Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Tomāti & paprika & gurķi & ķirbji & un citi dārzeņi 2021. gadā

Cilveeks

Laikam tomātiem patīk pretī vaļējām durvīm.Mans visražīgākais no visiem Cindel.

Šodien viens no Betalux tomātiņiem iekrāsojies oranžs, bet vēl nerāvu nost, lai pagatavojas.

Papildināts 29.06.2021 21:15:

mimarta
Smuks gan Cindel, augļu vairāk par lapām.

Papildināts 29.06.2021 21:16:

Papildināts 29.06.2021 21:17:

Šis mans Betalux pirms divām nedēļām. Šis nabags trāpījās ēnā un stīdzē.

Avene77

lota parastā
es katru gadu nosolos to vērša sirdi vairs nekad bet tāpat sēju vismaz 3 -4 stādiņus Tagad vēl iegaumēšu ka jāstāda luksus vietā - pretī durvīm

Brīnišķīgās tomātu gurū! Pirmo gadu siltumnīcā audzēju tomātus, protams, mazliet par ciešu sastādīti(atstarpe strp stādiem 0,5m), bet nu aug griezdamies un arī viss cits labi. Tomēr, man ir jautājums, pašlaik siltumnīcā liela biežņa, jo gandrīz katram tomātam atstāju divas galotnes, tomēr arī apaksā daudz lapu, visas vēl zaļas un labas. Bet, te nu beidzot jautājums - varbūt tomēr no apakšas katram stādam kādas lapas nogriezt, lai būtu mazāka iespēja slimībām veidoties? Cik daudz lapas jāgriež nost, tagad vai vēlāk?

Papildināts 30.06.2021 14:30:

Un tad vēl arī otrs jautājums par gurķiem. Lielummānijā gurķus sastādīju par ciešu, siltumnīcā lieli džungļi, visas lapas zaļas, sastādīti kompostā, piebaroju ar Vito mēslojumu. Augiem daudz ziedu, bet liela daļa no tiem pēc nziedēšanas paliek dzelteni un gurķi tā arī nesāk augt. Manas variācijas par tēmu, kāpēc gurķu nav pietiekamā daudzumā:a) pārsvarā, sava slinkuma dēļ laistu no spices(parastā spice, ne dziļurbums) un ūdeni nesasildu pirms tam, piemēram, mucā), b) kalcija trūkums - to tikai 1x esmu uzlaistījusi, c) dārzā neesmu katru dienu, varbūt augus pārlaistu?

Avene77

Oposums2021
man arī sastādīti cieši pa 40-50cm un daudzi uz 2 galotnēm. Tā kā 2-3 ķekari jau aizmetušies, ņemu apakšējās lapas pamazām nost (1× nedēļā 2-3 lapas), apakša paliek skrajāka un ir kur vējiņam ieskrieties

Katram savs

Oposums2021
te nu beidzot jautājums - varbūt tomēr no apakšas katram stādam kādas lapas nogriezt, lai būtu mazāka iespēja slimībām veidoties?
Jā. Tad ka ir izveidojies pirmais ķekars, var sākt kaut ko griezt nost no apakšas. Pa pāris lapām nedēļā. Zinošākas dārznieces var pieprecizēt.

Papildināts 30.06.2021 18:11:

dārzā neesmu katru dienu, varbūt augus pārlaistu?
Varbūt tieši pa sausu? Man šajā karstumā gandrīz katru dienu prasās laistīt.

Kas kaišu maniem tomātiem? Kad sākās karstums, domāju, ka no tā. Salasījos par sēnīšu izraisītām vītēm. Vrb kāds zinošs? Apakšējās lapas dažiem arī dzeltēt, raibas, galotnē it kā ok, augļi aizmetušies.

Papildināts 30.06.2021 18:36:

Tajā pašā siltumnīcā vēl gurķi, melones - tie smuki.

Šodien vienam gurķēnam stumbrs pie galotnes jocīgas - 2x platāks un saplacināts. Tā laikam dīvainība parastā..

Papildināts 30.06.2021 18:37:

Tomātiem nesmukās lapas no apakšas pa kādai ņemšu nost.

Oposums2021
Cik nu ir lasīts, gurķiem ļoti daudz nozīmē, ka viņus nesastāda par biezu. Mana pieredze arī saka to pašu - labāk mazāk, bet retāk

Papildināts 30.06.2021 21:44:

Par tomātu lapām - ir divas frontes, vieni griež vai lauž nost, citi atstāj.

klēra

Dūducis*
Es teiktu, ka lapas no karstuma sarullejušās, bet tas ka raibas, nu tas ir kaut kāds barības vielu trūkums. Es neņemos izteikties, kas trūkst un ar ko liet, jo karstumā var būt traucēta barības vielu uzsukšanas, kaut augsnē tas ir pārpārem. Un ja lapas šitā sarullējas, tad viņas vairs pilnvertīgi nevar funcionēt. Nu tāpēc ir tā kā ir.

Papildināts 01.07.2021 18:46:

lota parastā
Mana pieredze arī saka to pašu - labāk mazāk, bet retāk
Cik tālu stādi? Man kaut ka ar vienmēr liekas, ka es par cieši sastādu. Uz paciņas skatos 80x30. Es pa zemi nelaižu , tad man tie 80 pilnīgi neloģiski tālu liekas. Man ir apt 70 cm plata dobe, lieku divās rindās un ceļu uz augšu. Viens no otra kādi 25cm droši vien sanāk viens otram blakus, bet ražot varētu labāk. Šogad izstādiju retāk, jo kaut kādi draņķi nograuza dīgstus un rezultātā tikai 1/3 daļa stādu palika.

Papildināts 01.07.2021 18:48:

Par tomātu lapām - ir divas frontes, vieni griež vai lauž nost, citi atstāj.
visu vajag ar mēru un bez fanatisma.

Man šodien pirmais tomātiņš no Betalux un pirmais gurķis no nezinu kādas šķirnes. Arī pirmo kabaci rīt izcepšu, vai varbūt šodien.

Papildināts 01.07.2021 21:59:

klēra

Man ari nesanāk tālāk par 25 cm viens no otra, bet, cik saprotu, vēlamas būtu lielākas atstarpes.

Papildināts 01.07.2021 22:00:

Un dobes man ir vēl šaurākas nekā tev, parasti kādai 50 cm platumā.

Papildināts 01.07.2021 22:03:

Bet vispār - nebiju dārzā bijusi 3 dienas un gatavās šausmas, kā viss ir aizaudzis. Man gan arī pirms tām trim dienām nebija laika ravēt, tik vien, kā zemenes salasīt, kurām šogad milzīga raža. Tā ka sestdien nevarēšu pat saprast, ko ķert, ko grābt. Man tā ravēšana nemaz ātri neiet.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18414547