Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Smagumu celšana

SinchaK

Sveikas,

Ir pagājusi nedēļa pēc dzemdībām un pēdējas 2 dienas ir sāpes vēdera, kuras īsti nepāriet. Tiesa gan, pieļauju, ka tas varētu būt no ratu celšanas - dzīvoju 5. stava, līdz ar to, katru dienu kolbu ar rāmi nesu, lai dotos ar mazo pastaigā.

Kā īsti ir ar tiem smagumiem - cik ļoti tas var ietekmēt stāvokli pēc dzemdībām? Vai vēl kāda ir saskārusies ar šādu problēmu?

Hiacintte

Nedēļu pēc dzemdībām ratus staipīt bišķi ir neprāts. Saprastu, ja pēc mēneša, kad viss jau sadzijis, bet te jau uzreiz. Būs slikti tā turpinot, ja jau tagad it sāpes.

Ir saprotams, ka pati esmu vainīga pie šis situācijas. Saprotu, ka smagumu celšana būs max jāierobežo. Tik kā lai mazo izvedu pastaigā?

Mazinjaa

SinchaK
Nezinu,man bija stingri liegts ko tādu celt vismaz mēnesi. Vajag ratus turēt apakšā,varbūt mašīnā, varbūt ir kas palīdz? Bet iesaku doties pie ginekologa sakarā ar sāpēm jau tagad. Nav joka lieta.

Hiacintte

SinchaK
Ratus turēt lejā vai nest pa daļām un ar sāpēm pie ārsta.

Papildināts 05.12.2020 09:04:

Bērnu izvest svaigā gaisā var arī turot slingā vai ergosomā.

kukainis

SinchaK
Pasaudzē sevi! Nedēļu vecam bērnam pastaiga NAV obligāti, saģērb siltāk un padzīvojaties pie loga. Forši, ja var iziet, bet tas nav mammas ilgtermiņa veselību problēmu vērts.

Varianti: rati vai vismaz rāmi mašīnā, kāpņutelpā lejā (kaut vai rāmis, salocīts un piesprādzēts pie margām). Atceros, kad vēl plānojām bērnu un dzīvojām 6. stāvā, vīram bija plāns nopirkt vecu universāli, lai man ir kur ratus ielikt. Slings vai ļoti laba ergosoma (ne ķengursoma). Ergosoma noder arī lai tiktu lejā līdz tiem ratiem, vismaz abas rokas brīvas un durvis var normāli aizslēgt.

Man pašai bija svarīgi iziet ārā, ļoti baudu joprojām pastaigas ar ratiem. Vari ņemt bērnu uz vienas rokas un ar otru spiest uz ratu roktura, tālai priekša paceļas ratiem gaisā un tad pa vienam vien pakāpienam ripināt uz leju. Augšā pa trepēm, vilku ratus atmuguriski, arī tikai uz lielajiem riteņiem. Baigi viegli nav un rati arī gāja brikšķēdami, bet vismaz nav jācilām. Man gan skaitījās vieglas dzemdības, bet vēl ilgi izjutu diskomfortu pie fiziskas piepūles, tikai 8 nedēļas pēx dzemdībām sāku ļoti viegli vingrot. Tā pavisam normāli, kā pirms grūtniecības, sāku justies ap bērna 10 mēnešiem

Papildināts 05.12.2020 13:51:

Man vispār slimnīcā teica, ka pēc dzemdībām nedrīkst celt neko smagāku par bērnu, jo visi vēdera muskuļi ir izstaipīti un ķermenim jādod laiks atkopties.

Zilspukuzirnis

Man pāris dienas pēc ķeizara sanāca tāda muļķība kā “mājas tīrīšana” ar pāris smagumiem. Ak jel, tās bija šausmīgas sāpes pēc tam. Tā bija mana pirmā operācija mūžā un īsti nezināju, kas ir nepieciešamais pēcoperāciju miers, tagad zinu.

Slēdz ratus pirmajā vai otrajā stāvā pie kādām redelēm vai tml un pārklāj ar maisu, lai putekļi utml nelien iekšā. Pirmos ratus es nesu pa daļām - vispirms rāmi, tad kulbu, tad bērnu. Otros ratus atstāju kāpņu telpā, tāpat visi zināja, kam tie pieder.

Papildināts 05.12.2020 14:54:

Un dienās, kad negribēju stiept tos ratus, liku bērnu ķengursomā, kurai ir guļus pozīcija (no 2 mēn vecuma). Bērnam patika tā skatīties apkārt un viegli iemiga.

Es nevedu bērnu laukā, kamēr nejutos labi pēc dzemdībām. Nav mirstamā vaina neiziet laukā dažas nedēļas. Ir balkons, ir logs, var vēdināt telpas. Var pastaigas pieskaņot vīra klātbutnei, kas palidz ar ratiem. Varbut kāda cits ar tiem var izpalīdzēt. Pastaiga noteikti nav svarīgāka par pašas veselību.

Ratu pastaigas ar dažas dienas vecu bērnu? Un vēl staipīt ratus uz 5.stāvu? Neprāts! Ir pat tāds jēdziens "nedēļniece". Tas nozīmē, ka nedēļu sieviete ir pa gultu ar mazo. Pēc tam var sākt mēģināt iziet ārā pie mājas, bet ar mazo rokās uz īsu brīdi, nevis ratu pastaigās. Mazajam šajā vecumā vēl ngalīgi nav vajadzīgi rati, bet mammas rokas un siltums un krūts. Jaundzimušajam arī krūts ik pa brīdim jādod. Ratu pastaigās (īpaši šādā laikā) nav iespējams bērnu pielikt pie krūts ir pa brīdim. Tā kā vēl jo vairāk šis atkrīt.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18413991