Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Attīstošas rotaļlietas 2gadniekam

LaasmaV

Meitenes, vai varat ieteikt foršas, attīstošas rotaļlietas 2gadniekam? Logopēde saka, ka mums jānodrošina bērnam aktivitāšu daudzveidība un loģiskās domāšanas pielietojuma spēles, lai sāktu runa attīstīties. Ar ko sākt? Ir lego, ir formu šķirošanas spēles. Kaut kādas mazās puzlītes, bet tās neinteresē īpaši. Klucīši ir, grāmatas ir. Ko vēl sarūpēt?

Papildināts 06.02.2021 00:23:

Vēl jau ir šis un tas, bet kaut kā ir sajūta, ka viņu nekas līdz galam tā baigi neaizrauj no tām mantām. Visu apskatās, izpēta, kamēr svaigs un neredzēts un pēc brīža jau neinteresē vairs vienīgais ar ko stundām var spēlēties- ir ūdens izlietnē, bļodā,vannā- padod tik. Ja tekoša strūkla, tad parasti nost var dabūt tikai ar skandālu.

Papildināts 06.02.2021 00:25:

Esmu dzirdējusi par montesori cilindriem utml, bet kaut kā neticas, ka tiešām tas bērns spēlēsies un samaksāt 100 eur par izmēģināšanu baigi negribas :/ varbūt ir kādi ieteikumi no pieredzes? Šoreiz gan interesē tika mantas prāta attīstīšanai, nevis tikai izklaidei.

Łoti iesaku kinętiskąs smiltis; dzïvnieciňu (dzïvnieki ğimenes) figüriňas ; balansa ritenis; uz auklăm veramąs koka krelles/figüriňas.

Bet ar șo visu arï vecąkam/citiem bęrniem kopą jąspęlęjas. Viens pats běrns ilgstoşi nespęlęsies.

Nopirkt labus, resnus zïmułus běrniem! Un lai tik șvïkă!

Papildināts 06.02.2021 01:47:

http://www.kokaspeles.lv/lv/vecuma-grupas/no-2-lidz-3-gadiem

mea
Paldies par ieteikumiem. Zīmuļi ir, krāsas ir, flomīši ir. Bet es pēc logopēdes sapratu, ka mums vajag tādas rotaļlietas, ka tieši uz prāta attīstību, nevis motorikai. Piem, kā salikt, kā sašķirot, kā atrisināt utt.

Dzīvnieciņi ir (lielākoties gan lidina pa gaisu, nevis spēlējās), balansa ritenis ir, bet vēl nepiedāvāju- šķiet, ka pa mazu vēl. Uz auklām veramas lietas viņu totāli neinteresē, pat nav be reizi pamēģinājis, lai gan esmu piedāvājusi vairājkārt.

Kinētiskās smiltis patiktu,bet nu man bail viņas tik mazam. Vēl jau viss pa muti šad tad iet. Bet plastilīnu dodu. Tur gan baigo loģiku nepielieti, vairāk plucina, pļeckājās.

Klusapele

Puzles. Tādā vecumā ideālas ir 2 gab vai 3 gab puzles. Lietotas par smieklīgām naudiņām var dabūt, jo viņas ilgi nav derīgas. Tikko bērns uzķer kā puzles darbojas tā tās maziņās vairs neinteresē. Plastilīns, gan mīcīt gan uz papīra ar pirkstu smērēt to plastilīnu. Tā kaste kur figūras pareizajos caurumos jāmet. Klucīši. Taisīt torņus no viņiem, šķirot pa krāsām, celt piramīdas utt.

LaasmaV
Nezinu, cik lielu loğiku gaidít no divgadnieka. Mana trïsgadniece tikai tą organiski un pati patstăvïgi sąk visu ko grupęt, klasificętu utml. No divgadnieka es to pat nemęğinątu gaidït. Manuprăt, divos gados vairąk jąattïsta lielą motorika - kăpt, lękąt, spert bumbu, braukt uz mază balansa riteňa vai trïs riteňa, dejot, mėğinăt nokjert bumbu, mest küleni, pűst ziepju burbułus, likt dzïvnieku bilżu loto (šis manai łoti patika 2.5 gados), rotałas ar spaini, lăpstiňu, čiekuriem, zariňiem smilšu kastę.

Mums șai vecumą labi patika vieglie (plastmasas) , mazie balansa riteňi, tądi lïdzïgi ką Chillafish bunzi utml. Mąjąs daudz lietoja nelielu plastmasas slidkalniňu dažądos veidos.

Papildināts 06.02.2021 10:28:

LaasmaV
Kinętiskąs smiltis bija mans lielais atkląjums bęrnam tają vecumă! Bet, protams, kądu pirmo laiku reăli jąsěž kląt un kopą jądarbojas ar formiňăm, ką arï jąskatąs, lai neliek mutę. Bet tą forșą tekstűra pat mani izklaidęja, ko tik stilïgi ar tăm pa spęlęties . Mums izdevąs nopirkt łoti labas sąkotnęji, smakas un viegli slïdoșas. Citas ir rupjas un ne tik forșas.

Sorry, par novirzīšanos no tēmas. Vai logopēde neieteica trenēt artikulāciju? Manam 2,5 gadniekam ir jātrenē artikulācija.

Par mantiņām jau bija ieteikumi. Varu pastāstīt, ka mums 1.8 gada vecumā progresu veicināja pūšanas vingrinājumi. Nopirku svilpīti un stabulīti, mazais ar lielu prieku pūta. Tagad vēl katru dienu pūšam ziepju burbuļus. Nav īpaši laba nodarbe iekštelpām, bet lai jau dara. Sagatavoju laicīgi lupatu, ar ko uzslaucīt, un mazais vēl pēc tam pats saslauka.

Te liekiski noderētu darba lapas. Kaut vai tie paši Dzenes uzdevumi bērniem. Es nopirku digitālo materiālu 2gadniekiem pa 2 eiro, 100 lapas ar uzdevumiem. Nopirku krāsainos kārtridžus printerim pq 20 eiro un izdrukāju tās 100 lapas. Katru dienu pa pāris lapām, un aktivitātes dažiem mēnešiem ir. Tur ir visāda veida uzdevumi, kaut kas jāsaškino, kaut kas jāsavrlk, jāizkrāso, jāsagrupē utt.
Par šādu naudu labākajā gadījumā nopirksi 1 koka montessori rotallietu. Un ja nu tieši ar to nespēlēsies?
Izdevīgāk būtu apmeklēt Montessori nodarbības bērnam kopā ar mammu, tad tur varētu izspēlēties ar bisām mantām. Bet tagad jau laikam tādas nenotiek.

mea
Aha, man jau ar liekas, ka pa mazu. Jo 2 gadi palika tikko, pirms nedēļas, tā kā pavisam svaigs 2hadnieks. It kā lēc krāsām šķiro, bet nu vispār grūti piedabūt uz kaut kādām loģikas spēlēm :/

Par kinētiskajām smiltīm iedrošinājāt, pamēģināsim starp citu vēl laba opcija ir gelli baff vannas želeja blodā, var taisīt okeānu utt. Vai arī klasisks želatīns- pārtikas krāsviela.

Papildināts 06.02.2021 12:16:

Piparmetra123
Nē, mums par artikulāciju neko neteica, jo sīkais nerunā praktiski vispār. Ir 2 vārdi tikai, tapēc tur līdz artikulācijai mums vēl tālu viņa saka, ka mums pārāk vienveidīga vide, bet nu it kā cenšos visu ko dot darboties

Papildināts 06.02.2021 12:18:

kasandrita
Dzenes lapas ir foršas, bet nu mans čalis vēl neiztver tādas savienošanas utt. Ja iedod uzlīmes vai zīmuli, tad darbojas un švīkā kā pašam patīk. Man jau šķiet, ka tas ir atbilstoši vecumam, tādus uzdevumus jau man šķiet tuvāk 3 gadiem var sākt pildīt.

LaasmaV
Tąs Dzenes lapas mana 3.5.gadus jauną meita pilda. Nevaru iedomăties tikko divgadnieku to darąm, turklăt, man meita jau labi runąjam uz to vecumu. Bet mani bęrni nav vunderkindi. Varbüt citi tąs lapas pilda jau 2 gadu vecumă.

Puzles, bet mērķētās arī uz izglītošanu - skaitļu puzles, burtu puzles. Tāpat klucīši ar burtiem un skaitļiem, kur tu ar bērnu darbojoties palīdzētu izprast burtu un skaitļu pasauli. Kopā liekot vārdus, rādot kā veidojas likumsakarība starp priekšmetu skaitu un skaitļa apzīmējumu. Piem. noliec trīs zīmuļus (vienalga kādus priekšmetus) un blakus ciparu 3. Tā bērnam tiek stimulēta likumsakarība, tiek mācīti primitīvie pamati zināšanās.

Skaitīšana uz pirkstiņiem visādos veidos - gan augošā/dilstošā, gan abu roku pirkstu dažādu kombinācijas, saskaitīšanas/atņemšanas.

Koka liekamie vilcieni un mašīnas pa sastāvdaļām (klučiem, cilindriem, dažādu izmēru utt.) Tāda tipa ir ne tikai braucamie, bet arī mājas, kuras jāsaliek.

Uzdevumu grāmatiņas pašiem mazākajiem - uzlīmīšu grāmatas, "atrodi vienādos priekšmetus" u.tml.

Es pat teiktu, ka 2 gadi ir tas vecums, kad maksimāli ir jāpieslēdzas darboties kopā un JĀJAUTĀ pašam bērnam, ko viņš pats vēlās redzēt, darīt. Ja uzreiz nav atbildes, tad dodot izvēles iespējas, minot priekšlikumus, lai izvēlās, ko labāk. Jo tieši caur to Tu kā "mācītājs" parādi bērnam plašākas iespējas kā un kas, ko var darīt. Tas pats plastilīns, Tev ir jārāda, kā ar to plastilīnu var izveidot dažādas formas, jautājot, ko viņš gribētu, lai uztaisa. Varbūt zvaigzni, varbūt bumbu, varbūt ciparu, a varbūt kūciņu. Tagad tiem plastilīniem bieži komplektos nāk arī formiņas, tad ņemiet talkā tās, lai spiež formiņas ārā.

Rādi, ka var kaut ko uzzīmēt, to izgriezt un atkal pielīmēt. Ļauj padarboties ar bērnu šķērītēm.

Vtech attīstošās rotaļlietas, piem. mums tāds autobuss kopš 1 g.v. - tur var mācīties gan burtus, gan skaitļus, ir tur arī uzdevumu opcija, kur jautā un jānospiež pareizo atbildi un daudz kas cits, kas ir gan kā rotaļlieta, gan arī izglītojoši attīsta.

Nezinu, vai ir, bet minēšu koka dzelzeļu - lai cenšās to ceļu salikt pats kaut kādā veidā un vizina tur vilcienus.

P.S. Jā, it kā primitīvas, pašsaprotamas spēles, bet tāpat tas vienmēr aizraujoši - lai cenšas uzcelt visaugstāko torni no klucīšiem, izmantojot arī cita veida "formas" -ņemot talkā arī piramīdas riņķus, cilindrus u.tml.

Vēl šāda tipa koka attīstošās rotaļlietas, tēmētas uz izglītošanu, ir visādās formās, gan kā trijstūri lieli, gan plakanā veidā.

Saprotams, ka visas šīs rotaļlietas der arī stipri jaunākiem bērniem, bet kā mērķēta izglītošana ļoti labi attīsta un 2gadnieks jau spēj arī to informāciju salikt loģiski un izprast.

Pēdējās izmaiņas: Shalak0, 06.02.2021 12:57.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18416069