Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Tomāti & paprika & gurķi & ķirbji & un citi dārzeņi 2021. gadā

Cilveeks

lozhmeteej_madonna

Šajā slēgtajā grupā ir daudz padomu un knifiņu, ko un kā. Arī šķirņu apkopojumi, var influencēties un darīt pakaļ. Tiek rakstītas arī dārznieču dienasgrāmatas

https://calis.delfi.lv/forums/188-tomatu-un-visadi-citadi-no-darza-atkarigo-plapas/

Irina.K

lozhmeteej_madonna
Man raksta , ka kļūda. Labprāt uzzinātu , ko raksta "dārza atkarīgo pļāpas"

lozhmeteej_madonna

Irina.K

Tā ir slēgtā grupa, jāgaida, kad apstiprinās - neesmu administrators, ielaist nevaru es arī ilgi nezināju par tādas kopienas eksistenci

Reku, vēlreiz

https://calis.delfi.lv/grupas/grupa/91-tomatu-un-visadi-citadi-no-darza-atkarigo-plapas/

Irina.K

lozhmeteej_madonna
Paldies! Uzrakstīju.

Es arī pieteicos slēgtajā grupā.

Es gan ceru, ka arī šeit - publiskajā grupa būs pļāpas, padomi, bildes un ieteikumi

Resnā Žurka

https://www.delfi.lv/majadarzs/pagalms/saknu-un-auglu-darzs/sejas-darbiem-gatavs-plumju-tomatu-un-kirstomatu-skirnu-saraksts.d?id=52811279

Kādam ir atsauksmes par reklamētajām šķirnēm? Sāk jau zaļie īkšķīši niezēt, kaut sēklu it kā jau pietiekami un siltumnīcā vēl zaļumi iekārtojušies.

1. Kad var sēt tomātus siltumnīcai, ja nav lampas un arī negribas tādu likt?

2. Kādi ir kritēriji un kā uzminēt, kad var stādīt siltumnīcā bez apkures? Pie tam siltumnīcas ir tik atšķirīgas

Melisa

Resnā Žurka
No minētajām šķirnēm ir audzēti Colibri un Lancelot (es teiktu, ka diezgan līdzīgi, gan izturīguma, gan garšas un izskata ziņā, ir jau sēti atkāretoti un iespējams arī šogad sēšu kādu no abiem), Favorita (ļoti ražīgi, diezgan saldi), Conchita (saldi, ļoti ražīgi, jau audzēti pāris pāris gadus).

Nav minēti, bet man no dzeltenajiem ķirsīšiem jau daudzus gadus iecienīti Goldkrone.

Papildināts 08.01.2021 14:48:

Es parasti nesēju agrāk par marta vidu (neapkurināma plēves siltumnīca). Un arī tad tikai dažus, ar ko noņemties, ja pavasarī aukstums ievelkas (ar šausmām atceros to gadu, kad vēl maijā bija sniegs, tomāti tā izauguši, ka nācās stādīt iekšā un tad slēgt elektrisko sildītāju siltumnīcā pa nakti). Lielāko daļu - marta pēdējā nedēļā.

Katram savs

Resnā Žurka
Kad var sēt tomātus siltumnīcai, ja nav lampas un arī negribas tādu likt?
Tieši vakar skatījos dažādus krievu video - tātad, tomātus sēj 60 dienas pirms stādīšanas.

Tikai kā uzminēt, kad būs stādīšana? Tā ir tā lielākā maģija.

Kādi ir kritēriji un kā uzminēt, kad var stādīt siltumnīcā bez apkures?
Man liekas, ka pilnīgi droši ir 1. jūnijs - ja nav pilnīgi nekādu iespēju piesegt vai piesildīt. Ja ir, tad atkal citi rēķini.

Pagājušogad tomātu kursos Zeltiņa ieteica sēt 8.martā (gan pēc laika, lai var stādīt neapkurināmā siltumnīcā, gan pēc mēness fāzēm). Es aizčammājos un iesēju tikai 18.martā. Un tāpat dabūju auklēt tajā trakajā maija aukstumā. Tā arī sanāk - pēc 2 mēnešiem jāstāda, ilgāk neizstādot dikti izstīdzē, pāraug.

Papildināts 08.01.2021 21:16:

Katram savs
Man 1.jūnijs šķiet drusku par vēlu... gribas ātrāk bet nu tad diemžēl sanāk ar svecēm, sildītājiem un citām ekstrām aizrauties.

Resnā Žurka

Man šajā sezonā bija 10. martā sasēti, sastādīju siltumnīcā pa maija svētku brīvdienām. Gribu agrāk, jo dikti ilgi tomātus nācās gaidīt, vairums bija septembrī. Šogad gribu agrāk ēdamus ne tikai pundurus.

Papildināts 08.01.2021 23:32:

Jūnijs man jau šķiet uz lauka stādāmais laiks

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18414547