Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Sociālā trauksme un depresija pusaudzim

jazzmine

kapibara

ka man negrib neko stāstīt.

tu tak visu nezini, iespējams ir kaut kas ko viņa tev nestasta , bet ārstam izstastīja un tas tabletes patiešām ir vajadzīgas.

Лень возникает в результате нехватки в организме пиздюлей.

Julija1991
Tad psihiatrs izrakstīja Flux. Nopirku, izlasīju instrukciju un roka neceļas dot. Bērnam es pat nezinu kā izpaužas depresija.
Šādā situācijā obligāti uzmeklētu vēl vienu psihiatru, vēlams - bērnu psihoterapeitu-psihiatru. Kopumā izanalizēs situāciju, bet zāles izrakstīs tad, ja tās tiešām vajadzīgas. Un kāpēc ietu uz vēl vienu vizīti pie cita speciālista - Flux ir smagā artilērija. Pat pieagušajiem izraksta pie nopietnākām saslimšanām, taču bērnam, kas smejas, komunicē, it kā pat dzīvo normālu, sociālu dzīvi - nez. Jā, medikamentu lietošanu kopumā atbalstu, bet ir tik daudz dažādu AD, kāpēc pusaudzim jāsāk ar Flux.

Es arī iesaku, ka vieglākā gadījumā antistress vai novopassit kurss vai kaut kas tamlīdzīgs arī ir risinājums.
Šie preparāti var palīdzēt mazināt trauksmi, stresu (bet kā kuram - kopumā tomēr paveicas, ja ir labs, noturīgs efekts, jo dikti jau daudz to lietotāju, kam nav nekādas iedarbības). Ja ir depresija, nomāktība, smagas domas, nevēlēšanās kaut ko darīt, tad tie neizdarīs tieši neko, jo tiem nav absolūti nekādas ietekmes uz serotonīna un citu hormonu ražošanos.

Nobijusies

mūsu mazajā Latvijā iet pie cita psihiatra ir tikai lieka laika terēšana. Bijām pie cita arī. Tas cits sēž vienā gaitenī ar to pirmo, arbūt no rītiem kafiju kopā dzer. Un otrs psihiatrs paskatījās sistēmā ko izrakstījis pirmais, uzdeva pāris standarta jautājumus tādus pašus kā pirmais (bēnrs pēc tam teica, ka jautājis to pašu) un rezultāts tāds pats - dzeriet Flux. Tas esot ļoti viegls antidepresants, pieradumu neradot un vispār nu bez maz vai c vitamīns. A es kad nopirku un anotāciju izlasīju - man rokas sāka trīcēt. Un tā kā par zāļu lietošanu sākotnēji tika patiekts bērna klātbūtnē, tad nedot zāles nav variants. Katru dienu mani terorizē - kāpēc tu man nedod zāles, kāpēc tu man gribi sliktu un kāpēc tu domā, ka visu zini labāk.

Julija1991
Es bērnam vispār meklētu kādu no topa, nevis vestu uz vietējo klīniku. Drošvien vestu uz BKUS, sākumā izpētītu, kuri psihiatri skaitās labākie, jo viņu tur daudz, bet patiešām labi varētu būt kādi 2-3. Psihiatrs ir ārsts, kuram ir nemitīgi jāizglītojas - jāseko līdzi jaunākajiem pētījumiem, jāapgūst jaunas stratēģijas, jābraukā pa konferencēm, kur stāsta par jaunākajiem medikamentiem utt. utjp. Un Latvijā ir ļoti maz to psihiatru, kas šo visu dara, jo tas ir papildus darbs, slodze un izdevumi, slimnīcas un poliklīnikas nemaz nav tik naskas ārstu sūtīšanā uz konferencēm, tad nu rezultātā tādi puslīdz normāli psihiatri varētu būt kādi 20% no visiem. Un tad arī rezultāts ir tāds, ka izraksta Flux, kas vispār ir diezgan vecs medikaments, bet viens no retajiem, kas tolaik, ap rezidentūras laiku, pusaudžiem bija atļauts - jo nezina par jaunākās paaudzes antidepresantiem. Psihiatrija ir joma, kas nemitīgi attīstās, tiek radītas arvien jaunas un efektīvākas zāles ar daudz vieglākām blaknēm, jo pieprasījums tikai aug, tāpēc svarīgi atrast speciālistu, kas iegulda resursus sevis izglītošanā. Ja kas, manā vietējā poliklīnikā ir 2 bērnu psihiatri, pie abiem esmu bijusi kā pieaugušais, jo abi ārstē arī pieaugušos - un ne pie viena no šiem diviem savu bērnu nevestu. Pirmais ir tāds, kurš paprasa, kas ir lietots, un to arī nākamo 5 gadu garumā izraksta, pat ja nepalīdz - es jau biju izmisumā un beigās pati internetā pēc anotācijām meklēju sev piemērotus AD un pie viņa ierados tikai paprasīt recepti. Otrs ir labs psihiatrs, to arī apmeklēju tagad, bet tāpat - arī mazliet pietrūkst kompetences. Gada garumā, kad man bija smaga depresija, kopumā riņķojām ap 6 medikamentiem, lai gan AD veidi tomēr ir vairāk par tiem 6. Vārdu sakot, neviens no šiem psihiatriem nav nekāds spīdeklis, bet bērnam ar depresiju es tomēr gribētu tiešām kompetentu psihiatru, jo depresija ir smaga slimība un tā var kļūt arī par slimību uz mūžu, kas regulāri atgriežas. Tāpēc svarīgi saņemt maksimāli profesionālu palīdzību. Un vēl - dažreiz var gadīties, ka arī ļoti labs ārsts nedod rezultātu. Mums tā bija ar vienu no Latvijā slavenākajām un dārgākajām bērnu psihiatrēm - vizīte bija pilnīga laika izšķiešana, jo tika apspriesta bērna alerģija pret pienu un mūsu stereotipi par to, kā bērnam ir jāuzvedas. Kopumā, cik gudri atbraucām, tik gudri aizbraucām, bet vizīte maksāja 90 EUR. Taču es vienkārši sameklēju citu top ārstu, par kuru labas atsauksmes - un tur jau izveidojās laba sadarbība.

mikausite

Nobijusies
Nesaprotu, no kurienes tāda informācija, ka Flux ir smagā artilērija?

Julija1991
Par blakusparādībām. Man meitai bija žoklim operācija, ārsts izrakstīja zāles Ketanov pret sāpēm, viņa izlasīja instrukciju un pateica, ka tādas zāles nedzers. Ļoti daudz un nopietnas. Visām zālēm ir kaut kādas blaknes.

Bet ne par to runa. Man arī neliekas, ka tavai pusaudzei būtu vajadzīgi AD. Kaut kāda vieglākā ceļa meklēšana, ja kas grūtāks. Es ieteiktu aizvest pie klīniskā psihologa un veikt psiholoģisko izpēti (gara testēšana) un tur tad vajadzētu parādīties vai ir tā depresija vai nav.

Nesaprotu, kāpēc vispār viņa tika sūtīta pie psihiatra, jo te tiešām liekas darbs vairāk psihologam, psihoterapeitam. Lai veicas!

jazzmine
Labrīt, tavs bērns grib nomirt un tu te štuko kā lai viņu apčakarē lai nepačkātu iekšā zāles. Nomirt noteikti ir veselīgàk vai ne. Ok, mierinājumam, man arī bija smaga depresija, toreiz no malas, ģimenes, draugiem īsti man neticēja neviens. Jo es loģiski negribu nevienu apgrūtināt un esmu pieklājīga, smaidīga meitene. Tikmēr guglēju kā ko reāli izdarīt. Un iekšā bija tāds kā izsalkums nomirt, stipra vilkme. Man izrakstīja 4 veidu dažādas tabletes, ko lietot reizē, arī ad. Ļoti ātri man palika labi, es jutos kā aiz rokas no purva izvilkta un ļoti ātri es atradu jēgu dzīvot un teicu ārstam, ka esmu gatava atmest zāļu dzeršanu. Bez zālēm es varu derēt, ka manis te nebūtu. Padomāsim loģiski, ja cilvēkam ir tik slikti, ka viņš grib nosprāgt, protama, vajag ko drastisku, zāles, nomierinošu, pacilājošu, kas dod smadzenēm pilnīgi jaunu restartu un tādu dzīvības sulu.

Papildināts 20.06.2021 07:05:

Es pat tā kā fiziski no zālēm sajutu laimes hormonus un bieži smējos, jo jutos jocīgi, jo bija smieklīgi tādi prieka uzplūdi. Jo hallo es vakar vēl gribēju nomirt un ļoti ilgi nejutu nekādu prieku. Tāpēc savā ziņā likās prikols liekās patiešām kā tu rakstīji - nu tik būs zāles, zelta brīnums, glābiņš. Bet tā arī ir un tas nebūt nav slikti. Tā zāļu mākslīgi izraisītā laimes sajūta un miers lika man ar jaunām acīm paskatīties uz dzīvi. P.S. es zinu vairākus cilvēkus, kuri ir izdarījuši pašnāvības. Tas netiek ātri, negaidīti, impulsīvi. Ieteiktu pakļauties bērna vēlmēm un idejām. Ja viņa grib zāles, viņā vēl ir mazs cerības stars un sauciens palīgā. Slikti būtu, ja viņa negribētu neko. Un jau ir ļoti slikti plus pusaudžu vecums, hormoni utt .

bumburums

Julija1991

Grib ripiņas - jāstrādā ar sevi:

Mērenas un smagas depresijas gadījumā, kad depresija pēc 4-6 psihoterapijas seansiem nemazinās. Bērniem un jauniem cilvēkiem ar vidēji smagu vai smagu depresiju antidepresantu terapija var tikt nozīmēta tikai kopā ar psihoterapiju.

https://zalulietosanasinstrukcija.lv/flux-20-mg-cietas-kapsulas-02-0310-04

kāpēc tu man gribi sliktu un kāpēc tu domā, ka visu zini labāk.
Normāls jautājums.

Liecina par to, ka tu centies maksimāli mikromenedžēt (ko, kad un kā ne/darīt) un tad bŗīnīties, kāpēc bērns vairs neko negrib. A kāda jēga gribēt, ja tik un tā izčakarēs?

Tava greizsirdība uz vienaudžiem, nicinoša izrunāšanās par to, ka bērns jautrojas ar vienaudžiem - bet ko tu no bērna gribi?

Vai tad ir tā, ka Tu domā, ka bērns nedrīkstētu gribēt vienaudžu sabiedrību, viņam vajadzētu gribēt uzturēties tikai vecāku sabiedrībā? Tad gan tev par bērnu vajadzētu ļoti uztraukties.

Papildināts 20.06.2021 17:37:

Mācības ir bērna pienākums, ar kuru jātiek galā - dziedi vai raudi, gribi vai negribi. Dari, ko gribi, bet ir jāvar.

Bet ja savu pienākumu ir izpildījis, tad pārējā laikā tomēr ir vērts likt mierā un vecākiem atturēties nicinoši izrunāties par saziņu ar vienaudžiem, kā arī paklusēt un pātraukt pārmest vēlmi komunicēt ar vēl kādu ārpus ģimenes.

Change your mind and the rest will follow!

mikausite
Nesaprotu, no kurienes tāda informācija, ka Flux ir smagā artilērija?
No psihiatra un ģimenes ārsta. Man abos gadījumos tika izrakstīts pēc pašnāvības mēģinājuma. Nē, ir arī stiprāki AD, nenoliedzami - man, piemēram, Flux vienu reizi nostrādāja, otru reizi neiedarbojās, un tiku pie vēl stiprākiem AD. Bet Flux noteikti nav nekāds vieglais gals.

Mazliet papētīju informāciju par AD lietošanu tīņiem, izrādās, AD vispār iesaka tikai smagas depresijas gadījumā, jo pie vieglākām saslimšanām AD tīņiem dod vairāk ļaunuma kā labuma. Tādā situācijā labs psihiatrs un psihoterapeits ir vēl nozīmīgāki.

Pēdējās izmaiņas: Nobijusies, 20.06.2021 18:55.

bumburums
Kāda greizsirdība, kāda nicinoša attieksme? No kā Tu šo izlobīji? Es tikai attēloju situāciju, kurā jautrošanās ar vienaudžiem manā skatījumā neliecina par depresiju. Mikromenedžet? Ko? To, ka negribu lai bērns dzer AD, Tu sauc par mikromenedžēšanu. Ak Duevs, kas Tev pašai galvā darās, ka izdari šādus secinājumus.

Alija

Julija1991
aizejiet pie psihoterapeita. Viņš palīdzēs saprast, kas īsti darās galvā un kāpec gribas ripiņas kā ātro risinājumu.

Man ir lielisks raksturs!
Vienkārši citiem ir vāji nervi.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18412143