Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Par jaunu izglītību 32 gados

Anuta

Sveikas!Vēlētos uzzināt Jūsu pieredzi vai varbūt ieteikumus.Ir bijis tā,kā ir bija iegūta augstāka izglītība medicīnas virzienā,bet nestrādāju profesijā ne dienu,jo sapratu nav mans-ņemtis,būt atbildīgai par kāda dzīvību utt.Meklējot jaunības dienās darbu,nonācu noliktavās,birojos,tā kā neredzu nekādu izaugsmes iespēju,nolēmu tagad sākt studēt.Bet te nu sākās dillemas.Nevēlos studēt 4gadus,neredzu tam jēgu tik ilgi studēt+manā vecumā.Būtībā sliecos uz 1.līmeņa augstāko izglītību(2,5gadi)BVK vai Alberta koledžu.Kur ir problēma?Domāju,cik lietderīga būtu izglītība-mazo,vidējo uzņēmumu vadība?Protams tur vispārīgi tiek pasniegta gan loģistika,kaut vai tā pati vācu valoda uc priekšmeti+būs papīrs papīra pēc,bet reāli kas mani ņems darbā vai ir jēga?Kāda ir Jūsu pieredze pēc koledžu absolvēšanas vai ir jēga tam visam?Un kā ir mācīties tālmācībā-vai tiešām var pagūt savienot ar darbu?Un vēl vai lietderīgāk būtu izvēlēties loģistiku kaut arī ne visai patīk pēc tam noliktavām?

Danica

Nevēlos studēt 4gadus,neredzu tam jēgu tik ilgi studēt+manā vecumā.
Hmmm....un es 38 gados neredzēju jēgu studēt kaut kādos divgadniekos BVK vai Alberta koledžā. Ja jau kaut ko dara, tad dara ar jēgu un kvalitatīvi, jo kā reiz šajā vecumā Tu to dari visam atlikušam mūžam. Tas vecums galīgi man netraucēja studēt 5 gadus normālā augstskolā, iegūstot gan grādu, gan ierakstu CV par labu izglītību. Ja neredzi jēgu normālās studijās, tad darba devēji neredzēs Tavu jēgu normālas kvalifikācijas vakancē. Tad jautājums, kam Tu vēlies studēt? Lai atgrieztos tajās pašās noliktavās un birojos? Nu tad nav jēgas arī studēt.

Par koledžu, tālmācībām un loģistiku neko nemācēsu pateikt, jo studēju citu nozari neklātienē universitātē, bet apvienot ar darbu jā, bija ļoti grūti. Tikai tas viss bija tā vērts. Nebija un nav problēmas atrast darbu, jo konkurences nav.

Ar to 1.līmeņa izglītību var arī turpināt- 3.kursā tālāk iestāties,cita lieta vai būs vēlme.Un pieņemsim,studētu 4gadus,bet vispār cik būtu lietderīga izstudētā uzņēmumu vadība?Nav tā pati šo speciālistu pārprodukcija+ne visi kļūst par uzņēmuma vadītājiem?Prātoju savas reālās darba iespējas pec šo studiju beigšanas.

Kāpostgalva

Jēga tādām studijām, ja pašai ir/plānojas kāds mazs bizness un gribas kādu teorētisko pamatu. Manuprāt.

Darba devēja acīs liela lietderība nevarētu būt.

Es domātu par kādu citu studiju virzienu. Perspektîvāku.

Viss panākams - kamēr vēl acīs skatās,Viss iespējams - kamēr vēl vārdā sauc.(I.Z.)

Сергей Жадан: ...и поэтому все, чего ты боишься, как оно ни зовется,
тебя не касается, пока не начнется.

Krustnaglina86

Es arī domāju par kādu perspektīvāku studiju virzienu, bet nevaru saprast kas tas būtu. Jāstudē tas, kas sirdij tuvs un ko spēsi pavilkt...! Es biju iestājusies mağistros, bet pastudējot sapratu, ka nav mans + mazie bērni darīja savu, nesanāca pilnvērtīgas studijas...!

Kas skaitītos perspektīvāks- loģistika,datortīklu administrators?Šobrīd skatos ziemas uzņemšanas programmas,vienīgie šie virzieni šķiet perspektīvi.Par uzņēmējdarbību- 1ideja sen ir padomā,bet to var īstenot nemācoties.Kāpēc iedomājos par uzņēmējdarbību,jo manuprāt,tur vairāk iespēju kaut kur strādāt,jo iemāca to pašu loģistiku,grāmatvedību,bet vai tas ko reālajā darba vidē dos,nevaru saprast.Vēl ir variants sagaidīt rudeni un iestāties biologu vai vides vadības bakalauros,bet atkal,cik tas perspektīvi,daudz šaubu tagad par to mācīšanos.

Anuta
Pēc apraksta vispār nesapratu - kādu darbu vēlies darīt? Kādā profesijā sevi redzi, ko profesijā vēlies sasniegt? 32 gadi tomēr, nevar spriest tikai kategorijās - šito negribu, šis ar īsti nepatīk, varbūt pamacīties x ?

Conejito

Es nevaru iedomāties, kādā amatā varētu sttādāt ALGOTU darbu mazā uzņēmuma vadītājs. Es teiktu, ka tā izglītība ir tiem, kas šeptē savu lietu un grib paši tikt galā ar menedžmenta lietām.

Kas tagad būtu perspektīvi, hmm, pirmā lieta, kas ienāk prātā, tīri bez domāšanas, ir datu aizsardzības speciālists, dēļ slavenās regulas.

Bet būtībā jau jāskatās, kas pašam patīk.

Anuta, piedod, bet šādā veidā izvēlēta izglītība būs liekama uz nagliņas. Izglītība var būt perspektīva tikai tad, kad joma pašam patīk, padodas.

Pamaini darbus un pameklē, kas labāk der. Piemēram, apsvērt studēt Datortīkla administrators bez pieredzes un cerēt, ka no studijām vien būsi super-zinošs un pieprasīts specs, ir ļoti naivi. Labākajā gadījumā tiksi kādā valsts iestādē, kur ļoti zemas algas un vēl paveiksies, ka neko tur nenogāzīsi. Tajā jomā čalīši jau 12 gados paši skrūvē un taisa.

Apdomā labāk, vai nav kāda interesanta joma, kur tavs medicīnas papīrs būtu bonuss. Piemēram, es meklētu darbu farmācijas kompānijās, IT kompānijās, kas nodarbojas ar medic. sistēmām, etc.

Danica

Conejito
Kas tagad būtu perspektīvi, hmm, pirmā lieta, kas ienāk prātā, tīri bez domāšanas, ir datu aizsardzības speciālists, dēļ slavenās regulas.
Varbūt ļoti lielos uzņēmumos ir atsevišķs šāds speciālists, bet vidējos un mazos tādu nav. Šo funkciju pilda kāds no grāmatvedības, lietvedības un tml. pienākumu ietvaros. Pat nezinu, ko visu dienu tāds var darīt. Ja nu vienīgi pie ļoti lielas kadru mainības.

Li
Apdomā labāk, vai nav kāda interesanta joma, kur tavs medicīnas papīrs būtu bonuss. Piemēram, es meklētu darbu farmācijas kompānijās, IT kompānijās, kas nodarbojas ar medic. sistēmām, etc.
Jā, es šim pilnībā piekrītu. Ir jābūvē uz esošiem pamatiem. Ja medicīna galīgi nesaista, paņem to vidi, kurā jau esi. Paskaties, kādā virzienā vēlies attīstīties, kuru krēslu gribi ieņemt, kādu atalgojumu saņemt, un tad izvēlies studiju virzienu, neatkarīgi no tā, ko šobrīd piedāvā ziemas uzņemšana. Ja neuzņem, pagaidi rudeni, nevis ņem pirmo, ko var paņemt. Un, ja studiju laikā, saproti, ka nav Tavs, nemet pie malas, bet izturi. Studijām nereti nav pilnīgi nekāda sakara ar reālo darbu ikdienā. Galvenais ir zināt, ka tieši šis dokuments ir tas, kas būs nepieciešams vārtiem uz Tavu iecerēto darbu. Tā notiek.

Šaušana uz labu laimi ne pie kā laba nenovedīs. Un klausīšanās, kuras nozares šobrīd ir visperspektīvākās, jau arī nē. Visas ir perspekīvas, tikai ir jāredz, kur un kā šīs zināšanas pielietot. Un to vislabāk var redzēt, ja šajā nozarē jau strādā.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18415619