Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

pirmā klase - atstāt uz otru gadu

any

Indza

dzozefa

Sievietei jebkurā gadījumā prioritāšu augšgalā jāliek ģimene, bērni,
Sievietei (un ne tikai) prioritāšu augšgalā ir jāliek sevi pašu, jebkurš galvas speciālists to pateiks. Un tas nebūt nenozīmē pamest novārtā bērnus un ģimeni. Acīmredzot ne visiem to ir lemts saprast.

šādi teksti ir augstprātīga vīzdegunīga rupjība.
Vai arī ļoti šaurpierīga domāšana.

Pēdējās izmaiņas: Indza, 08.02.2021 21:08.


The punishment sometimes don't seem to fit the crime.


Paldies, meitenes, par atbildēm.
Redzu, ka neesmu viena ar savām pārdomām. Jūsu teksti pilnībā atbilst manām domām (izņēmumus pašas nokopāt, ja tā var teikt, šīs komentētājas, acīmredzot, nav kursā par strādājošo mammu ikdienu).

Mamma bērnam kurš jau stutē 4 klasi. Varu tikai pateikt, ka ja nemācēs pati pildīt savus darbus , kordinēt skolas lietas mammai būs grūti visi nākošie 4 gadi. Jo šiem bērniem , kuri vēl nespēj visu paši . Bikstāmi un uzmanāmi skolu mierīgi var par vienu gadu atlikt, jo nobriedies smadzeņu daļa, kas atbild par spēju vadīt un plānot. Gads ir liela starpība. Turklāt, bērns pat īsti nesapratīs, ka viņš atstāts uz otru klasi, jo viņi praktiski uz skolu neiet. Jo otrajā klasē uzdevumi un tems kādā šobrīd tiek pasniegta sākumskolas pirmās klases ir nenormāli steidzīgs. Viņiem visu laiku visu māca pa apli, turklāt mājasdarbu ir mežonīgi daudz un daudzas mammas sūdzas par vienu un to pašu, ka bērni netika galā paši. Sākot ar 3 klasi pamazām samazinājās to bērnu skaits, kuriem vecāki seko līdzi. Latvijā programma ir sarežģīta, kura nav paredzēta apstākļiem, ka bērns to var apgūt pats bez vecāku iesaistes.

Viņi vēlākā vecumā parasti pārdzīvo, ka ir vecāki par vienaudžiem.


mahanta

Ja lasa labi un var pateikt, par ko ir izlasītajā, tad es neatstātu. Nu, ko tādu vēl var palaist garām pirmajā klasē? Rēķināšanu 20 apjomā neapgūs? Un kurš var dot garantiju, ka šis murgs neatkārtojas nākamgad? Tad ko, turēs mājās līdz pamatskolai? Pamatprasmes pēc pirmās klases, lai sekmīgi turpinātu tālāk, ir tekoša lasīšana un brīva operēšana ar skaitļiem 20 apjomā. Viss. Tas zaudētais gads var atspēlēties kaut kad vēlāk.


Experience is a wonderful thing. It enables you to recognize a mistake when you make it again.

Vispār es līdzīgu pārdomu priekšā biju pagājšgad, kad bērns bija 1.klasē, jo tā bija parodija ne macības un mums viss uz vecāku pleciem, jo līdz tam bija čilliņā - bērniņiem vajag savā tempā mācīties utml, kam es pilnībā piekrītu, vienīgi kad sākās pandemija, skola par to pilnībā aizmirsa un sākās neadekvātas prasības). Bet izlēmu tomēr iet uz 2.klasi, ar visu to, ka bērnam reāli bija bd līmenis. Kaut kā jau ripinājās cauri semestrim, vedu uz papildus nodarbībām ārpus skolas. Iesākumam tas palīdzēja, bet tad visu noslēdza. Šobrīd cīnāmies pa māju (es arī strādaju, studēju un tas nav vienīgais bērns). Viegli nav, bet redzu kā prasmes uzlabojas, noteikti nav vērts atstāt uz otru gadu. Katrā ziņā kopumā jau līdz 3.klasei neko daudz nav jaapgūst un ja tiks līdz tam drusku lēnākā tempā, arī nekas. Nu sākumā gan sanāk papelnīt sliktas atzīmes. Bet bērns jau par tām neko pandēmijas laikā neuzzin, ne? Es katrā ziņā nerādīju eklasi un tos visus ni. Negribu, lai ienīst skolu.

Juneberry
es rakstīju, ka palaidām gadu ātrāk nekā pienācās - gadus skatās kalendārā gada ietvaros. mana dzimusi šī gada janvārī - viņai pēc noteikumiem būtu jāiet skolā tikai šogad rudenī. un būtu klasē ar saviem iepriekšējās grupas biedriem, ar kuriem gāja bd 4 gadus.

Papildināts 12.03.2021 16:11:

tieši to arī domāju - lasīt un skaitīt ta māk, bet - nav nobriedusi.

no viena raksta nozagu domu - pirmklasniekiem reāli šis gads ir nozagts - nozagta iespēja saprast, kas ir skola, kas ir mācīšanās. bērni bija kopā skolā pāris mēnešus, mana pat nevar nosaukt visus klasesbiedrus.

es par šo vispār nediskutētu, ja viņa būtu sākusi iet skolā savā "īstajā" vecumā. šobrīd vnk neredzu zaudējumus.

kaspers

any
kāds bija iznākums? interesē, jo man ir 2.klasnieks, kuram ir nopietnas mācīšanās problēmas, lai gan uz skolu aizgāja 7.5os gados.


kaspers

Ja bērnam ir mācīšanās grūtības, tad vecākiem ir aktīvi jāmeklē iemesls ar attiecīgiem speciālistiem, nevis jādomā par atstāšanu uz otru gadu. Ir jārunā ar skolotāju, kādi viņuprāt ir iemesli, ir jāved bērns uz izmeklējumiem un jānosaka problemātika. Jo ātrāk to izdarīsiet, jo vieglāk būs to visu piekoriģēt un attīstīt bērna vājās puses.


kaspers

Man pazīstama lieta. Domāju, ka uz otru gadu nevajag atstāt. Vajag slēdzienu no specialistiem un veidot atbalstu sadarbībā ar skolu. Manam 2.klasniekam šogad Pumpura individuālā stunda piešķirta, ir valodas problēmas, ir papildus laiks dots darbu izpildei. Logopēds pieslēdzies, papildus ārpus skolas arī logopēds darbojas. Un pārmaiņas notiek. Brīžam liekas, ka viss, ko māca, ir kā pīlei ūdens. Bet pēkšņi- attīstības lēciens un sāk jūtami labāk lasīt. Pati atstāšana uz otru gadu neko daudz nemainīs. Problēmas jādiagnosticē un jārisina.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18416063