Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

E-lasītāji

bietes

bietes

Vai kāds lieto Kindle vai ko tamlīdzīgu? Atsauksmes? Plusi, mīnusi?

Rēķinu, ka pēc gadiem desmit vai vairāk, es būšu apaugusi ar grāmatām, jo tās pērku. Nu mazliet pieslēdzu prātu un skatos e-lasītāju virzienā, bet kuru tad ņemt?

Par bibliotēkām nestāstīt, vēlos laiku pa laikam palasīt svaigu literatūru angļu valodā, no book-depository pasūtīt tagad maksā vēl dārgāk.

Hell is empty and all the devils are here.” ― William Shakespeare, The Tempest.

Lietoju kindle jau gadus 7-8. Ērti. Kā pārnēsājams grāmatplaukts. Īpaši labi uz ļoti biezām grāmatām, kuras parastajā veidolā smagas un neērtas. Atvaļinājumā - man lidmašīnā patīk lasīt. Mierīgi paņemu līdzi 5-6 jaunas grāmatas, bet svara nekāda.

Par ekrānu - man ir tas neatspīdošais, kā papīrs. Acis nebojā. Burtu lielumu var uzlikt, kāds patīk.

Ērti nopirkt amazonā jaunu grāmatu - ja nav vēl iztulkota un kārojas.

Latvijas izdevēji arvien vairāk piedāvā e-grāmatas. Zvaigznei jau ir vairāki tūkstoši.

Vārdu sakot, esmuļoti apmierināta.

Tiesa, esmu lasīšanas maniaks, gadā izlasu ļoti daudz, arī darbam vajag.

;-)

Indza

esmu lasīšanas maniaks, gadā izlasu ļoti daudz
Es tāpat.

Izmantoju Kindle, grāmatas pērku caur Amazon. Man šķiet ērti, tomēr ekrānu cienītāja neesmu, īsta grāmata rokās joprojām ir pāri visam. Pagaidām Kindlē lasu tikai tādas grāmatas kuras fiziski nav nopērkamas vai ir retums un maksā kosmosu.

Decembrī un janvārī pāris grāmatas esmu izlasījusi arī 3td.lv, vienīgi piedāvājums manā skatījumā tur ir diezgan ierobežots.

The punishment sometimes don't seem to fit the crime.

Lisa S.B.

Indza
Bet 3td.lv uz e-lasītājiem neies, vai ne? Tur vajag internetu. Es gribu kaut ko, kas der gan 3td.lv, gan grāmatām un kas lielāks un ērtāks par telefonu

Conejito

Jau gadiem ilgi lietojam PocketBook. Man ir vecs modelis, vīram jaunāks. Lieliski kalpo, mīnusus nevaru nosaukt. Negribu Kindlu, negribu sevi piesiet vienam servisam, vienam Amazonam.

Papildināts 21.01.2021 17:58:

Lisa S.B.
Ir arī internets tajos aparātos, pat manā aizvēsturiskajā.

gefija

Es ar laiku esmu pārslēgusies no kindles uz mazajām 7 vai 8 '' planšetēm. Tās tomēr ir universālākas. Planšetēs var salikt dažādus lasītājus, ieskaitot arī Kindle aplikāciju un visādus žurnālus, var lasīt onlainā, un ir vēl citas priekšrocības. Kaut vai, piemēram, Google Play tās pašas grāmatas parasti ir ievērojami lētākas nekā Kindle. Un mans vecais kindls tomēr ir lēnīgs.

Kindla un līdzīgo plusi ir tas, ka retāk jālādē un ka ekrāns ir līdzīgāks papīram, bez mirgošanas un atspīdumiem. Bet šie plusi vismaz man šobrīd neliekas vairs tik būtiski.

negribu sevi piesiet vienam servisam, vienam Amazonam.
Parasti ir iespējams konvertēt grāmatas uz jebkuru formātu, un kindls lasa arī pdfus, ja kas.

SanSu

Ir dators, planšete, e-lasītājs.

E-lasītāju pirku tikai un vienīgi tāpēc, ka tas, salīdzinot ar planšeti, ir saudzīgāks acīm. Ērts. Viegls - nav problēmu ilgi noturēt, roka nenogurst. Reti jālādē. Pirku ar apgaismojumu - var lasīt tumsā gultā, nevienu netraucējot. Ekrāns ir tāds, ka pilnīgi nekāda diskomforta lasīt tiešos saules staros. Grāmatzīmes var likt.

Vienīgas, kas ir neērtāk salīdzinot ar papīra grāmatu - pāršķirstīt grāmatu. Man patīk izlasītas grāmatas šad tad pāršķirstīt. Bet varbūt tas ir tikai subjektīvi.

Papildināts 21.01.2021 19:21:

uz planšetes man arī ir grāmatu lasītājs. Bet cenšos tomēr lasīt uz e-lasītāja.

Man arī Kindle jau daudz gadus, kā lasīšanas maniakam ļoti labi der, planšete nav tas, Kindle tomēr acīm patīkamāka. Es nezinu, varbūt tagad kas mainījies, bet kad pirku jauno Kindle pirms 2-3 gadiem tad varēja tikai no Amazon.com pasūtīt, no UK Amazon, ko parasti izmantoju, nesūtīja uz LV. Man vislabāk patīk opcija, ka vienmēr līdzi dažādas grāmatas, jo dažkārt gribas ko izglītojošu palasīt, dažkārt atslēgt prātu ar kādu detektīvu utt. Un vēl superīgi, ka iekaroto grāmatu var dabūt uzreiz, nav jāgaida kad atsūta, un cenas protams draudzīgākas, kaut gan aktuālās jeb specifisku tēmu grāmatas tāpat var būt dārgas diezgan

Lisa S.B.

Conejito
Bet kā grāmatas ielādē tajā pocketbook? Internets būs, bet Google play ies?

Papildināts 21.01.2021 20:48:

Un kā no telefona pārlikt grāmatas uz lasītāju?

Ugnii

Man ir šāds http://www.pocketbook-int.com/ge/products/pocketbook-aqua-2

Uzdāvināja pirms kādiem 3 gadiem. Sākumā pat netaisījos lietot, bet tad pamēģināju un mmm

Plusi tādi paši, kā SanSu rakstīja, šo var arī nebaidīties samērcēt vannā. Fona gaismu var ļoti niansēti regulēt, fonta lielumu un, šķiet, arī fontu var mainīt.

Ir internets. Palēns gan tas internets, bet forša līdz ar to ir funkcija, ka var iztulkot uzreiz tur pat tekstā vienu vārdu vai frāzi no svešvalodas.

Teorētiski arī grāmatas vai rakstus no interneta var pa taisno likt iekšā, bet neesmu mēģinājusi.

Conejito ar parastu USB vadu no datora. Vispirms dabū datorā, pēc tam iekopē lasītājā. Par 3td.lv gan nezinu. Lūdzu uzrakstiet, ja kāds ir mēģinājis, kā tas reāli strādā.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18415539