Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Grafiskais dizains un reklāmas dizains

Nikola1984

Labdien.Vai kāds var pastāstīt par šīm profesijām kaut ko padziļinātu.Teiksim kuru nozari labāk izvēlēties kur būs darbs, jā cilvēks ir ar mākslas un radošu pieieju.Ja cilvēks nezin angļu valodu vai tas ir reāli mācīties un strādā šajā profesijā?

Danica

Nu....es varu, bet ....īsti nesapratu jautājuma būtību. Grafiskais dizains ir dizaina pamats, t.sk.reklāmas. Es pat nezinu, no kura gala lai kaut ko paskaidro. Ja nav saprotams, kam ko apgūt, tad domāju, ka to apgūt nav vajadzības. Tas taču vispār ir netālredzīgi, kaut ko mācīties, neredzot tam reālu pielietojumu. Turklāt cilvēks ir ar mākslas un radošu pieieju... tas taču neko vēl nenozīmē. Šajās nozarēs strādā cilvēki nevis ar pieejām, bet ar reālām zināšanām, vairums ar zinātniskajiem grādiem mākslā un dizainā.

Sveika.Man pamatprofesija ir cita,bet vēlos kaut ko mainīt savā dzīvē.Tāpēc vēlos noskaidrot no cilvēkiem kuri praktiski darbojas.Varbūt varu tevi palūgt pastāstīt par šo nozari no praktiskā viedokļa.Kuraā nozarē darba tirgū ir pieprasītākā?Man vienkārši gribās noskaidrot padziļināti lai saprastu vai mani tad interesē

Danica

Nikola1984
Varbūt citiem ir kāds labāks viedoklis, bet, manuprāt, no nulles nevajadzētu apgūt neko no dizaina. Un noteikti ne kursos, jo visu tur iegūto varēsi izmantot tikai savām vajadzībām. Ne grafiskais dizains, ne reklāmas dizains nav vienkārši smuki zīmēt uz datora. Ticu gan, ka ir vietas, kur arī tā der, bet diez vai Tu varēsi konkurēt ar cilvēkiem, kuri ir pabeiguši dizaina mācību iestādes, ar ko es domāju dizaina vidusskolu, mākslas akadēmiju, RSEBu un RTU. Tā ir ne tikai zīmēšana uz datora, bet arī liela zinātniskā bāze, lai Tu varētu prast ģenerēt idejas. Un labi to nav iespējams izdarīt, ja neesi apguvusi vēstures. mākslas vēstures, filozofijas un kaudzēm citu humanitāro zinātņu priekšmetu, pildījusi tūkstošiem praktiskus darbus ar rokām, ar datoru, ar zīmuli, ar krāsām. Ar māksliniecisku domāšanu ir par maz. Turklāt, jebkura mācību iestāde to liek izmest no galvas, un apgūt no pašiem pamatiem, kā tas ir pareizi.

Bet, ja nopietni, es joprojām nesaprotu Tavu domu. Kur Tu esi pamanījusi tādas atsevišķas mācību programmas kā reklāmas dizains un grafiskais dizains? Nu nav tādu nozaru. Vai vienkārši iekopē saiti, kur ir kaut kādi apraksti, lai varētu saprast, kādas zināšanas tur tiek piedāvātas. Es vienkārši neizprotu, kā tās var nodalīt. Kā jau teicu, grafiskais dizains ir visa dizaina bāze, t.sk. reklāmas dizaina. Tu vienkārši atrod dizainera darbu, ver vaļā programmas, kādas nu tajā uzņēmumā ir, un izstrādā dizainu, atkarībā no uzņēmuma specializācijas. Nevajadzētu tā būt, ka tiek atsevišķi nodalīta tieši reklāma. Arī grāmatas vāks ir reklāma, arī iepakojums ir reklāma...kaut pašos pamatos tas ir grafiskais dizains.

adatainis

Es ieteiktu sākt vienkārši ar maketēšanu. Iemācīties strādāt Adobe Illustrator, Photoshop - iedabūt savu mākslu datorā

Tālāk ir ārkārtīgi daudz iespēju strādāt ar šīm mākām. Foto apstrāde, jaunu dizainu veidošana, pašas bizness, kad veido ko vajadzīgu cilvēkiem (digitāli lejuplādējamu vai fizisku) - kalendāri, ielūgumi.

Jebkuru mākslu var likt virsū uz Print on Demand produktiem (maikām, somām, peldkostīmiem).

Var pelnīt Freelancer.com, var likt savus dizainus lejuplādei Etsy, shutterstock, Creative Market utt

Ar šīm mākām var attīstīties tālāk un gatavot sastāvdaļas video apstrādei un montāžai (mācu savam pusaudzim tagad Adobe Premier Pro. Rush ātri aizgāja. Premier Pro pašai nav nekādu zināšanu, bet ar maktēšanas programmām vismaz ir sajēga par slāņiem, efektiem un visiem mainīgajiem)

Es teiktu, ka ar šīm mākām var ļoti labi pelnīt un varēs pelnīt vienmēr. Bet lielākā daļa būs jāapgūst pašmācības ceļā. Adobe pakete maksā 50 eur mēnesī +PVN

Šobrīd es ieteiktu vairāk orientēties uz digitālo vidi, jo drukātās lietas, kur man ir ārkārtīgi daudz zināšanu paliek arvien nepopulārākas. Visādi drukas knifi žurnāliem un avīzēm šobrīd ir galīgi nevajadzīgi - tur pāris vecie dinozauri tiks galā ar darbu.

adatainis
Sveiki.Paldiez par pieredzi.Es noskatīju vienus kursus datordizaina kursus firmā First desing Studio tur apmāca Corel Draw - Vektorgrafika programmu.Tik līdz galām nesaprotu vai un kur es varēšu strādāt?

queque

Danica
Es te mazliet tagad improvizēšu, varbūt autore domā "reklāmas dizains" kā visa koncepta izstrādi - pētījums, mērķauditorija, stils, teksti, grafiskais dizains un materiāli, video/audio... Bet tas tomēr ir ļoti daudzu profesiju cilvēku darbs vairākos posmos, diez vai ko tādu kursiņosmācās,?

Citādi es visos punktos piekrītuTev,pati no tās laivas... i

Papildināts 16.01.2021 17:35:

Nikola1984
Vnk aizmirsti, nu kāds Corel draw nekur Tu nevarēsi strādāt ar savu CD kursu papīru, nu nav iespējams ar to profesionāli izkonkurēt. Pareizāk, strādāt varēsi visur kur, kur atbilsti kvalifikācijai. Bet ne par dizaineri.

adatainis

Vienīgā vieta, kur es zinu, kur 100% vajag Corel Draw ir sasaistē ar mašīnuzšūšanas programmu (nesen uzzināju)

Kaut ko jau bakstīties varēs, bet diemžēl Adobe paketi vairs nekas neizkonkurēs. Kādreiz bija kaudze izmētātu programmu - FreeHand, Quark - tagad visi analogi ir Adobē. Visi sajūgti kopā, importējas/taisās vaļā viens otrā.

Ieteiktu sākt ar prastiem darbiņiem: uztaisi sev vizītkarti, ko var izdrukāt. Uztaisi sev mājaslapas baneri (vajadzīgajā izmērā un izšķirtspējā). Jā - par to visu ir jālasa, bet vislabāk ir mācīties ar reāliem uzdevumiem.

Man vīrs tagad lēnām bakstās Illustratorā ar manu atbalstu: taisa galda spēlei papildus kārtis. Pie reizes sanāk mācīties par Transform, Align, Transparency, Embedded image utt.

adatainis
Kur apguvi Adobe? Pašmacības ceļā vai kādā iestādē? Man doma kaut kādus kursus paņemt, jo noderēs kā papildus skills. Tagad arī tā pavairāk laika. Bet nevaru saprast kur labāk.

Danica

Man vīrs tagad lēnām bakstās Illustratorā ar manu atbalstu: taisa galda spēlei papildus kārtis.
Vai tiešām šķiet, ka ar tādu bakstīšanos ir iespējams izkonkurēt profesionālus dizainerus, kuri to augstskolā ir mācījušies vismaz 4 gadus? Dizainers ir tāda pati profesija, kā visas pārējās augstskolās iegūstamās profesijas. Neviens savu darbu, uzņēmumu un darbiniekus cienošs reklāmas aģentūras vai tml. uzņēmuma īpašnieks šādu cilvēku darbā nepieņems, jo kāpēc gan to darīt?

Bet ja ir runa par pašmācību un papildus zināšanām. Nu jā, ja sev un kā papildus zināšanas darbam, tad varētu noderēt gan. Ar grafiskajām programmām var salikt interesantākus vizuālā materiāla dokumentus. Tabulas, infogrammas, grafikas. Kad to prot, wordā un powerpointā to darīt vienkārši krīt uz nerviem. Tāpat salikt un pasūtīt savas personificētas dāvanas. Kalendārus, kartiņas...Piem., šeit piesauktajā Corelī nesen liku kopā detaļas lāzergriezējam, jo tādi bija nosacījumi no ražotnes puses. Bet....datorgrafikas programmas nav burvju nūjiņa. To prasmes vēl neliecina, ka izdosies dizainiski augstvērtīgs darbs. Tas jau būtu tas pats, kas domāt, ja jau māku wordu, tad varu sākt izdot romānus. Nē, nu mums ir arī tādi romānu rakstītāji, taču programmas ir tikai un vienīgi parasts darbarīks. Kā ota, āmurs, ēvele...

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18414593