Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Bērns ļoti slikti ēd

mikausite

mikausite

Nu jau gan pusaudzis, 14 gadi. Īpašai bērns. Agrāk, kad bija mazāks, ēda visu ko, bet pamazām pats slēdza ārā no ēdienkartes produktus un ēdienus. Šobrīd ēd no ēdieniem tikai makaronu piena zupu, griķus ar krējumu, vārītus vai ceptus kartupeļus, pankūkas un vistas cepeti vai arī kad sataisa Fajitas, nu tur vista sacepta ar visu ko kopā un ierullēts tais pankūkveida maizītēs (aizmirsu pēkšņi kā sauc), desmaizes, siermaizes. Saldumus lielāko daļu ēd. Neko piespiest ēst viņam nevar. Nedarbosies princips- būs izsalcis, ēdīs visu, jo tā viņš arī neēdis stāvēs visu dienu.

Nezinu, ko tur var darīt. Galvenais zvanīja no skolas skolotāja, ka viņš neko neēd, tikai saldo apēd. Tas ir vēl trakāk, jo es domāju, ka varbūt viņš skolā vismaz ēd labāk kopā ar citiem. Iepriekšējā skolotāja neko nebija teikusi.

Šī skolotāja saka, ka nezinot tagad kā rīkoties. Es arī nezinu. Piebildīšu, ka viņš atrodas internātskolā uz 4 dienām.

Dzeerveniite

mikausite
Man nav iipash beerns, bet probleema taa pati. Ja mans beerns eestu to, ko Tu uzskaitiiji- man liktos, ka eed daudz. Mana eed tikai pankuukas, tostermaizi, aabolus, burkaanus, kaapostus, zirnjus, brokastu paarslas ar pienu. Principaa- tas arii viss, saldumus un spekja piiraagus eed. Eedienkarte diezgan vienveidiiga. Skolaa need vispaar, jo neviens eediens tur nav eedams. (Protams! Tur neviens pankuukas necep!) Vaaja nav, bet uzturvielas gan jau, ka pietruukst. Dodu papildus D vitamiinu un zivju ellu.

mikausite

Dzeerveniite
Es arī dodu papildus, bet vispār drusku paņem ārprāts, kā viņš iztiek ar tik maz ēdiena. Mans ir arī tievs diezgan.

Skolotāja saka, nesaprot, ko darīt, es arī nezinu, jo reāli nevaru piespiest viņu ēst.

Papildināts 15.01.2021 09:52:

Bet paldies, ka padalījies. Tad neesam vieni ar tādu problēmu. Jā, atcerējos, brokastu pārslas mans arī ēd.

Leila.

mikausite
Mans neēd normāli no pusotra gada vecuma. Uz izglītības iestādem un citur, dodas ar savu kastīti.

mikausite

Leila.
Manam skolā 4 reizēja ēdināšana, nu viņš internātā, kastīti līdzi neiedošu.

Leila.

mikausite
Es saprotu, bet kopumā - citi vecāki šo risina līdzīga formātā, dodot līdzi pārtiku.

Papildināts 15.01.2021 10:27:

Kad mans senos laikos bija Atelpas brīdī, līdzi devu pārtikas maisu.

mikausite

Leila.
Vispār jā, kam ir celiakija tak dod pārtiku savu, bet man jau īsti nav ko dot, viņš tak neēdīs griķus katru dienu, pankūkas arī neviens neceps un vistu arī speciāli vienam negatavos. Nu pārslas un pienu brokastīm varu iedot.

Papildināts 15.01.2021 10:58:

Leila.
Ko tavs ēd? Ko dod līdzi?

Papildināts 15.01.2021 11:07:

Vispār jāpadomā. Kad bija mazs, mēs ievērojam kādu laiku diētu, izslēdzot pienu, miltus utt. Bērnu dārzā devām kaut ko līdzi, kaut ko viņam atsevišķi tur gatavoja gan, bet nu nez vai te gatavos. Skolotāja teica ka diez vai.

mikausite

Esot šodien skolā ēdis griķus ar vistasgaļas mērcīti. Fū, tad jau vismaz kaut ko ēd ik.pa laikam.

Kukazhaa

mikausite
mana principaa eed viskas.. bet uznaak faazes.. kad eed ja klaat ir humus. ar humusu eed visu. Dotajaa briidii humusa faaze beigusies, ir zemesriekstu sviests. vajag visam klaat. Vismaz kameer saak normaali eest.. beigaas pati aizmirst. Ir faazes kad eed tikai saldu, ir kad eed 3x dienaa deftiigi un kaartiigi.. Mums skolaa ir virtuve visaam iespeejamaam dieetaam (manai nekaadi piena produkti), bet nu auzupienu, humusu & zemesriekstu sviestu dodu liidz, reizeem arii uzcepu shokolaades keksu launagam, dodu gabalu liidz. Eeed skolaa 3x. Maajaas tikai vakarinjas. jau nedeeljaam vakaraa eed ceptus banaanus ar olu pa virsu un zemesriekstu sviestu...

man liekas ka taas taadas faazes.. jaauztraapa tik kas tai briidii, kaada garsha, vinjai prasaas/gribaas/vajag.

mikausite

Kukazhaa
Nu es ļoti ceru, ka atkal atsāks vairāk visu ko ēst. Paldies, ka padalījies ar pieredzi.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18415337