Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Tomāti & paprika & gurķi & ķirbji & un citi dārzeņi 2021. gadā

Cilveeks

Dianne

Resnā Žurka
No reklamētajām šķirnēm ir bijušas -

Giulieta - superražīga, neslimoja, bet jādod Ca, lai izvairītos no sausās galotņu puves, kas pie manis mēdz "parādīties" dažām šķirnēm, jo tomātus varētu teikt ka nelaistu pat..

No mazajām plūmītēm-

Bellastar - arī ļoooti ražīga, salda, ja cena nebiedē, tad iesaku.

Chocostar - pagājušo gadu bija pirmo reizi.. tomati auga citā vietā, kā iepriekš, tādēļ, pieņemu ka kaut kas "nokliboja", jo razīguma ziņā nebija tik vareni... garša laba, saldi, skaisti! Šogad iesēšu palikušās sēklas un vairāk apcubināšu, ja šogad izrādīsies ka ir ok, tad var apcerēt iegādāt arī turpmāk, bet sēklas bija no "dārgā gala"

Caprese - mans favorīts!!! Salds garšigs un smuks! Sēju kādus 4 gadus jau.

No apaļiem ķirsīšiem-

Sakura, Picolino un Favorita - manā skatījumā "visi vienādi", bet Faviritai garāki tie ķekari

Papildināts 09.01.2021 01:21:

Rhiana - rozīgs ķirsītis. Vienu gadu paņēmu izprovēt, ne ar ko dizi neizcēlās saberti bļodā kopā ar citiem ķirsīšiem un plūmītēm, garšīgs, bet vairāk nepirku, jo sēklas "pakaļ nemet" ..biku maksā

Papildināts 09.01.2021 01:28:

No ķirsīšiem, kas iepatikušies vēl -

Goldkrone - dzeltens, salds, plānu miziņu un ļoti salds. Sēklas arī "pa lēto" - kurzemes sēklu paciņa ar daaaaudz sēklām 0.30-0.40 €

Black Cherry - arī tas pats kas Goldkrone var teikt, tik ne tiiik ļoti salds. Aug kā mežonis

Santorange - orandža mazā plūmīte

Papildināts 09.01.2021 01:38:

Papildināts 09.01.2021 01:49:

Resnā Žurka
Par sējas laiku - katra te būs piešāvusies ar savu "metodi", bet es teiktu, ka ja negribās lampas likt un lieki cackāties, tad "pēc teorijas" tomātu stādu audzē 35-60 dienas.. es ar visām lampām par optimālu laiku vidēji marta trešā dekāde +/-.. tad tā arī sanāk aptuveni 40 dienu stādam ar visu dīgšanu utt līdz +/- maija sākumā stādu.

Viss protams atkarīgs, kur un kāda siltumnīca, cik apskaužami saulainas un siltas palodzes utt

Liiiii

Pagājušo gad baigi agri visu iesēju, ja nemaldos, februāra sākumā jau iesēta bija paprika, uz izstādīšanu ārā paprikas augļi jau bija izveidojušies augot uz palodzes. Tomātus un papriku sēšu vēlāk, marta otrajā pusē, ja nocietīšos.

Papildināts 09.01.2021 11:57:

No ķirštomātiem šogad un turpmāk sēšu tikai - 1. Bumbieru apelsīns, ražoja līdz vēlam rudenim, ļoti saldi! (Sūtīju pie V.Pūliņa). 2. Black cherry. Kā jau Danne minēja, aug kā mežonis, bet raža laba un garšīgi.

Denīze

Resnā Žurka
Man šajā sezonā bija 10. martā sasēti

Es vienmēr sēju ap 20.martu (izvēlos to dienu, kuru rekomendē neslinko.lv). Stādu audzēšanā lampas neizmantoju un man ir neapkurināma siltumnīca. Stādu pašās aprīļa beigās vai maija sākumā (atkarīgs no pavasara kaprīzēm), bet ražas kulminācija tomēr vairāk jūl.-beigas/augustā, ne septembrī. Varbūt Tev vienkārši jāpaņem kādas izteikti agrākas šķirnes..

Chocostar - vnk dievīgi tomātiņi - ēdām kā končas (ēda pat bērns, kuram tomāti pēc definīcijas skaitās pilnīgi neēdami). Ļoti ražīgi un ļoti, ļoti dārgi!

Savukārt Caprese, lai arī ražīga, tomēr pērn pievīla ar melnajiem dupšiem (nevienam citam tomātam šādu nesmukumu nebija, jo pagājušo vasar īpaši centos veikt visus pasākumus, lai no šīs ligas izvairītos) un diezgan cietu mizu, ko nebiju iepriekš šai šķirnei novērojusi. Nez varbūt ne tajā siltumnīcas stūrī iestādīju...

Santorange - arī ražīgi, gardi un ļooti saldi..

Katram savs

Resnā Žurka
Jūnijs man jau šķiet uz lauka stādāmais laiks
Nu jā, bet ja parastu plēves siltumnīcu nekā nesilda, tad naktī tajā ir tāda pati temperatūra kā ārā. Tātad, ja ir salnas, tad arī siltumnīcā stādi var nosalt. Un salnas, kā zināms, var būt līdz maija beigām, retāk - arī jūnijā.

MazaisMurmulis

Katram savs
Nav gan tik slikti ar plēves siltumnīcu. Ja ir pavasara īslaicīgās salnas ( un tādas visbiežāk ap saullēktu ir), tad āra salna līdz -2 siltumnīcu neapdraud + ja zinot, ka tuvojas salna uzmet pa virsu stādiem agrotīklu, ir tomāti arī -5 mierīgi pārdzīvojuši. Siltumnīcā zeme ir daudz labāk uzsilusi nekā ārpusē un darbojas kā liels siltuma akumulators, kas naktī atdod siltumu.

Facebookā tomātu audzētāju grupā viens ieteikums bija, ko izmantošu- pārklāt zemi siltumnīcā ar caurspīdīgo plēvi, vēl pirms tomātu stādīšanas. Tādā veidā zeme ātrāk iesilst un tomātiem nav aukstas kājas, kas viņiem traucē uzņemt barības vielas.

Man liekas ļoti labs ieteikums. Varētu būt arī raža ātrāka.

Katram savs

Es šogad domāju vienu vai divus tomātus iesēt maksimāli agri (mēģināšu lampu) un paaudzēt istabā, pārstādot cik vien lielā podā vajadzēs. Varbūt varat ieteikt visvis agrāko šķirni? Varbūt ņemt kādu determinanto? (ar tiem man galīgi nav pieredzes)

Mazos balkona tomātiņus gan negribu - ka nav tomātu, tad nav.

Pārējos gan sēšu ap 8. martu vai pat vēl vēlāk.

Melisa

Katram savs
Es katru gadu audzēju vairākus tomātus podos. Izvēlos ķirsīšus, tie agri sāk ražot. Bet tāpat sākumā sanāk nēsāt iekšā-ārā kamēr aukstas naktis.

zmarina

Gribu iedrošināt agras ražas tīkotājus. Zemās, t.s. krūmveida šķirnes var sēt krietni agrāk. Tās nemēdz izstīdzēt. Man pieredze ar Betalux, vienmēr dažus iesēju februārī, lai uz jūnija beigām būtu ēdami tomāti.

erickins

Katram savs

Pagājušajā sezonā tomātus un paprikas sēju 2.febr. Piķēju 1l pakās, kad jau normāla izmēra stāds, kas gatavs stādīšanai, tad stādiju 5l ūdens pudelēs un dzīvoja siltumnīcā ar sildītāju naktīs. Zemē stādiju maija sākumā, 30.maijā ēdām pirmos chery.

Papildināts 10.01.2021 19:40:

Šogad darīšu tā pat, jo tomātus ēdām uz Jāņiem! Man polikarbonāta siltumnīca. Vieni no pirmajiem sārtojas Belfast.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18414547