Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Turība vai BVK

Anuta

Vinnny

BVK izklausās, ka ir uzlabojusi tālmācības risinājumus, ieskaitot studiju materiālus, un attieksmi pret studējošajiem. Tas priecē, jo no laika, kad man bija info, līdz galam viss nebija atstrādāts.

Arī tas, ka sadarbojas ar RSU, ir jāuzteic. RSU ir kopumā ļoti labs līmenis.

Optimists optimistiem optimists.

simsis

Nu pagaidām man tiešām sūdzību nav. Autorei būtu vērts painteresēties konkrēti par savas izvēlētās studiju programmas mācībspēkiem, pagoogle kas māca.

Par savu programmu nevaru sūdzēties. Ir prasības, kuras ir jāizpilda, neizpildiji - maksā un mācies pa jaunam, ja nu vienīgi nav attaisnojošu iemeslu. Par skaistām acīm atzīmes neliek, kā lasīju atsauksmi internetā. Tāpat mums ir noslēgts līgums ar RSU, kas ļauj mums pēc skolas beigšanas pievienoties RSU 6 kursa studentiem, principā uzrakstīt bakalaura darbu un dabūt grādu. Tāpat mums ir ar Valsts policiju līgums izmantot Tiesībaizsardzības e-apmācības platformu LEED, visādi materiāli vēl papildus. Priecājos arī, ka mums ir prakse, kas nav RSU studentiem. Tas tomēr ir bonuss nevis atsēdēta teorija.

Var teikt, ka tālmācība ir garām, bet tagad viss notiek attālināti. Neredzu iemeslu, kāpēc nemācīties tālmācībā, ja nav nepieciešams, ka kāds skraida pakaļ, baksta līdzi pa tāfeli un pats proti plānot savu laiku un esi motivēts mācīties patstāvīgi.

Vēl kas ir plus. Vienmēr pirms jebkādiem pārbaudījumiem atnāk atgādinājums uz e-pastu, tāpat moodle ir kalendārs, kur ir viss sazīmēts kuros datumos ir kas jākārto. Principā teikt "es aizmirsu" būtu muļķīgi. Atzīmes arī ir vienmēr laikā, ~2 dienu laikā pēc eksāmena izpildes, atsevišķiem uzdevumiem pasniedzēji pievieno komentārus, kas parāda to, ka pasniedzējs lasa nevis ķeksē kaut ko tik. Un vienmēr studentam pašam ir jāinteresējas, ja kaut kas nav skaidrs vai tmldz. nevis jābubina internetā, ka viss slikti.

Vienīgais ko es zinu salīdzinot ar Turību, mums nav mākslīgi veidota tiesu zāle, bet tagad attālināti notiek mācības, nezinu vai pašlaik vispār viņiem ir kaut kādas tiesu izspēles. Mums kāzusi jārisina ir diskusiju formātā.

Sveika!

Esmu studējusi BVK tieši grāmatvedību un finanses ( absolvēju 2019.gadā).

Tagad gan ir šis tas mainījies, es vēl "pa vecam" studēju, tieši pašās beigās mainījās koledžas vadība. Tagad cik zinu programmām ir direktori, ir foršāka mācību sistēma.

Kad es mācījos, mums var teikt grāmatvedības vispār nebija, bija viss izņemot grāmatvedību, jo pasniedzējas šajā priekšmetā sākumā nebija, bija vien pēdējā kursā uz pašām beigām. Man prasījās vairāk skaidrojumu, video nodarbību (tad vēl to nebija, bet tagad esot).

Kopumā studijas patika, patika tālmācība, bet laikam es būtu izvēlējusies studēt ko citu, jo tomēr grāmatvedību studēt tālmācībā nav viegli- tur vajag diezgan daudz prakses un uzdevumu, kuru tad tur nebija.

Vinnny
Tā kā Tu esi studējusi Turībā tālmācību,vari pastāstīt sīkāk,kā notiek tālmācība tieši Turībā?BVK cik uzzināju,viss notiek diskusiju veidā,bet kā Turībā?Es sapratu,kā viņi atsūtīta materiālus,to jāmācās pašam,bet kā norit pārbaudes darbi,eksāmeni?Ir kādas esejas,prezentācijas,mutiskie darbi?Vai kā tie uzdevumi tiek sūtīti/organizēti?Tā kā Turības tālmācībā nav semestru,kādi ir termiņi darbu nodošanai utt?

Vinnny

Tur neesmu studējusi, es rakstīju par nestudējošā pieredzi. Nedaudz ir papētīta moodle gan tur, gan citās augstskolās, tas bija pirms gadiem trim.

Zinu, ka studējošie materiālus saņem caur moodle, studējošie mācās/studē paši, pārbaudes darbi tolaik bija attālināti, tika nodrošinātas mācībspēku konsultācijas. Studējošajiem bija zināms pārbaudes u.tml. darbu grafiks, bet tas jau pārsvarā visās augstskolās un koledžās, kuras īsteno attālinātās studijas.

Vēl varu pakomentēt, ka no redzētā palicis prātā TSI - Transporta un sakaru institūts. Vienīgi nezinu, vai tur ir grāmatvedības programma. Tur tālmācības kvalitāte ir ļoti labā līmenī.

Optimists optimistiem optimists.

Asolvēju BVK 2019 gada.Macijos par grāmatvedī un tieši nevaru kaut ko īpaši slikto pateikt BVK.Bet es uzsvērtu BVK tikai ka kādu papildu izglītību,jo manuprāt daudzās reizes bija kā krieviski saka "haļava".Man tieši bija tīk viegli,tā īpaši dabūt 7-8 balles ,jo eksāmeni bija sastādīti ļoti viegli un uz 2 kursi es nolēmu paralēli studēt arī citā vietā,jo BVK bija pārāk viegli.Ja gribās viegli dabūt papīru par izglītību tad BVK jā,ja gribās dabūt īstas zināšanas,tad BVK TIKAI KA PAPILDU IZGLĪTĪBU.

Papildināts 01.03.2021 02:04:

BVK man ļoti nepatīka ka bija sajūta ka daudzi "pasniedzēji" paņemti no ielās un nekādas saistības ar priekšmetiem viņiem nebija.Piemeram, tajā pašā bizness angļu valodā. Grāmatu un materiālu līmenis bija B1-B2,bet pašāi pasniedzējai pēc sajūtam maksimāli bija kāda B1 kategorija ,to pašu varu personīgi pateikt par daudziem pasniedzējem BVK.BVK labi mācīties,ja gatavi tērēt laiku ,lai izpētīt konkrēti visas tēmas un disciplīnet sevi to darīt regulāri ,jo pasniedzēji nepalīdzēs.

Papildināts 01.03.2021 02:19:

Paplašinājums:BVK studiju maksā iekļauti drukātas grāmatas un visi materiāli.

To,kā jāmācās pašai,to es saprotu,tas ir jādara jebkurā iestādē

Papildināts 01.03.2021 21:16:

To,kā jāmācās pašai,to es saprotu,tas ir jādara jebkurā iestādē

Papildināts 01.03.2021 21:16:

vairāk ir šaubas,ar kuru iestādi šobrīd sākt+ tā arī sanāktu papildus izglītība,ar cerību mainīt darbu nākotnē,grāmatvedība liekas saistoša daudzās darbavietās kā papildus bonuss,protams,tas nav bakalaurs,bet ar kaut ko jāsāk...Vēl jautājums par BVK-par tam svētdienas lekcijām,eksāmeniem- tiešām no 9 līdz 16 jāpiedalās online?Vai tas tāds aptuvenais laiks?Cik ilgi parasti notiek tās lekcijas,eksāmeni svētdienās?

simsis

Anuta

Pakaļ neviens neskrien. Brīva izvēle piedalīties lekcijās, atzīme no tā nemainās. Pati esmu mazā dēļ izlaidusi 2 lekcijas. Parasti lekcija ir 3h gara. Eksāmens tiek atvērts svētdienas 00:00 un aizvērās pirmdienas 23:59. 48h laika saplānot, kurā momentā pildīsi eksāmenu. Laiks gan ierobežots eksāmenam. Parasti 1.5h-2h, ne vairāk. Parasti man skola aizņem pusi svētdienu, jo no rīta lekcija un tad uzreiz eksāmenu varu pildīt. Ir arī kad visa diena paiet jo ir 2 mācību priekšmeti. Tad, piemēram, 9-12 ir viena lekcija, tad no 12-15 otra lekcija un tad eksāmenu vēl pildu, bet tas ir reti, kad tiešām jānosēž visa svētdiena. Var jau arī svētdien paklausīties lekciju un eksāmenu pildīt pirmdienā. Lekcijas garums arī atkarīgs no pasniedzēja, ja ir interesants pasniedzējs un veidojās forša diskusija tad esam arī nedaudz ilgāk padiskutējuši, ir reizes kad arī novienojamies, ka neņemam pārtraukumu tās 15 min un turamies pie "ātrāk sāks, ātrāks beigs".

paldies par atbildēmUn kā ir ar praksi,darbu-ar tādu diplomu viegli atrast?Jo kā zināms,daudzi darba devēji meklē tomēr grāmatvedes ar pieredzi.Bet kā ar jaunajiem grāmatvežiem-vai kāds tā labprātīgi ņem kaut vai par palīgu?

simsis

Anuta
Man vēl prakse nav bijusi, bet cik es līdz šim esmu ievākusi info, tad, piemēram, mēs varam praksi iziet arī savā darba vietā, jo lielākoties jau tālmācību un neklātieni izmanto strādājoši cilvēki . Par cik mums ir ļoti daudz darba ar papīriem un likumiem utt. tad arī lietvedība un mums ir tuva.

Par grāmatvežiem jau ir visādi stāsti dzirdēti. Bijusī kursa biedre aizsūtīja savu CV joka pēc uz kaut kādu interneta un televīzijas uzņēmumu, paņēma darbā. Vadītāja pateica, ka apmācīs ko un kā vajag darīt. Tas gan man no malas izklausījās "hey, mēs te nelegāli visu ko norakstam, apmācīsim tevi. Tu tāpat neko nesaproti". Otra paziņa atkal bija sev labu līmeni uzcēlusi, bet nu nemaksāja attiecīgu atalgojumu, tā nu satikāmies maģistros, kur viņa nolēma mainīt profesiju. Man pat īsti nekur nav DD skatījušies tieši kuru skolu esmu beigusi, nezinu kāpēc citi tik ļoti uzsver BVK būs tikai papīrs bez ieguldījuma, kuru nenovērtēs DD. Protams, kā vienīgajai izglītībai tai nevajadzētu būt, tomēr tā ir koledža.

Papildināts 03.03.2021 21:44:

Ir gan mīnuss ko nepieminēju. Semestris ilgst 6 mēnešus. Jāmaksā katru mēnesi, bet mācības saliek 5-5.5 mēnešos. Tad tajā 6.tajā mēnesī ir tikai viens mēneša uzdevums, kurš jāizpilda. It kā no vienas puses forši, nedaudz atelpa pēc skrējiena, bet labāk patiktos, ka visi mēneši tā līgani aizpildīti. Viņiem tā moodle esot jāsakārto un grafiki jāsaskaņo, tāpēc semestra pēdējais mēnesis tāds kluss esot.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18415999