Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Turība vai BVK

Anuta

Ko izvēlētos Jūs-Turība vai BVK tālmācību grāmatvedībā(1.līmeņa augstākā izglītība)?Kāpēc?
Turībai daudz sliktas atsauksmes,toties laikam kotējās darba devēju vidū,BVK sliktāk zina kāds?Kāds Jūsu viedoklis,pieredze?

LeEva

TĀ kā man ir pieredze ar Turību (bet arī ar LU), labprāt to izvēlētos vēlreiz, bet klātienē. Nekāda "caurbraukšana" tur nesanāca, studijas bija interesantas. Attālināti laikam neizvēlētos šobrīd mācīties.

Kādu programmu studēji,ja noslēpums.Vari pastāstīt sīkāk par tālmācību,cik daudz jāmācās,var varēja savienot ar darbu,vai materiāli bija pietiekoši studijām?

Vinnny

No šīm divām noteikti izvēlētos Turību. (Zinu šo ne no studējošo puses.)

Optimists optimistiem optimists.

Nu jā ok,bet kāpēc,vai studiju kvalitāte ir uzlabojusies?

Vinnny

Turībai ir labas kvalitātes tālmācība, tur mācībspēki tālmācībā zinoši, savukārt par to - studiju kvaliti - nevar teikt par BVK.

Optimists optimistiem optimists.

simsis

Vinnny
Viedoklis no ne studējošā...

Papildināts 10.02.2021 12:04:

Ir pieredze ar abām izglītības iestādēm. Nepiekrītu, ka BVK nav spēcīgi lektori. Nemācēšu teikt kādi ir tieši mācībspēki ir grāmatvedībai, bet manai programmai ir tiešām spēcīgi lektori nevis ķep ļep diplomu ieguvušie. Ir noteikumi, kas ir jāizpilda, lai vispār tiktu pie eksāmena. Ir mājās darbi, kuriem jāvelta laiks un nav izpildāmi vienā vakarā. Ir atgriezeniskā saite no pasniedzējiem. Līdz ko ir kādas neskaidrības ir studiju programmas koordinatore, kurā ātri visu nokārto. Ja pasniedzējs nesniedz atsauksmi atliek pasūdzēties un viss notiek. Kad studēju Universitātē students bija otrā plānā, vienmēr aizstāvēja pasniedzēja neizdarības, šeit ir otrādāk.

Katrā priekšmetā ir diskusija nedēļas garumā. Ir mājās darbs, kuru iesūta diskusijā un tad veselu nedēļu ir iespēja diskutēt ar pārējiem grupas biedriem un pasniedzēju.

Kas ir ļoti liels pluss, skola ir ļoti pretimnākoša, ja, protams, ir attaisnojošs iemesls. Vienmēr kaut kā izdomās kur iekļaut. Piemēram, es slimības dēļ nevarēju nokārtot saistības, bet grafiks ir ļoti saspringts. Iesniedzu iesniegumu, pajautāja kurš būtu man optimāls laiks lai paspētu iemācīties un izpildīt uzdevumus.

Es pat varētu teikt, ka BVK ļoti ieliek ar karotiti studentam ko nedara citur, un saku to no pieredzes jo ir 3 augstskolu pieredze. Mums ir tik daudz materiāli iedoti ko mācīties, lasīt, pildīt.

Cits jautājums cik daudz katrs ir gatavs veltīt laiku un nebūs atšķirība vai studēsi Turībā, Alberta vai BVK, ja vēlme ir tikai pēc diploma.

simsis

Par lektoriem nedaudz vēl paturpinot, manā studiju programmā ir lektori arī no RSU (kas arī nav tā sliktākā izglītības iestāde). Mums ir pieejamas prezentācijas, pieeja abonementiem, piemēram, (iFinanses, JV).

Mums ir prakse 2 mēnešu garumā jāiziet, kas arī ir + un nav pliki atsēdēta teorija skolas solā. Pazīstama mācās LU tagad to pašu ko es, jāsaka, ka esam soli priekšā, kamēr viņi cīnās ar elementāru pasniedzēju cieņu nekavēt lekcijas zoom platformā.

Es tagad neslavēju vienu BVK, jo kā jau teicu man ir bijusi pieredze ar vairākām izglītības iestādēm. Pirmo reizi gan ar koledžas tipa, bet es nenožēloju, ka izvēlējos. Jo man ir bijuši pasniedzēji, kuri nelasa darbus, atzīmi ieliek pēc deguna, vai arī tādi kuri Tevi ignorē un ir vienalga, ka bez maz vai mirsti nost, bet darbs jānodod un viņi netērēs savu dārgo laiku vairs, lai izskatītu tavu darbu, vai ir vēl tādi bijuši, kas ieliek atzīmi, bet uz komentāriem neiziet un tu pat nesaproti, kur esi nokļūdījies.

Vienīgais kas man nedaudz traucē ir eksāmeniem laika ierobežojums. Piemēram, LU nav. Reti kuram eksāmenam tāds ir. BVK lielākoties ir 1.5 - 2h laiks. Tu gribēdams nevari atrast un kopēt eksāmenā atbildes no Google, jo nemaz tādas neatradīsi. Eksāmeni veidoti ir uz izpratni, vai nu saproti vai nu nesaproti. Ir, protams, jautājumi, kuri ir no mācību grāmatas, bet tādi ir reti.

Turība nav slikta. Neiestājos, jo tik tikko biju pēc dzemdībām kad sākās skola un negribēju tik mazu atstāt jau uz visu dienu vienu. Opcija ņemt līdzi nebija apspriežama.

Bet kā jau teicu, neviens pakaļ neskraidīs un neliks mācīties. Ir ļoti daudz resursi iedoti studentam un tas ir katra paša ziņā cik daudz viņš paņems un mācīsies. Mums arī ir kursā cilvēki, kuri peld līdzi. Bet tādi arī bija man gan Universitātē, gan augstskolā. Par to kotēšanas darbā nepiekrītu. Man savu mūžu nav bijušas problēmas ar to kādu izglītību un kur esmu ieguvusi. Sūdīgi darbinieki iznāk arī no RSU un ViA.

simsis
Par mācību materiāliem jautājums:es biju ieskatijusies BVK bezmaksas materiālus,un ja godīgi likas ļoti primitīvi,ka pats skolnieks to zin,jautājums vai ir vēl papildus materiāli,ja neskaita ieteicamo literatūru?

simsis

Anuta
Es neesmu skatījusies kādi ir tie bezmaksas materiāli, bet katram priekšmetam ir mācību grāmata. Mācību grāmatā ir pamatu pamats kas ir jāzina. Varbūt tev liekas primitīvi, bet kādam pilnīgi kaut kas jauns un nezināms. Grāmata ir saprotama, lai sekmīgi nokārtotu eksāmenu. Ir ieteicamā literatūra un tad ir moodle sistēmā katram priekšmetam pievienoti papildus mācību materiāli kurus vērts izlasīt. Piemēram, mums tie ir dažādi tiesu spriedumi, mantiskās attiecības dažādās situācijās etc. Kas nu kurā priekšmetā. Plus vēl ir lekcijas ieraksts pieejams.

No pieredzes ar grāmatas zināšanām var eksāmenu nolikt uz normālu atzīmi, bet ja gribi uz to 8 un augstāk, tad ir jālasa papildus materiāli. Eksāmenos bieiz vien pēdējie jautājumi ir domāti jau padziļinātām zināšanām.

Silti iesaku kārtīgi painteresēties pie atbildīgās personas, kas ir tavai izvēlētajai studiju programmai, lai sīki smalki izstāsta kas ir pieejams, jo tik pat labi man moodle ir pilna ar materiāliem un tik pat labi grāmatvežiem nav nekas papildus īsti pieejams.

Papildināts 10.02.2021 15:38:

Vienīgais ko atceros no 1.kursa, man arī bija grāmatvedības pamati. Nu eksāmens bija iespaidīgs un bija jārēķina daudz. Bet es no grāmatvedības pilnībā neko nesaprotu un neorientējos aktīvos un pasīvos, bilances rēķināšanā utt. Man tas bija kosmoss, bet pasniedzēja bija ļoti orientēta uz studentu izpratni par priekšmetu un lekcijā principā ar mums nezinīšiniem no 0 visu sāka stāstīt bez pārmetumiem, ka nesaprotam elementāras lietas.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18415999