Tomāti & paprika & gurķi & ķirbji & un citi dārzeņi 2021. gadā

Cilveeks

Slēdza Cilveeks: "Jauns gads ir sācies. Tiekamies jaunajā tēmā.".

Man pie siltumnīcas smuki sazaļojušas skābenes bija. Visu laiku garām ejot noskatījos, ka varēti novākt ziemai. Ko tev deva, šodien mans "robots" visu atrisināja ar trimeri

ace

Katram savs

Man vēl siltumnīcā pilns ar dažādas gatavības tomātiem. Domāju, vai vākt nost- kamēr jauks laiks un brīvs brīdis. Vai vēl atlikt?

Kā jūs ieteiktu? Vai ir jēga no tā, ka tie tomāti vēl stāv siltumnīcā? Ja ņem nost, kur likt? Istabā vai ārā bļodās, vai varbūt ledusskapī? (Zinu, ka ledusskapī netur tomātus, bet ja izvēle ir sapūdēt, tad varbūt var?)

Katram savs
Kā jūs ieteiktu? Vai ir jēga no tā, ka tie tomāti vēl stāv siltumnīcā?
Laiks ir silts, bet jāskatās pēc auga lapām. Ja tās ir ar slimību pazīmēm, tad labāk augļus noņemt. Kas attiecas uz zaļu tomātu noņemšanu un gatavināšanu telpās- mana pieredze. Lielākās izredzes nogatavoties ir tomātiem, kas, lai gan vēl zaļi, bet jau ir kļuvuši spīdīgi. Un jo lielāks auglis, jo lielāka iespēja nogatavoties. Sīkiem tomātiem augšējos ķekaros nogatavoties diezin vai sanāks, pat ja viņi ir spīdīgi. Viņiem ir pārāk maza masa, lai viņi varētu saglabāt ūdeni auglī. Viņi izžūs.

Par vietu, kur tomātiem gatavoties, ir dažadas pieredzes. Manējā ir tāda, ka patiešām zaļos tomātus, kurus vajag nogatvināt, labāk nolikt siltā vietā un gaismā. Jo man ir bijuši eksperimenti gatavināt zaļos tomātus ēnā un vēsumā ziemeļu pusē neapkurināmā istabā- nekas labs tur nesanāca, it kā veseli zaļie tomāti sāka slimot, dabūja melnus pleķus un man nācās viņus izmest. Tāpēc es vairs palēlināto zaļo tomātu gatavināšanas variantu neizmantoju.

Katram savs

Kastanja
Paldies! Noņēmu visu nost. Tā izskatās, ka ja kas nogatavosies, tad mājā labāk.

Man šodien uznāca slinkums, atstāju vēl siltumnīcā, Jau tā 9 kastes tomātu mājās stāv. Konservus taisīt negribas, neteiktu, ka manā ģimenē dikti ēstu.

Skats jau nav nekāds veselīgais, bet lai jau vēl paliek uz nedēļu.

Papildināts 10.10.2021 20:45:

Neprotu sagriezt bildi pareizi

klēra

Man daba pati visu atrisināja. Bija paikusi tikai čeriki, visi pa pagajušo nedēļu nosaluši.

Tomāti man kaut kā asociējas ar kaķiem. Padod šiem tik mazo pirkstiņu. Siltumnīcā bija izaudzis neliels tomāta stāds, palika žēl, iestādīju podā un noliku mājās uz palodzes. Šodien skatos - apkārt sadīguši citi tomātiņi Laikam jau tajā zemes pleķītī kāds tomāts bija nokritis.

Katram savs

Uzdošu tepat savu bezgala muļķīgo jautājumu - dārzeņi jau vien ir savā ziņā - tātad, kas ir pelēkie zirņi? Zirņu suga vai šķirne, vai kas? Google ātrumā nepalīdzēja. Kad es iesēju parastas zirņu sēklas, iegūstu vispirms zaļos zirnīšus, pēc tam tādus dzeltanzaļganus sausus ar miziņu, un kad to miziņu dabū nost, tad ir dzelteni zirņi.

Bet kas ir pelēkie? (Pati brīnos, ka es to varu nezināt. )

Katram savs
Šitie - iekšā zaļi zirņi, kad sakalst, tumšāki paliek. Ne visai garšīgi, nu kā lopbarības. Vienu gadu audzēju, izmēģināju - pietika.

Vāciski - Kapuzinererbse, latviski nezinu. Reku, latīņu, gan jau latviski piemeklēs - Pisum sativum subsp. arvense

Jūs nevarat rakstīt šajā tēmā, jo tā ir slēgta.
18414547