīties uz personālu kam attieksme tāda kā te dažas nodemonstrēja. Tas būtu neaizmirstami uz mūžu un varbūt atsistu visu vēlēšanos ielaisties ar dzimteni jebkādās darīšanās.

Klusapele

Volvic
Autore pati noziedējusi un neko nesaka, bet es arī nedomāju, ka tā braukšanu uz Latviju dzemdēt ir labprātīgi. Neviens normāls cilvēks neskrietu 2000 km, lai piedzemdētu citur. Ja valodas barjera, tad tiešām var tak draudzeni paņemt. Varbūt bērna tēvam normālas angļu valodas zināšanas. Nezinu tos apstākļus.

Par tautiešiem. Nu jā, redzējām intelekta līmeni jau kad sāka brēkt par "čornožopije" un ka meitene ar savām dzemdībām visu dzemdību nozari novedīs bankrotā.

Klusapele
Man izskatās ka mūsu medicīna ir dziļā bankrotā jau bez autores izšķērdīgajām dzemdībām uz dzimtenes dāsno nodokļu maksātāju rēķina, bet tas jau ir cits stāsts.

Ceru ka autorei viss būs labi lai kur arī viņa dzemdētu.

Nesaprotu, kāpēc tas ir kaut kas pārsteidzošs, ja latviete vēlas dzemdēt Latvijā. Es arī dzīvoju ārzemēs, bet gribētu dzemdēt Latvijā tīri tāpēc, ka šeit, kur dzīvoju, daudzi nerunā angliski un dzemdības nav tā situācija, kur gribētos piedzīvot pārpratumus valodas dēļ.

Ne mazāk svarīgi ir tas, ka pilsētā, kur dzīvoju ne man, ne vīram nedzīvo neviens radinieks, savukārt Latvijā mamma ir pensijā un varētu palīdzēt vismaz sākumā ar kaut kādiem ikdienas sīkumiem kā ēst gatavošanu vai tml. Plānoju jebkurā gadijumā kaut kādu daļu no dekrēta pavadīt Latvijā un doties uzreiz pēc dzmedībām šķiet daudz trakāk nekā ierasties kādus mēnešus pirms un mierīgi visam sagatavoties.

Ja autore beigu beigās dzemdēja Latvijā, varbūt var pastāstīt, vai bija kaut kādi šķēršļi, problēmas ar papīriem utt.

Kapriza

Ja sieviete paredz, ka ar viirieti briest probleemas naakotnee, kaads çinguss vai arābs, piem. Tad piedzemdeejot LV, varees ar sīko pamukt uz šejieni, ja nu kas.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18411901