Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Tomāti & paprika & gurķi & ķirbji & un citi dārzeņi 2021. gadā

Cilveeks

Katram savs
Es arī pirmo gadi sāpošu sirdi norāvu mazos gurķēnus. Pat pēc gurķīšiem nosmaržoja. Nu redzēsim, kā ražos. Tā man tie stādi tādi ļoti smuki, trekni, saņēmušies un skrien debesīs.

Denīze

Ko jūs darāt ar Betalux tomātiem - formējat, atlapojat??? Man izauguši tādi mežoņi - visur lapas, ziedi, paduses tik biezā slānī, ka grūti iedomāties, ka augļiem vispār būs vieta attīstīties un gaisma - nogatavoties...

Denīze
Paduses rauj ārā.

Papildināts 11.06.2021 11:24:

Man viena tomātu šķirne jocīga - uz 2ām galotnēm. Vīrs dusmīgs, ka esmu atstājusi specuāli, bet nē, paduses esmu rāvusi cītīgi. Nekas, atsiešu galotnes. Tā šķirne veido lielu kokveidīgu krūmu un milzu tomātus.

Meitenes, padalieties ar idejām. Pirmie gurķi rūgti. Zinu, ka no nelaistīšanas tā var būt, bet tiek laistīti. Vrb vēl kāda vaina?

Betaluxam es gan nerauju ārā paduses. Nez, varbūt es par maz mēsloju, bet tik traki nemaz nav saaudzis - manā skatījumā.

Denīze

Saprāta robežās betalux tomēr ir jāformē. Apakšējās paduses labāk izkniebt, jo tad krūms veidojas stabilāks uz galvenā stumbra, apakšējās sānu pazares kamēr izaugs un sāks ziedēt, laiks paies, tas pirmkārt. Otrkārt, tad krūms izveidojas tāds, ka viņu jāsien pie vismaz 3 mietiem, tā kā laikam tev saaudzis. Atlapot arī, protams, vajag, it īpaši, ja ir krietni daudz lapu.

Papildināts 11.06.2021 13:15:

Dūducis*
Ja ir apņemšanās tomātu audzēt ar vienu stumbru, jāizkniebj visas paduses. Pēc pirmā ķekara veidojas tā saucamā " dakša", kad tomātam gan viens gan otrs stumbrs izskatās it kā vienāds. Bet galvenais stumbrs ir tas, kam ir izveidojies ziedu ķekars, pazare ir bez ziefiem, to tad jānokniebj.

Papildināts 11.06.2021 13:28:

Runājot par pirmo gurķīšu un pazaru noraušanu. Te jāskatās no tā, ko no gurķa stāda sagaida. Man ir daži eksemplāri, ko audzēju speciāli pirmajiem agrajiem gurķiem, un tam nolūkam izvēlos superagrās guŗķu šķirnes. Tās nekādu milzu ražu nedos ne ar ne bez pirmo aizmetņu izkniebšanas, un arī ātri beigs ražot. Toties man tagad jau ir gurķi gan salātiem, gan aukstajām zupām neapkurināmā siltumnīcā. Stādus gan nācās sēt agrāk kā parastiem gurķiem, kas man aug daļēji siltumnīcā, daļēji dobēs dārzā. .Pēc kāda mēneša tiks sēti gurķi vēlajam rudens patēriņam, kas pa vasaru augs dārzā spaiņos, vēlāk ap pusaugustu tiks ienesti siltumnīcā, kad tomāti jau būs ar maz lapām, un gurķi pa apakšu varēs ņemties uz nebēdu. Tā ir mana ilggadēja tehnoloģija.

Papildināts 11.06.2021 13:41:

Šis Betalux gan ir pastīdzējis, ilgi dabūja podiņā tupēt, siltumnīca nebija gatava.

Papildināts 11.06.2021 13:45:

Katrs jau audzē pa savam. Mana metode ir pēc iespējas mazāk iejaukties. Darbu ir daudz, un man arī nepatīk pliki tomātu kāti ar bumbuļiem un 3-4 lapām galotnē.

Kastanja
Jā, man ir tā dakša. Bet abos galos ir ziedi, laikam nokavēju. Nu neko, atsiešu būs labi.

Dūducis*
Es vienmēr audzēju tomātus uz divām galotnēm, man liekas, ka tā ir vislabākā izvēle. Ja audzē ar vienu galotni, tad stāda bieži, vajag vairāk stādus. Pa pusmetru izstādīti tomāti labi ražo ar divām galotnēm.

Denīze
Betalux man aug tikai ārā. Neko nelaužu. Raža parasti liela. Vienu mietiņu pielieku, kur galveno stumbru piesienu, bet apakšējien zariem salieku platsmasas pudeles, lai augļi neguļ uz zemes.

lota parastā
Man siltumnīcā ir tikai viens betalux stāds priekš agrās ražas, cita iemesla viņu audzēt nav. Ir gan garšīgāki, gan ražīgāki tomāti. Man manējais ir daudz vairāk saņēmies, ir jau 3. ķekars uz galvenā stumbra, aktīvi lien aŗā pazares blakus ķekariem. Tās es atstāju, no apakšas visu nost.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18414547