Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Grafiskais dizains un reklāmas dizains

Nikola1984

adatainis

Ja mēs ņemam dizaineri, kurš strādā reklāmas aģentūrā, tad viņam ir vajadzīgas 2 izglītības: mākslinieciskā un maketēšanas (ar to es domāju - iedabūt to savu mākslu datorā). Nesēdēs tak dizaineris blakus maketētājam un nebakstīs ar zīmuli: šite man gribētos to ēniņu drusku tumšāku, tā, lai izceļ to ābola apaļumu, bet lakai es gribētu, lai pustoņu punktiņi sākas no šīs te vietas, bet turpinās līdz kātiņam.

Ir jāmācās atsevišķi māksla un jāmācās atsevišķi datorprogrammas. Ar atsevišķu datorprogrammu iemācīšanos var strādāt ļoti daudzus darbus, kur "baigā māksla" nav vjajadzīga.

Es pirms pāris gadiem vienu laiku pastrādāju Printify. Un tur bija ļoti daudz cilvēki, kuri mācēja dažādas maketēšanas un dizaina programmas (Adobe paketes un 3D), bet viņiem bija ļoti dažāds "mākslinieciskais" līmenis un ļoti dažādi uzdevumi un amati.

Piemēram: pašas Printify mājaslapas izskata izstrāde (no dizaina līdz konstruktora podziņām), mārketinga materiālu izstrāde (fizisku un webam - reklāmas, e-mail izsūtīšana, baneri), fizisku lietu izstrāde (uzlīmes, dizaina elementi konferencēs/izstādēs), 3D renderēšana, tīkla likšana virsū mock-up failiem, 3D objektu izstrāde, fotogrāfiju apstrāde, fotogrāfija sagatavošana mock-up failiem, sample dizainu izstrāde utt.

Kādi 10 cilvēki vismaz ar šīm lietām nodarbojās. Kāds tur pa vidam arī ar roku skicēja (bet uz grafiskās planšetes), bet kopumā visi pārzin labi Adobe paketi, daži pārzin 3D programmas (Blender, piemēram)

Normāla izmēra reklāmas aģentūrās (10 gadus nostrādāju) ir pāris mākslinieki fiziskām lietām, pāris mākslinieki internetlietām un pāris maketētāji. Visiem viņiem ir jāpārzin Adobe paketes (daļa zināšanu pārklājas, daļa zināšanu katram ir sava), bet mākslinieciskā izglītība viņiem var stipri atšķirties. Un visiem tā arī nav vajazīga.

Filma
sorry, es darba gaitas sāku 1997. Lielā reklāms aģentūrā no 1999. Pirms tam čubinājos pašmācības ceļā. Arī pēc tam - darbā nāca klāt vajadzīgās prasmes, bija labi skolotāji, mainījās programmas: lauzos cauri.

Mākslinieks neesmu. Bet šis ārkārtīgi "mākslinieciskais" dizains man ir ienesis ap 5000 eur Etsy digital download failos (dažādās krāsās un izmēros veidots fails no nulles). Tā kā - arī ar maketēšanas prasmēm var pelnīt, ja ir minimālā izpratne par "smuki-nesmuki"

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18414593