Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Pusaudžu depresija smagā formā

Zwant

Sveicināti!

Varbūt varat padalīties ar Pusaudžu depresijas risināšanas virzību stāstiem..? Jūtos galīgi vientuļa šajā jautājumā.. Apspriešanai par šo tēmu izmēģināju jaunās grupas izveidi ar nosaukumu, identisko tēmai:

https://calis.delfi.lv/grupas/grupa/1705-pusaudzu-depresija-smaga-forma/

Nezinu, vai pareizi visu izdarīju. Cik sapratu, jāsagaida vismaz 10 apmeklētājus un tad tur varēs izveidot forumu. Pēc tam tad varēs nomainīt uz slēgtas grupas statusu, lai savā starpā runā tikai tie, kuriem ir bijusi saskarsme ar šo problēmu.

Ir ļoti smagas problēmas ar meitu. Viņa saka, ka Pusaudžu depresija smagā formā ir ļoti izplatīta - tikai viņas klasē pazīst vismaz 3 meitenes, kurām ir bijušas paškaitējuma epizodes (sevis graizīšana), savā starpā it pa laikam apspriež pašnāvību. Tad, kad reiz atbraucam uz BKUS ar savu problēmu - māsiņa teica, ka katru dienu vairāki šādi smagie gadījumi.. Risinājumi tiek meklēti jau ilgi, izmēģināts ļoti daudz, bet rezultāts visu laiku viens uz tas pats - 0. Saprotu, ka viens no pamatiemesliem tam - ārkārtīgi zems pašnovērtējums. Cīņā ar to arī nepalīdz nekas. Vairāki psihoterapijas kursi, ceļojumi, sanatorija, darbs ar savstarpējām attiecībām, utt.

Varbūt varat padalīties, vai bija kaut kas, kas palīdzēja? Varbūt zinat psihiatru, kurš veiksmīgi tiek galā arī ar smagiem ievilktiem gadījumiem? Derēs arī stāsti par cīņas ceļu - varbūt vismaz nejūtīšos tik vientuļa šajā problēma.. Radiem to visu ir grūti saprast..


Rosalia

Te bija līdzīga tēma - Sociālā trauksme un depresija pusaudzim, varbūt tur vari izlasīt ko sev noderīgu.

Zwant
Nu vientuļa noteikti neesi - šādas problēmas vidējā vai smagā līmenī esot apmēram 7% pusaudžu, resp., vismaz 2-3 katrā klasē. Un ar dažiem psihoterapijas kursiem tur līdzēts diez vai būs, tas process vismaz mums bija vairākus gadus ilgs. Būtiski arī, lai pusaudzim rastos labs kontakts ar psihoterapeitu. Kā paskaidroja speciālisti, var būt tā, ka kontakts vnk neveidojas, bet tur nav vainojams ne psihoterapeits, ne pacients. Es gan meklēju psihoterapeitus, kas ir dakteri, nevis psihologi. Ja nu vajadzēs tomēr kādas zāles, tad paši arī izrakstīs. Un nē, nav uzreiz vajadzīgas lielas devas, un pieradums pie mikrodevām tā uzreiz nemaz neveidojas. Priekš tam jau dakteris sekos, lai viss būtu kārtībā.

Rosalia
Paldies, atradu!


Armadetta

Zwant
Uzrakstīju PM.

Turklāt nav nemaz tik viegli tikt pie psihiatra vai psihoterapeita. Pat par maksu. Pie psihologa var tik, bet tie neko daudz nelīdz, jo meklē nevis ko ar problēmu darīt un kā risināt, bet meklē kur tad visi varēja būt pie šīs problēmas vainīgi.

Treshdiene

Zwant
Vai esi interesējos par palīdzību Pusaudžu resursu centrā ? Dzirdētas labas atsauksmes par speciālistiem un palīdzību pusaudžiem.

Pusaudžu resursu centrā jaunas grupas nepieņem. Arī individuāli nē.

Jums pm


Treshdiene
Paldies! Tur jau kādu laiku ejam (attālināti). Salīdzinoši ātri pieņēma. Pagaidām nav skaidrības, vai līdzēs. Vēlak uzrakstīšu, kad būs skaidrība.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18413961