Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Logopēdiskais 162.bd Saulīte Mangaļos- atsauksmes

Rokko

Beatrise11
Komisijai būtu jāvērtē uz brīdi, bet, cik dzirdēts Rīgas komisijai ar to problēmas. Nesen runāju ar vecākiem, kuri gājuši komisiju. Viņām nemaz īsti nepaticis, ka tik daudz atzinumu no citiem speciālistiem, kaut atzina, ka laiks komisijai par īsu diagnosticēšanai. Pēc būtības es viņu gribētu uz logopēdisko, bet, ieraugot viņa anamnēzē AST salikumu, uzreiz ieliks ko citu.

Beatrise11

Jā, sarežģīta situācija. Turklāt domāju, ka tajās logopēdiskajās grupiņās jau noteikti ir bijuši bērni ar viegliem AST, iespējams, pat tie darbinieki jau mācētu darboties ar šādiem bērniem. Un droši vien arī šis variants būtu vispiemērotākais. Jā, Latvijā pamatīgi klibo šis viss.

Varbūt tiešām piezvani uz dārziņu, parunājies ar viņiem, ko viņi saka, kādi vēl varianti

Beatrise11
Konkrētajā bd ir tikai logopēdiskā grupa, tāpēc viņi ņem, ja ir attiecīgs komisijas atzinums ar atbilstošu kodu. Esošajā dārziņā saistībā ar uzvedību, agresiju nav nekādu sūdzību. Darbus dara un pilda, izņemot mūziku un, protams, runāšanas plašākas dēļ valodas aiztures.

Man paziņai dēls 4 gados vispār nerunāja, tā kā ne viņai, ne komisijas speciālistiem nebija aizdomu par AST, ielika logopēdisko kodu un palaida uz labu dārziņu. Beigās tomēr atzina, ka ir kaut kas no spektra, bet nu kodu nemainīja un dārziņu arī. Rezultāti un progress ļoti labs. Viņai "paveicās", ka tas AST uzpeldēja pēc komisijas, manā gadījumā pirms. Tajā pat laikā manam nav oficiāla diagnoze, kas apstprināta konsīlijā. Lūk, vesela dilemma.

Zinu, ka no malas varbūt nolasās, ka dzīvoju rozā brillēs un neribu atvērt acis, bet tā nav. Jau drīz būs 2 gadi kā zinu, kas tas ir. Tāpat ilgstošas terapijas un konsultācijas ar speciālistiem viesušas pārliecību, ka viņa gadījumā būtu jāsāk ar logopēdisko apmācību. Ja nu kas vēl atklāsies mācību procesā, tad skatīsies tālāk. Pagaidām, apzinot citu vecāku pieredzi, man nav saprašana kā no komisijas dabūt logopēdisko kodu

Beatrise11

Saprotu problēmu. Laimes spēle tad tev būtu tā komisija. Vai arī ir principā tā, ka viņi bērnam ar vieglu AST, ja par to zināms, nedos logopēdisko un viss?

Cerams, ka Tev būs laiks šo apdomāt, parunājies, pameklē, kā to nokārtot. Nāks laiks, nāks padoms. Pagaidām, cik saprotu, vēl nekur nav jāateidzas. Prieks, ka tavam dēlam labs progress! Nedomāju, ka dzīvo rozā brillēs, bet tavs dēls, cik sprotu, arī ir robežgadījums, līdz ar to grūti pašlaik saprast kā labāk darīt.

Grūti prognozējama situācija, domāju, ka viņš tev ies normālā, parastā skolā, uz to arī jāorientējas. Valoda aizies, man vecākais arī slikti runāja līdz pat skolas vecumam, ik pa laikam viņu draudēja sūtīt uz logopēdisko grupu, kad nevarēja bērnudārza izrādēs parunāt vispār, bet ne jau tāpēc, ka baidītos uzstāties. Viņam atkal ģimenes ārste ierakstīja, ka ir hiperaktivitātes iezīmes, bet tā kā skolā ir daudz trakāki gadījumi, tad neviens līdz šim tam īpaši uzmanību nav pievērsis.

Beatrise11

Pagājušo gadu man paziņas gāja tam cauri. Vinam AST un pēc normatīviem tas kvalificējas 56 kodam. Komisijas darbam atvēlētajā laikā nevaram plaši izvērtēt, paziņoja vadītāja, bet ja diagnoze ir, tad pamats ir. Manā gadījumā pluss, ka līdz šim rindu dēļ esmu visur vedusi pa maksu, tādēļ oficiāli apstiprināta diagnoze un invaliditāte nav. Es te domāju, ka uz šo varētu mēģināt kaut kā izbraukt.

Uz pirmo testēšanu viņš sasniedza AST slieksni. Tagad ABA terapeite arī saka, ka ar darbu tās pazīmes mazinās un varētu būt uz hiperaktivitātes pusi. Terapija strādā ar to, kas ir problēma, tāpēc arī šo pusi risinām.

Šobrīd ir kā saki, ka es orientējos uz to, ka viņam būs parastā izglītība. Terapiju domāju, ka turpināsim vēl kādu gadu vismaz noteikti.

Beatrise11

Nu es domāju, ka noteikti var izbraukt uz to, ka diagnoze oficiālā nav. Tik maziem ej nu tu sazini, kas viņiem ir un kas nav. Tik ka tās komisija jāatkārto katru gadu. Jāizvērtē visus plusus un mīnusus.

Aleta

Rokko
Kur jūsgājās uz aba terepiju ,ja nav noslēpums... mums ar aktuāli.

pumpucis

Rokko

Komisijai sniedz tikai tos papīrus, kurus uzskati par vajadzīgu. No visiem speciālistiem (ģ.ā, neirologs, logopēds rehabitologs utt.) prasi izrakstus, kuros ieteikts apmeklēt logopēdisko b/d. Komisija balstās uz speciālistu slēdzieniem, jo pašiem izvērtēt nav laika. Kad komisija prasa kāpēc šāda izvēle saki - visi apmeklētie speciālisti ļoti iesaka, nepieciešams attīstībai, tu uzticies speciālistiem utt.

Aleta

Solis Augšup, vedu arī uz Autisma centru pāris reizes. Visi ABA terapeiti, ar kuriem bijusi saskarsme, lieliski cilvēki un ļoti atsaucīgi.

Papildināts 08.01.2021 16:18:

pumpucis
Paldies par padomu. Melot negribas, bet nu sniegšu tiešām, kur tikai šāds ieteikums figurē.

Aleta

Rokko
Paldies par informciju.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18414367