Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Logopēdiskais 162.bd Saulīte Mangaļos- atsauksmes

Rokko

Labdien! Ļoti vēlētos svaigākas un vecākas atsauksmes par šo bd Mangaļos bērniem ar logopēdiskām problēmām.


162. nav logopēdiskais bērnudārzs. Tur agrāk bija viena vai divas logopēdiskās grupas.

Un kāda atsķirība logopēdiskajam bd no logopēdiskās grupas?

Speciāliem bērnudārziem ir lielākas atbalsta sniegšanas iespējas bērniem, jo ir lielāks budžets. Vēl jautājums, ko vadība spēj izcīnīt bērnu izglītībai, vides labiekārtošanai, bērnu attīstībai.


Beatrise11

Rokko
Atšķirība tāda, ka logopēdiskajā visas grupas logopēdiskās, šajā ir tikai atsevišķa grupa, bet pārējās grupiņas parastās.

Vairāk neko daudz nemāku pateikt, jo neviens no manējiem netika šajā dārziņā dēļ rindas, kaut gan dzīvojam turpat tuvumā.

Paziņai puika savulaik logopēdiskajā grupā gāja, patika viņam tur, tagad nevar pateikt, ka puikam kādas problēmas bijušas, ļoti gudrs un aktīvs. Bet nekādu svaigāku info nezinu. Viņiem var uzzvanīt, ļoti atsaucīgi.

Beatrise11
Paldies! Kurā gadā Jums bija aktuāli un cik garas rindas toreiz bija?

Beatrise11

Pirmo reizi bija aktuāli 2012.gadā, otro reizi šogad. Bet tas bija uz silītes grupiņām, nelogopēdiskajām.

Bet uz logopēdiskajām, cik es saprotu, vajag komisiju iziet un atzinumu saņemt. Toreiz manai paziņai bija viegli dēlu tur dabūt iekšā, pirms tam izgāja komisiju. Tas bija 2013.gadā, no 3 gadu vecuma.

Taga vēl tas bērnudārzs ir smuki uztaisīts, āra teritorija sakārtota, vēl diezgan nesen nebija.

Skaisti rotaļu laukumi ir ļoti jauks žests.

Bērniem 7 gadu vecumā ir jābūt spējīgiem mācīties bez īpaša atbalsta parastā skolā. Līdz ar to vecāku interesēs ir atrast bērnudārzu kurš nodrošina maksimāli daudz lai tā diena ir pilnvērtīgi aizpildīta un bērns tikai progresētu.

Ja nekas nav mainījies speciālistu piesaistē - jo bez logopēda jau būtu labi arī speciālais pedagogs, psihologs, muzikālais terapeits, ārstnieciskās vingrošanas speciālists - fizioterapeits, keramikas pulciņš, utml., tad tas to arī nozīmē, ka bērni tiek pieskatīti, bet terapijās vecākiem būs jāieguldās kad nu to atļaus naudas un laika resursi.

Manam pēc 2 gadu vecumā, kad nerunāja, neirologs pateica, ka valodas attīstības aizture, klīniskais psihologs saskatīja arī AST iezīmes. Ar dzirdi viss ok, ir palielināti adenoīdi. 1,6g garumā ABA terapija darīja brīnumus. AST pazīmes ļoti dzēsušās, atvērusies runa un sācis arī 1x apmeklēt logopēdu. Dārziņš privātais. Labs, bet parastais. Tomēr redzu, ka jāraugās speciālā virzienā. Bet lieta tāda, ka logopēds un arī es domājam, ka viņam logopēdiskais derētu, bet tikko piemin AST, ka kāds teicis, tad tiks pie jauktu traucējumu koda.


Beatrise11

Jā, tādā gadījumā ar to komisiju būs interesanti, piekrītu.m

Komisijai jau būtu jāvērtē viņu uz konkrēto momentu, kas viņam vajadzigs. Droši vien jau tam AST arī vajadzīgs jauns novērtējums, ja jau tik straujš progress un kāds tieši atbalsts nepieciešams

Tev jāpalasās, kas ir jāizdara, lai tiktu logopēdiskajā. Varbūt logopēds var dot atzinumu, ka nepieciešama logopēdiskā grupa.

Ja bērns labi jūtas pašreizējā dārziņā, es varbūt pagaidām tavā vietā atstātu turpat.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18414367