Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Tomāti & paprika & gurķi & ķirbji & un citi dārzeņi 2021. gadā

Cilveeks

klēra

Es atceros lasījusi, ka indeterminātās profesionālās šķirnes neiesaka uz divām galotnēm, jo tur pārāk liela zaļā masa, kas ietekmē negatīvi , raža būšot mazāka. Par ķekaru dsudzumu ar reiz lasīju skaidrojumu, ka iestādot ciešāk, bet uz vienu galotni iegūstot pat vairāk ķekaru nekā uz divām stādot retāk. Mam pašai vieniem tomātiem noskatījos, ka ja uz vienu gotni audzē tomāti ir lielāki nekā uz divām, tad krietni sīkāki. Tā ka atliek izvēlēties vairāk, bet mazākus vai mazāk, bet lielākus.

Papildināts 16.06.2021 21:01:

Man gan ar ar tām 2 galotnēm iet kā iet. Pavasarī nosolos ka visus tikai uz vienu, bet kā stumbri pie pirmā ķekara sāk dalīties, tā sirds mīksta, atstāju abus . Šogad gan noskatījos ka dažam labi ka nenogriezu otru galotni, jo pie lirmā ķekara galotne beidzas. Tad tā otra vismaz turpina augt, citādi jāgaida kārtēja atvase.

klēra
Par ķekaru dsudzumu ar reiz lasīju skaidrojumu, ka iestādot ciešāk, bet uz vienu galotni iegūstot pat vairāk ķekaru nekā uz divām stādot retāk.

Tā arī ir. Bet jārēķinās ar vairākiem faktoriem. Pirmkārt, siltumnīcas augstums. Stādam jābeidzas apmēram 30 cm zem siltumnīcas griestiem, nevis jābakstās ar galotni polikarbonātā vai plēvē. Otrkārt, pieejamo stādu daudzums. Ja ir daudz stādu, protams, labāk audzēt ar vienu galotni, stādot biežāk, jo katra pazare ir konkurents galvenajam stumbram, kamēr tāds izaugs un aplapos, paies laiks.

Treškārt un galvenokārt, mūsu mentalitātē ir iesakņojusies doma, ka tomāts, kurš ir iestādīts attālumā, kad viņam būtu jāaug ar vienu galotni, tomēr izmet spēcīgu pazari, un tur jau ir izveidojies ķekars, noteikti dos divreiz vairāk tomātu. Nedos gan. Ja laicīgi būtu liktvidēta nevajadzīgā pazare, uz galvenā stumbra būtu tāds pats ķekars, ko tagad ir žēl griezt uz pazares. Bet vēl viens moments. Ļoti daudzas šķirnes, kas tiek audzētas mūsu zemē, lpatiesībā ir nevis indeterminanti, tb, bezierobežojuma augoši, bet gan pusindterminanti, tb, viņiem tomēr ir noteikts garums-1,7-2 m.. Tādus labāk audzēt uz divām pazarēm, jo pat atstājot tikai vienu stumbru, var sanākt, ka stāds dod tikai kādus 5 ķekarus un tālāk galotņojas.

Vārdu sakot, izvēle, uz cik stumbriem audzēt tomātu, ir jāizdara, ņemot vērā savas siltumnīcas augstumu un konkrētās šķirnes iespējamo augstumu. Ja siltumnīca nav 3 m augsta, kā man, tad labāk audzēt uz 2 stumbriem, vai arī, ja siltumnīca ir augsta, bet jūs esat iestādījuši pusdeterminantu, kas neizaugs garāk par 2 m, labāk uz 2 galotnēm. Kā jau agrāk rakstīju, lielaugļu tomāti pamatā var izbarot 7, nu labi, 8 ķekarus, ne vairāk.

Esmu vairākas reizes lasījusi, ka tomātiem kaitējot temperatūra virs +30. Šogad neveicu nekādus pasākumus, lai samazinātu temperatūru siltumnīcā, bet tomāti aizmetas ļoti labi. Kārtējo reizi saprotu, ka neko no tomātiem nesaprotu.

Papildināts 24.06.2021 22:03:

Šiš ir Seviocard, bet citi arī aizmetinājuši tomātiņus.

Papildināts 24.06.2021 22:05:

Papildināts 24.06.2021 22:07:

Šis ķekars ir Romantikai, kura sēkliņas paņēmu no Maximas tomātiņa. Aug mežonīgi un aizmetas arī ļoti labi, tik nezinu, kā būs ar garšu.

klēra

lota parastā
Kārtējo reizi saprotu, ka neko no tomātiem nesaprotu.
man ar kaut kā tā līdzīgi. Liekas jau ka katru gadu ir panika ... nekas neaizmetas, nekas nebūs, beigas jau kaut kas tomēr saveidojas. Bet liekas ka šogad kaut kā galīgi sķērsām. It kā cītīgi laistu ( cītīgāk kā citus gadus trakā karstuma dēļ), lapas smukas, nav no karstuma sarullējušās, iekša izklāts ar agroplēvi (pavasarī baigi apdega tāpēc izklāju) un tomēr ir šķirnes kurās redzu, ka jau pirma ķekarā aizmetas, bet ir tādas, kur viss pirmais ķekars jau nobiris, otrais ar tāds šaubīgs vai daļēji nobiris. Laikam nākamgad no Bikoloriem atteiksos vispar, lai cik man tie garšotu, bet ļoti slikti aizmetas. Vispar viņus nesaprotu. No 3 stādiem 1 ir vidū, kur ir karsts , būtu saprotams kāpec nobirsts, bet 2 ir pie durvīm, kur nav tāda karstuma, tāpat nekas neaizmetas. Īru liķieris jorpjam triecienniekos. Aizmetas jau 3 ķekars. Seti viena diena, bet Betalux klāt nestāv. Tam tikai tagad pirmie sabrieduši. Redzēs, kurs atrak nogatavosies. Betaluxsam pat laukā ziedi birst nost.

Denīze

Viens no maniem Betalux, sēti 13.martā, stāv zem jumta pie saimniecības ēkas.

Pēc šeit izlasītā, kārtīgi apdīrāju lapas un pazares un uzreiz pāris bumbulīši saimniecei par prieku nosarka

klēra
Es šitā atteicos no Vērša sirds, lai cik garšīgi šie tomāti nebūtu. Nu neaug man viņi lāgā, pirmie saslimst utt.

Man līderos tagad ir Cream sausage un Betalux, nezinu, kurš būs pirmais. Betaluxam neko neplēšu nost, paskatījos, ka tādi neraksturīgi palieli augļi, kā nu es viņus bez lapām atstāšu.

Bet Seviocardam ir jau stabili 4 ķekari plus trīs, kuriem puse aizmetušies romātiņi, bet otra puse vēl zied. Ja Seviocard tā turpinās, tad ķekaru būs vairāk par astoņiem.

Papildināts 28.06.2021 22:44:

Eh, jau tā siltumnīcā biezi sastādīju, tad vēl kādi četri tomāti paši izauga un taisās ziedēt. Izliku šos ārā, zem otrās siltumnīcas jumtiņa malas. Tur gan mazs augstums, kādi 1,4 m, bet lai paši domā, kā augt.

klēra

Es skatos uz Denīze ielikto bildi un man pilnīgi gribas teikt, ka man Betalux ir savādāks. Es nebrīnīršos, ka manējie kaut kādi feikie. Braukšu uz dārzu un nofočēšu..Jau kad sadīga uzreiz bija redzams, ka tās ir dažādas šķirnes: vieni gari lielam lapam otri zemi īsām. Tagat tie pirmie ir ar salīdzinoši gariem zariem, lielām lapām un salīdzinoši retiem ķekariem, atvases arī ir pagaras, aug aktīvi, vienu otru pat izlauzu, lai neveidojas džungļi (liekas ka līdzīgs Denīzes bildē ieliktajam). Otrs daudz kompaktāks. Stāvs, stumbrs sadalijās kā dakša uz diviem/trim zariem un viss. Ziedu ļoti dauz viens pie otra. Lapas salīdzinoši īsas. Atvases īsas, uzreiz ar ziediem. Tagad lejā uz stumbra arī sāk augt īsas atvasītes, kurām uzreiz jau ir ziedi, izskatas, ka garas tās nebūs, pagaidam nelaužu. Kad augļi paaugsies varēšu spriest par formu, pagaidam apaļi. Sēti nedeļu atrāk kā Denīze , bet augļi tikai šonedēļ parādijās, vēl pagaisnedēļ tikai pirmos zirnīsus atradu.

Resnā Žurka

Es Betalux un pārējos janvārī sētos izfrizēju un galotnes apcirpu pirms karstuma pirms Jāņiem. Kopš Jāņiem ir jau noēsti drusku.

Avene77

lota parastā
manā siltumnīcā karstums traucē aizmesties tikai vērša sirdij. Un arī tikai diviem stādiem siltumnīcas vidū. Tai vērša sirdij kas tieši pretī durvīm, viss labākajā kārtībā

Avene77
Ir jau tā Vērša sirds garšīga, bet nu priekš manis pārāk kaprīza šķirne.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18414547