Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Jautājums tiem, kuri pašnodarbinātie.

KindaPsycho

Esmu saņēmusi tulkotāja darba piedāvājumu, kur ar mani tiktu noslēgts autoratlīdzības līgums un es kļūtu par pašnodarbināto. Tas būtu mans vienīgais darbs.

Taču vairāk interesējoties par to, secinu, ka tā pašnodarbināto būšana ir diezgan liels čakars. Pašam par sevi jāmaksā nodokļi, utt. Sāku šaubīties, vai tas vispār ir tā vērts.

Mans jautājums - vai tās visas iemaksas un visu, kas tur vajadzīgs, nevar nokārtot sniedzot ikgadējo deklarāciju VIDam martā? Vai arī tiešām ir tā, ka katrā gada ceturksnī ir jāmaksā sociālās iemaksas?

Šķiet, ka patlaban, ja ir noslēgts autoratlīdzības līgums, autoratlīdzības saņēmējam nav jābūt pašnodarbinātam. Tas varētu būt aktuāli no 2021. gada 1. jūlija.

https://www.mk.gov.lv/lv/aktualitates/valdiba-apstiprina-izmainas-autoratlidzibu-sistema-no-2021-gada-1-julija

Saskaņā ar autoratlīdzības līgumu nodokļus samaksā autoratlīdzības izmaksātājs, tāpēc daudzi to izvēlas.

Pašnodarbinātai personai, protams, par sevi ir jārūpējas pašam. Protams, VSAOI ir jāmaksā katru ceturksni. Bet to var darīt arī katru mēnesi, EDS aprēķinot, cik tad par iepriekšējo mēnesi ir jāmaksā. Līdz ceturkšņa beigām samaksātā summa parādās kā pārmaksa.

Jāveic arī IIN avansa maksājumi, ko aprēķina EDS.

Īsti nesaprotu vēlmi maksāt visus nodokļus reizi gadā kopā ar deklarāciju. Kur tad tā summa šajā maksāšans brīdī radīsies? Veidosi kādu speciālu uzkrājumu šim nolūkam?

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18413969