Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Sociālā trauksme un depresija pusaudzim

jazzmine

Es pazudu, jo šķiet pati ieslīgu kaut kādā depresijai līdzīgā stāvoklī. Pa šo laiku gājis visādi, esam atraduši trigeri (ne iemeslu), tās ir attiecības onlainā, kas sāpīgā veidā tika pārtrauktas, tas bija vienīgais atbalsts un plecs no vienaudžu puses, tā bija arī pirmā neveiksmīgā mīlestība.

Bet man ir jautājums mammām, kuru bērniem bijusi trauksme un depresija. Vai skola jums nāca pretī ar atvieglojumiem? Ir tā, ka dēlu iekļāva atbalsta programmā, bet reāli tas ir tā, ka skolotāji vnk mazliet piever aci uz nodošanas termiņiem, tiessaistes stundās nesauc atbildēt, bet apjoms nav samazināts un mūsu skolā jāmācās daudz. Un realitātē ir tā, ka mācos es un vīrs. Nupat bijām pie neirologa, dabūjām atbrīvojumu no tā 9.klases beigu monitoringa darba. Bet nākotne ir miglā tīta, jo nezinu kā būs ar vidusskolu. Kā turpināt bērnam dzīvot, ja neko negribas

Papildināts 17.02.2021 14:52:

Pie psihoterapeita dēls iet 1x nedēļā jau kopš septembra. Trauksme tiešām ir mazinājusies. Bet šķiet depresija palikusi dziļāka. Vēl pirms antidepresantu ķrešanās klāt, otro nedēļu dodu SAM-e (s- adenosylmethionine), par ko salasījos kādā pusaudžu vecāku grupā. Ir jūtams uzlabojums, bet vēl vajadzīgs laiks, lai redzētu vai palīdz.

Ļoti smaga tēma. Un neskaidra. Man ir daudz jautājumu, bet nav kur dabūt atbildes. Bērnam 14. Sāka sadarbību ar Pusaudžu resursu centru. Bija dažas sarunas ar psihologu. Tad psihiatrs izrakstīja Flux. Nopirku, izlasīju instrukciju un roka neceļas dot. Bērnam es pat nezinu kā izpaužas depresija. Internetā ar draugiem komunicē, jautrojas un viss notiek. Ar mums vecākiem kopā darīt neko negrib. Tas neesot stilīgi. Mācīties negrib, jo vairāk interesē spēles internetā. Bet vai tas ir iemesls dot antidepresantus? Ar psiholigu komunicēt negrib, jo tas liek strādāt ar sevi, bet to negrib. Tikko kā tiek piedāvāts kaut kas ko negrib, tā tas ir slikts un neko nesaprot. Bet zāles nedot ar nevaru, jo tās tika ueteiktas bērna klātbūtbē un bērns ir pilnīgi pārliecināts, ka tā ir panaceja, jas visu atrisinās. Un esmu ienaidnieks, jo esmu pret.

Trīspadsmit

Julija1991
Internetā ar draugiem komunicē, jautrojas un viss notiek. Ar mums vecākiem kopā darīt neko negrib. Tas neesot stilīgi. Mācīties negrib, jo vairāk interesē spēles internetā.

nekas no šī neizlasās depresija. Draugi, protams, pusaudžiem ir svarīgi, nemācās un nemācīties grib daudzi tai vecumā. Spēles internetā - tāpat ir daudziem pusaudžiem. Un no vecākiem attālinās vairums pusaudžu šai vecumā.

Inese_V

Julija1991
Kāpēc vispār izdomājāt, ka depresija? Kāds bija iemesls vērsties pie ārsta? Pēc šī minimālā apraksta - normāls pusaudzis, spēles spēlē visi tagad, manējā arī spēlē spēles, skatās seriālus. Normāli, ka ar vecākiem nekomunicē, Tu pati savos pusaudžu gados dikti gribēji ar vecākiem komunicēt? Es arī nekomunicēju, un nemaz neuzbāžos īpaši, esmu atvērta, piedāvāju ik pa laikam dažādas lietas - lai tak cilvēks izvēlās un dzīvo kā grib. Es nemaz neiedomātos, ka man tā dēļ būtu jāmeklē speciālists...

Šeit gan iespējams viss storijs nav izklāstīts - ja ir nomāktība, raudāšana, sliktas domas vai darbības, tad būtu jāuztraucās...

Inese_V
Tāpēc, ka pati pusaudze teica ka grib ar kādu speciālistu parunāt, ka nespējot koncentrēties, ka man negrib neko stāstīt. Ir arì daži mszvērtìbas kompleksi, bet kuram tad to nav. Sākām ar pusaudžu resursu centru. Tie piesaistīja psihologu. Psihologs ieteica vizīti pie psihiatra un tas izrakstīja zāles, jo esot trauksme un depresijas pazīmes. Es esmu pret zālēm, bet tā kā tās tika ieteiktas bērnam klātesot, tad ir attieksme - jă man vajag zāles un tu esi pret mani, jo negribi man tās dot. Un blakysefektus tas pusaudža prāts oat neapjauš. Ieciklējās uz to ka vajag un viss.

Papildināts 11.06.2021 13:01:

Un es ar neuzskatu ka ir kādas depresijas pazīmes. Bet mani neņem vērā. Pilnīgi pieļauju, ka kaut ko vizītē arī sameloja, lai baisăk.

Papildināts 11.06.2021 13:03:

Ar muguras smadzenēm jūtu, ka tās zāles grib, jo kaut kur dzirdēts, ka tas tagad kruti - lietot antidepresantus. Bet nedot nevaru, jo zin ka ārsts ieteica un " mediķis visu zin labāk. Kāpēc tu nan neļauj".

Alija

tās zāles grib, jo kaut kur dzirdēts, ka tas tagad kruti - lietot antidepresantus
Tā arī ir. Mana pusaudze šoziem arī bija nonākusi līdz stāvoklim, ka ir trauksme, depresija, neskaidrība par nākotni. Aizgājām pie psihoterapeites, viņa teica - nu var aiziet ari pie psihiatra, bet viņš izrakstīs zāles. Mājās ilgi tielējāmies, vai tiešām, tiešām ir tik slikti? Viņa vina iedomājusies, ka tās zāles ir kā končas - baigi feini, viegli, mācīties nav jāsaspringst, dzīves problēmu atrisinājums. Diezgan ilgi runājām, kamēr atradās cits risinājums bez zālēm. Bet man viņa jau liela un saprātīga. Nezinu, kā izlavierētu, ja neizdotos runāt.

Man ir lielisks raksturs!
Vienkārši citiem ir vāji nervi.

Alija
Es arī mēğināju runāt. Nekā. Ārsts zin labāk un punkts. Man sajūta, it kā būtu pārbraucis ceļa rullis un pēc tam vēl plakanās atliekas kāds pa kaktiem izspārdījis.

Trīspadsmit

https://www.bti.gov.lv/lv/informacija-par-uzticibas-talruni

Iesaku iedot saviem pusaudžiem šo tālruni, jo reizēm vajag skatu no malas un ne no vecākiem. Savam puikam to savulaik ieteicu un zinu, ka vismaz divas garas sarunas viņam bija.

Es arī iesaku, ka vieglākā gadījumā antistress vai novopassit kurss vai kaut kas tamlīdzīgs arī ir risinājums. Gan uz sevi novēroju efektu, gan puika lietoja. Protams, tur nav ātra ietekme. Tā kā mans neparko nepiekrita ārstiem, psihoterapeitiem, tad darīju, ko varēju savādākā veidā. Visa 9.klase bija īpaši grūta viņam un mums.

Uzlabojums bija nomainot skolu 10.klasē, turklāt to nācās nomainīt septembra vidū vēlreiz. Un arī 9.klasē februārī pārgāja uz tālmācību, kas faktiski ļāva 9.klasi pabeigt.

Julija1991

Es nopirktu kaut kādus vitamīnus vai uztura bagātinātājus, pārbertu kādā citā traukā un iestāstītu, ka tie ir ārsta izrakstītie antidepresanti, ja vajag, var jau arī etiķeti ar zāļu nosaukumu pagatavot un uz burkas uzlīmēt, lai ir pa smuko!

saules_meita2010
Tās zāles nav burkā bet tāfelītē kur pa vienai plēš no folijas ārā.

Papildināts 11.06.2021 17:56:

Man jau bij tāda doma. Bet bērni tagad gudri. Visu var sagooglēt.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18412143