Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Smagumu celšana

SinchaK

Conejito

Ak, jē, un rati droši vien ir tādi, ne jau 10kg svarā. Es apbrīnoju sieviešu "spēku". Tikai dažreiz ne tur, kur vajag. Es uz tā fona esmu vārgule. Nedēļu pēc dzemdībās es lēnā gaitā ar ratiem gāju kādu kilometru no mājām, tad pasēdēju, atpūtos, un gāju atpakaļ. Ja man būtu jāpaceļ padsmit kg, no manis paliktu peļķīte ar acīm pa virsu.

Neticu, ka nevar atrisināt situāciju citādāk. Esmu redzējusi, ka daudzstāvu māju trepju telpās ratus pieslēdz ar velo atslēgu. Citi glabā automašīnā. Daudzas mammas pastaigās iet ar slingu vai ergosomu. Nu bet ne jau stiept pa trepēm.

Mama_Bear

Vīramāte stāstīja par pazīstamu sievieti, kura pēc dzemdībām uzraka kartupeļu vagu un palika bez dzemdes. Nezinu, cik bieži ir iespējamas šāda līmeņa komplikācijas, bet nesaprotu, kāpēc vajag riskēt. Mana ārste pat pēc 6 nedēļu parbaudes (lai arī viss bija kārtībā) teica, ka vajag sevi saudzēt pirmos 3 mēnešus pēc dzemdībām un nebija priecīga par to, ka man rati jānones 6 pakāpienus.

Līdz pārbaudei pie ārsta necilāju neko. Ar ratiem gāju ārā tikai vakaros kopā ar vīru, vai tad, ja kāds atbrauca ciemos, kas varēja nonest ratus. Ar autosēdekli tieši tāpat.

Ja tiešām nespēj sagaidīt vakaru, tad ej pastaigās ar ergosomu.

Conejito

Man laikam pirmais smagākais nesamais bija uz bēbja 1.mēneša vizīti pie daktera. Cik nu beibe toreiz svēra + 3.5kg mazais auto krēsliņš.

Tagad ar otro būs savādāk, jo lielais bērns noteikti prasīsies opā un tie ir 12kg. Bet tie tāpat nav rati pa trepēm.

Conejito
Opā ņemšanai ir alternatīva - ņemt klēpī vai pietupties un apskaut bērnu neceļot augšā. Šis grūtniecībā arī labs risinājums.

Conejito

Oxiss
Grūtniecībā man nav problēmu. Nu jau esmu praktiski finiša taisnē, un tas lielās meitas svars ir tik pierasts, ka to vispār nejūt. Ceļu ar kāju/roku muskuļiem, pareizi, un sēdinu uz gurna. Tas nu vispār man ne cik dzīvi nesarežģī. Maza vēl mana beibe. Dupsi jāmazgā, ēdamkrēsliņā jāieceļ, mašīnā, katru dienu ir situācijas, kur vajag. Sākumā drusku baidījos, kā būs, bet ir viss bez problēmām. Pēc dzemdībām gan kādu laiku vairāk jāuzmanās, īpaši, ja šuves vai kas tāds.

vilks

Jā, no smagumu nešanas vai smaga fiziska darba pēc dzemdībām var dabūt dzemdes noslīdējumu, smagākos gadījumos arī varbūt izkrišanu. Es pamanījos dēļ slapju lapu grābšanas un nešanas iedzīvoties problēmās (mazākās gan), un tad jau bija pagājis gads pēc dzemdībām. Pēc tam ļoti uzmanījos.

Bērna cilāšana lielākoties ir ok, bet visu pārējo, ja tiešām jāceļ, tad vajag ļoti lēni, uzmanīgi un ieklausoties savā organismā. Bērnam nekas slikts nenotiek, arī ja ir mazāk pastaigu. Vai varbūt var sarunāt kādu, kas atnāk palīgā tos ratus nonest un uznest. Vai glabāt mašīnā.

Papildināts 10.12.2020 00:10:

Tiesa, ja nedēļa pēc dzemdībām un ir sāpes vēderā, iesaku izmērīt temperatūru. Ja ir temperatūra, tad doties uz slimnīcu pārbaudīties (uz to, kurā bija dzemdības). Sapes var būt arī dēļ iekaisuma.

'If you don't know where you are going any road will get you there.' (c)

Cik ilgi aptuveni jums asiņošanas pēc dzemdībām bija? Un kā ar šuvēm, kad aptuveni sadzijušas?

Conejito

Minku_MInka
Pēc pirmā bērna asiņošana bija ilgi, vēl 6 ned vizītē pie dakteres kaut kas drusku smērējās. Šuves pilnībā sadzija kādu 2 ned laikā. Pēc otrajām dzemdībām šuvju nav, bet par asiņošanu vēl nemāku teikt, vēl tik nedēļa pagājusi.

Klusapele

Minku_MInka
Pēc pirmajām vairāk vai mazāk asiņoja visas 8 nedēļas. Griezums sadzija pa 4 nedēļām, būtu bijis ātrāk, bet es ar savu neapdomīgo skraidīšanu riņķī saplēsu šuves, bija jāgaida, ka sadzīs pa jaunam. Pēc otrajām dzemdībām 3 nedēļu laikā asiņošana beidzās, bet bija manuāla placentas tīrīšana, varbūt tāpēc tik ātri beidzās. Plīsumu nebija. Pēc trešajam smērējās 12 nedēļas, jo dzemde bija stipri izstaipīta ar milzīgu mazuli un placentu un bija grūtāk savilkties, bet beigās viss super puper. Plīsumu nebija.

Melora

Minku_MInka
Cik ilgi aptuveni jums asiņošanas pēc dzemdībām bija? Un kā ar šuvēm, kad aptuveni sadzijušas?
asiņoja visas 3 reizes kā parastās MR, kādas 4-5 dienas + dažas dienas smērēšanās, šuves aizmirsu nākamajā dienā [man bija mikroskopiskas], bet atsāpes.... slimnīcā barojot tas bija štrunts, nedēļu vēlāk sāns tā sāpēja stundu, ka jau gribēju ātros saukt. un pēc 2 dienām otrā pusē tas pats. reāli nobijos, kamērs sapratu, kas par lietu

2 + 1, 2, 3 = ♥+∞

-Женщины — это не слабый пол, слабый пол — это гнилые доски.-  Фаина Раневская

-Where hope grows, miracles blossom.- Elna Rae

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18413991