Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Tomāti & paprika & gurķi & ķirbji & un citi dārzeņi 2021. gadā

Cilveeks

Kastanja
Man ir 4 Betalux stādi, bet kā jau teicu, atpaliek tāpēc, ka tika nomocīti podiņos. Labākajam stādam ir divi ķekari, bet grūti tajos biezumos nofotografet.

Papildināts 11.06.2021 15:40:

Papildināts 11.06.2021 15:49:

Es arī Betalux stādu tikai agrākai ražai, bet izskatās, ka Sausage cream būs ātrāk. Sausage cream šogad pirmo reizi, nezinu, kā garšo.

klēra

Man šogad arī Betalux, pirmo gadu gan tikai. Sēju marta sākumā, bet sācis tikai tagad ziedēt. Ar jau sanāca ilgi podiņā nomarinēt. Biju iedomājusie, ka šis tāds ātrais ziķeris, bet man par lielu pārsteigumu vienā un tai pašā dienā sētajam Īru liķierim jau pirmie tomātiņi aizmetušies, kamēr Betalux vēl tikai ziedēt sāk

Papildināts 11.06.2021 23:06:

Papildināts 11.06.2021 23:07:

Redzēs, kuri būs ēdami pirmie

klēra

Īru liķieris man pagājušajā gadā bija viens no pirmajiem ražotājiem. Bet man nepatika, ka grūti saprast, kad gatavi.

Papildināts 11.06.2021 23:46:

Garša gan laba Īru liķierim, saldi.

klēra

lota parastā
man nepatika, ka grūti saprast, kad gatavi.
Es laikam kaut kā piešāvos. Sākuma ar čamdīsanu, beigas jau uz aci, kad tāds ar dzeltenu piesitienu kļūst. Man vienīgais mīnuss Īru likierim likās, ka ātri paliek mīksti. Jāčeko nepārturēt pie krūma un nevar arī baigi glabāt. Man arī pagaišgad šis bija viens no pirmajiem gatavs, tāpēc sogad iesēju ātrak par pārējiem

Kermits

Sveiki. Man uz balkona aug Tomfall tomāti - bildē uzzīmēti mazi nokareni krūmi, bet uz balkona izauga jau ap 50 cm augstumā. Nevaru saprast ko darīt - balstīt vai gaidīt kad sāks "augt uz leju" kā bildē? Stumbri trekni, taču tie zari un lapotne liekas smaga, ka tik nenolūzt...

Papildināts 14.06.2021 21:42:

Ar sarkanu iezīmēts kā iet stumbrs uz zari

Papildināts 14.06.2021 21:43:

Ar sarkanu iezīmēts kā iet stumbrs un zari

lozhmeteej_madonna

Kermits
Varu teikt, ka man ir līdzīgi ar Tomfall no leišu sēklām ja Balconi red ir mazs, kompakts cers, tad Tomfall ir pīcka. Tā kā man bija "izkritušie" tomāti ārā, izliku Tomfall no podiem zemē, pie citiem āra tomātiem. Ne tādiem, manā skatījumā, jābūt balkontomātiem. Pieliku arī stabiņus ārā, jā.

klēra
Man šogad arī Betalux, pirmo gadu gan tikai. Sēju marta sākumā, bet sācis tikai tagad ziedēt.
Jā, man ir tā dakša. Bet abos galos ir ziedi, laikam nokavēju. Nu neko, atsiešu būs labi.
Nu nez, man betalux sēts aprīļa sākumā, jo agrāk nesanāca,uz pirmā ķekara ir jau mazi tomāti, zied trešais ķekars. Smieklīgākais ir tas, ka gan vienīgais stāds siltumnīcā, gan tie, kas dobē, maz atšķiras. Betalux es sev esmu izvēlējusies kā labāko no agrajiem tomātiem ir. Varbūt ir labāki, bet es neesmu informēta.
Aug man stādi ar diviem galvenajiem stumbriem, tās pazares, kas veidojas no viņiem, es vairs neizkniebju, ja vien nesāk augt par biezu. Krūms man izskatās kā otrādi apgriezta egle.

Jebkura tomāta formēšanas princips ir tāds, ka katra pazare ir konkurents galvenajam stumbram, kas augot atņem spēku un laiku. Ja neformē Betalux, viņš vairs nebūs ļoti agrais tomāts, bet tikai tāds, kas ražo nedaudz agrāk.

Dūducis*

Jā, man ir tā dakša. Bet abos galos ir ziedi, laikam nokavēju. Nu neko, atsiešu būs labi.

Iedomājos, ko vēl var pateikt. Tomātam ar divām galotnēm ir vajadzīgs vairāk vietas kā tādam, kam ir viena galotne. Ja tu tagad laidīsi abas galotnes, neskatoties, ka esi ievērojusi stādīšanas attālumu vienai galotnei, būs par biežu. Un nav tā, kā cilvēki savā skopumā domā- man tagad tomāts ar divām galotnēm, būs divreiz vairāk augļu! Nebūs. Lielaugļu tomātam siltumnīcā atstāj 7 ķekarus, vairāk viņš nepavilks, vai viņš aug ar vienu, diviem vai simts stumbriem. Toties visi blakusstumbri paņem laiku un spēku tam, lai uzaudzētu masu. Visiedēlākais variants būtu audzēt ar vienu stumbru, stādot 30-40 cm attālumā atkarībā no šķirnes. Es pati to nedaru tāpēc, ka man ir ierobežota palodžu platība, un nav vietas tik daudz stādiem.

Skaties, kādā attālumā tu esi sastādījusi tomātus. Ja pietiekami reti, tb, apmēram 50-60 cm vienu no otra, vari atstāt divas galotnes, ja nē, tad labāk pakārtotajam stumbram pēc pirmā ķekara atstāj 2 lapas un tad apknieb to galotni. Galveno stumbru no pakārtotā atšķir tā, ka galvenajam stumbram pēc šķelšanās uzreiz ir ziedu ķekars, pakārtotajam stumbram vispirms ir lapa un tikai tad ķekars.

Kastanja
Paldies. Man pietiekami reti sastādīti, bet papildus galotnei tomēr ar vīru izlēmām galotni noņemt. Redz, ka intuatīvi esam pareizi nosprieduši.

Nezinu par lielaugļu tomātiem, bet lauku tomātiem ir gan tā, ka vairākas galotnes nodrošina lielāku ražu. Man ir viena rokasgrāmata tomātu audzēšanā un to ne jau amatieri sarakstījuši. Tur rakstīts par tām vairākajām galotnēm, kuras izlauž tādā gadījumā, ja grib vienāda lieluma tomātus. Ja neizlauž, raža par 20% lielāka.

Katram savs

lota parastā
Nezinu par lielaugļu tomātiem, bet lauku tomātiem ir gan tā
Tur jau tā lieta, ka ir atšķirības - kaut kur lasīju, bija labi izskaidrots, kā jāveido siltumnīcā, kā arā. Par āra tomāiem neatceros, jo man nav aktuāli. Siltumnīcā ieteica parasti audzēt uz viena stumbra. Bet tur arī bija nianses, kad var audzēt uz diviem.

1. Dari tikai to, ko gribi. 2. Nedari to, ko negribas darīt. 3. Uzreiz saki par to, kas nepatīk. (Bet tikai vienu reizi.) 4. Neatbildi, kad nejautā. 5. Atbildi tikai uz jautājumu. 6. Skaidrojot attiecības, runā tikai par sevi. (C) М. Лабковский

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18414547